PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
tasuta zone serverisse pildigalerii
Postitaja: marianne 2004-01-21 08:12:52
Olen nüüdseks läbi sirvinud nii php.ee kui php.center.ee kui ka forum.zone.ee ja muud lehed
Aga otseselt sellist töötavat seletust või näidet selle kohta kuidas teha sellist pildigaleriid nagu ma sooviks ja mis töötaks ka tasuta zones ei ole veel leidnud.

1. pildid laetakse üles veebilehele
2. genereeritakse unikaalne pildifaili nimi
3. genereeritakse originaalidest ka väikesed pildid eelvaate jaoks
Selleks on piltide jaoks 2 kataloogi
galerii/orig/
galerii/thumb/
4. Iga pilt on võimalik panna kategooria alla nt. minu pere, minu sõbrad, minu loomad
5. Igale pildile peaks saama kirjutada juurde pildi kirleduse nt. No siin ma olin vannis kui tulid taskuvargad ja ...
6. Igat pilti peaksid saama ka teised kommenteerida nt. Kui olid vannis, siis mis langes taskuvarga saagiks?

Piltide kuvamisel on järgmised variandid
1. kuvatakse väikesed pildid, neile klikkides avaneb ette nähtud mõõdus suurem pilt (mitte originaal, sest originaal võib megasuur olla) ja sellelel lehel oleks ka muu info selle pildi kohta ja kommenteerimise võimalus. Sellelelt lehelt on võimalik klikkida originaalpildi lingile, millest avaneks eraldi originaalpildiga aken.

Juhul kui keegi teab analoogse galerii skripti võiks lingi visata. Juhul kui keegi oskab osaliseltki seletada kuidas üht või teist asja teha, siis oleksin ka tänulik. Tervet skripti ei hakka siin mitte nõudmagi kuigi see oleks ootamatu ja meeldiv üllatus.

Meelde tuletuseks veel niipalju et, asi peab töötama tasuta zone serveris.
RE: tasuta zone serverisse pildigalerii
Postitaja: kribu1 2004-01-21 08:45:38
et nigu milles siis probleem on... kui asi juba nii lihtsalt lahti seletatud sul, siis hakka aga otsast tegema. või arvad sa, et keegi siin teeb sulle aitähi eest selle ära?
Postitaja: marianne 2004-01-21 09:30:36
kas oli minu eelmises sõnumis selline palve et tehke minu eest ära????!!!!!!!

probleemi valmistavad asjad:

1. metoodika

kas teha nii et panna keskmise suurusega pilt eraldi faili kus oleks siis ka pildi kohta käiv info ja sellele klikkides avaneb originaalsuuruses pilt või teha nii et faili laetakse pilt ja sellele pildile vastavad muud failid

ja kui nii teha, siis kuidas teha seda dünaamiliselt, et pilti üles laadides genereerides pildifaili nimi, genereeritakse ka pildi info ja kommentaaride failid.

ja loomulikult ka, thumbnailide skript mis töötaks tasuta zones. Ma ei pea silmas seda mis vägisi pilte väiksemaks teeb ja siis kuvab vaid ikka seda mis reaalselt pildi väikseks teeb ja eraldi pildina salvestaks.
Postitaja: webphp 2004-01-21 19:32:48
otsi siit samast foorumist - ei viitsi sellest enam kirjutada
Postitaja: axelpaan_ 2004-01-21 23:52:09
tasuta zonesse vist ei saanud http uploadi teha
Postitaja: Ro 2004-01-23 00:26:02
TSITEERITUD:
Olen nüüdseks läbi sirvinud nii php.ee kui php.center.ee kui ka forum.zone.ee ja muud lehed
Aga otseselt sellist töötavat seletust või näidet selle kohta kuidas teha sellist pildigaleriid nagu ma sooviks ja mis töötaks ka tasuta zones ei ole veel leidnud.

1. pildid laetakse üles veebilehele
2. genereeritakse unikaalne pildifaili nimi
3. genereeritakse originaalidest ka väikesed pildid eelvaate jaoks
Selleks on piltide jaoks 2 kataloogi
galerii/orig/
galerii/thumb/
4. Iga pilt on võimalik panna kategooria alla nt. minu pere, minu sõbrad, minu loomad
5. Igale pildile peaks saama kirjutada juurde pildi kirleduse nt. No siin ma olin vannis kui tulid taskuvargad ja ...
6. Igat pilti peaksid saama ka teised kommenteerida nt. Kui olid vannis, siis mis langes taskuvarga saagiks?

Piltide kuvamisel on järgmised variandid
1. kuvatakse väikesed pildid, neile klikkides avaneb ette nähtud mõõdus suurem pilt (mitte originaal, sest originaal võib megasuur olla) ja sellelel lehel oleks ka muu info selle pildi kohta ja kommenteerimise võimalus. Sellelelt lehelt on võimalik klikkida originaalpildi lingile, millest avaneks eraldi originaalpildiga aken.

Juhul kui keegi teab analoogse galerii skripti võiks lingi visata. Juhul kui keegi oskab osaliseltki seletada kuidas üht või teist asja teha, siis oleksin ka tänulik. Tervet skripti ei hakka siin mitte nõudmagi kuigi see oleks ootamatu ja meeldiv üllatus.

Meelde tuletuseks veel niipalju et, asi peab töötama tasuta zone serveris.

endal on mul tehtud sarnane galerii skript aga seda ei saa sa iialgi tasuta zones tööle. tasuta zone ei võimalda luua thumbnaile, file uploadi ja kaustas sisalduvate failinimede teada saamisegagi oli mul kunagi probleeme.
Postitaja: marianne 2004-01-23 07:37:54
Praegu on mul zones nii et võtab kaustast automaatselt pildifailid ja kuvab need veebilehele. Mulle ei meeldi see et ta teeb originaalidest küll mõõtmetele väiksemad kuid mahu jätab ju samaks ja see ei kiirenda lehe laadimist. Seega kas peaks siis tegema nii, et käsitsi kahed pildid, suured ja väikesed ja need siis ftp-ga zone'sse laadima. Aga kui tahta piltidele jutu juurde panekut ja kommenteerimise võimalust, siis kuidas seda teha kui pildid pannakse käsitsi. Kas peaks adminile tegema mingi nupu, millele klikkides loetakse kataloogis olevate piltide nimed ja tehakse nende nimede järgi fail kuhu siis tuleb pildi kohta käiv info ja kommentaarid.

Ja kas piltide kategooriatesse panek oleks sel juhul ainult kataloogide järgi või saaks seda kuidagi muutuja järgi järjestada?
Postitaja: marianne 2004-01-23 11:03:17
Oletame et kuvatakse admin lehele thumb_6136g6128.png
Ja sellel on nupp, et lisa kirjeldus.

Kuidas teha nii et skript võtaks pildifaili nimest "6136g6128" ja teeks sellest txt faili kuhu lisatakse pildi kirjeldus.

nt. 6136g6128.txt

Kasutajate lehel kuvatakse pilt ja see kirjeldus. Samuti on form kus kasutajad saavad pilti kommenteerida. Peale formi submitti tekitatakse fail kui seda juba olemas pole nt. komm_6136g6128.txt ja pannakse kommentaar faili ja kuvatakse uusim ülevalpool.
Postitaja: webphp 2004-01-24 20:57:58
<?php

$picname="thumb_6136g6128.png";
$part1=explode("_",$picname);
$part2=explode(".", $part1[1]);
$txtname=$part2[0].'.txt';

echo $txtname;

?>
Postitaja: liana 2014-11-23 17:24:27

Leheküljed: 1