PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 
switch
Postitaja: phpnewbie 2004-04-18 20:10:31

PHP kood:
<?php
switch ($id){
case 
about:
echo
"<--/kas siia k2ib index.php?id=about html skript-->";
break;
case
?>

küsin seda selle p2rast, et kui mina nii proovisin, siis mul oli vigane. Loomulikult oli mul rohkem valiku v6imalusi /nt:index.php?id=members v6i index.php?id=pictures

Viimati muudetud: 18-04-2004 20:11:18
Muutja: phpnewbie
Põhjus: ops

RE: switch
Postitaja: axelpaan_ 2004-04-18 21:21:50

PHP kood:
<?php
switch ($_GET['id'])
{
case 
'about':
echo 
"siia k2ib index.php?id=about php skript";
break;
case 
'pictures':
echo  
'midagi muud';
break;
}
?>
Postitaja: phpnewbie 2004-04-18 22:38:15
t2nud, suured t2nud!
Postitaja: phpnewbie 2004-04-23 19:36:45
oot oot. case 'about': echo"php skript??"
mis php skript`? kas sinna ei peagi panema index.php?id=about html-skripti we?
Postitaja: axelpaan_ 2004-04-24 13:53:36
TSITEERITUD:
oot oot. case 'about': echo"php skript??"
mis php skript`? kas sinna ei peagi panema index.php?id=about html-skripti we?

misasi on html skript?!

pane sinna html-i loomulikult kui vaja

case 'about':
?>tere see on <b>about</b> leht<br /><? // <-- see on HTML
echo 'kuupäev on '.date('Y-n-d');// <-- see on PHP
break;

ja kui seda skripti veebilehtitsejast index.php?id=about aadressilt vaadata siis näedki seda "html-skripti"
Postitaja: phpnewbie 2004-04-25 19:31:04
Ytleme, et mul on index.php-l link, mis viib index.php?id=about. Ma tahan 6udsalt palju kirjutada abouti alla. Kui ma kirjutan lihtsalt

PHP kood:
 case 'about':
echo
"6udselt palju teksti"
?>

siis on tulemus selline, et on valge taust, kus on lihtsalt 6udselt palju teksti.
Aga ma tahan, et index.php?id=about oleks samasuguse kujundusega nagu index.php, aga et siin on teine tekst.
Postitaja: webphp 2004-04-25 23:37:09

PHP kood:

<html>
<
head>
<
title>Minu leht</title>
</
head>

<
body>

<?
php

if(!strlen($_GET['id']))
{
$id="main";
}
else
{
$id=$_GET['id'];
}

switch (
$id

case 
'main'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#e5e5e5'><tr><td> <a href='".$PHP_SELF."?id=pictures'>lehele PICTURES</a> <br> <a href='".$PHP_SELF."?id=about'>lehele ABOUT</a> </td><tr></table>"
break; 

case 
'about'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#e5e5e5'><tr><td>Lehehülg ABOUT</td><tr></table>"
break; 

case 
'pictures'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#375942'><tr><td>Lehehülg PICTURES</td><tr></table>"
break;

default:
$out="<div align=center><font color='#ffffff'>LEHTE EI LEITUD!</font></div>";
}

?>

<table width=100% height=80% cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
<td align=center>TERE, SEE ON MINU LEHT&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href="<?php echo $PHP_SELF ?>">AVALEHELE</a><td>
</tr>
<tr>
<td bgcolor="#000000" valign=center align=center>

<table border="1" bordercolor="#ffffff" width="700px" height="450px" cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
<td><?php echo $out?></td>
</tr>

</td>
</tr>
</table>

</body>
</html> 
Postitaja: wdd 2004-04-29 22:56:45
kas parem poleks kasutada

PHP kood:
  if($_GET['id']== "about"){print "siia k2ib index.php?id=about php skript"; }
elseif (
$_GET['id']== "pictures"){print "midagi muud";}
else{print 
"mingi default asi";}

Viimati muudetud: 29-04-2004 22:57:35
Muutja: wdd
Põhjus:

Postitaja: webphp 2004-04-29 23:47:50
TSITEERITUD:
kas parem poleks kasutada

PHP kood:
  if($_GET['id']== "about"){print "siia k2ib index.php?id=about php skript"; }
elseif (
$_GET['id']== "pictures"){print "midagi muud";}
else{print 
"mingi default asi";}

äkki räägid mulle ka miks "if(võrdus_tingimus)" on parem kui "swich" ja "print" parem kui "echo $muutuja" ?

.
Postitaja: phpnewbie 2004-05-07 16:13:22
TSITEERITUD:

PHP kood:

<html>
<
head>
<
title>Minu leht</title>
</
head>

<
body>

<?
php

if(!strlen($_GET['id']))
{
$id="main";
}
else
{
$id=$_GET['id'];
}

switch (
$id

case 
'main'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#e5e5e5'><tr><td> <a href='".$PHP_SELF."?id=pictures'>lehele PICTURES</a> <br> <a href='".$PHP_SELF."?id=about'>lehele ABOUT</a> </td><tr></table>"
break; 

case 
'about'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#e5e5e5'><tr><td>Lehehülg ABOUT</td><tr></table>"
break; 

case 
'pictures'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#375942'><tr><td>Lehehülg PICTURES</td><tr></table>"
break;

default:
$out="<div align=center><font color='#ffffff'>LEHTE EI LEITUD!</font></div>";
}

?>

<tr>
<td align=center>TERE, SEE ON MINU LEHT&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href="<?php echo $PHP_SELF ?>">AVALEHELE</a><td>
</tr>
<tr>

<table border="1" bordercolor="#ffffff" width="700px" height="450px" cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
</tr>

</td>
</tr>
</table>

</body>
</html> 

Emmm... ma proovisin panna sinna case abouti ja pictures alla teist moodi veebi[htmli]. Ning kui ma panin selle zone serverisse n2itas et on mingi error sellel kasutajal

Webphp, kui sa viitsid, siis palun kas sa saaksid ette tuua, kuhu panna html v6i veebi skript. [Khmhmmhhm.... ma olen 13, ma hakkasin kuskil 9-10 hakkasin htmli 6ppima ja nyyd tahan uut taset sooritada.]

Viimati muudetud: 07-05-2004 16:15:28
Muutja: phpnewbie
Põhjus: oops

Postitaja: webphp 2004-05-07 17:27:02
TSITEERITUD:

Emmm... ma proovisin panna sinna case abouti ja pictures alla teist moodi veebi[htmli]. Ning kui ma panin selle zone serverisse n2itas et on mingi error sellel kasutajal

Webphp, kui sa viitsid, siis palun kas sa saaksid ette tuua, kuhu panna html v6i veebi skript. [Khmhmmhhm.... ma olen 13, ma hakkasin kuskil 9-10 hakkasin htmli 6ppima ja nyyd tahan uut taset sooritada.]

räägin siis sulle kuidas antud leht töötama peaks. Kõigepealt on siis tingimused swich kujul (1. tingimus $id=='pildid' 2. tingimus $id=='about' ) Kui on täidetud 1. tingimus, siis omistame muutujale $out mingi ühe kindla väärtuse, Kui on täidetud 2. tigmimus omistame $out mingi teise väärtuse. URLis (see on siis see brauseri aadressi riba) saab muutujaid edasi anda kujul nt. index.php?id=pildid ($id-le omistatakse väärtus pildid järelikult on 1. tingimus ning muutujale $out omistakse selline väärtuse nagu case "pildid" all kirjas. Ning koodi lõpus siis väljastame muutuja $out (echo $out) , millel on siis iga $id määratud väärtuse korral erinev väärtus (erinev leht)

tee fail index.php ja võta copy/paste järgnevast koodist. Võtsin $PHP_SELF muutujad ära, kuna ei ole kindel kas tasuta zone seda toetab.

... ja üheskohast oli veel ";" puudu

koodi alumisest osast määrad, siis lehe üldise struktuuri (kuhu erinavad lehed kuvatakse)... seal kus caseid seal määrad siis konkreetse lehe (st. muudadt muutujat $out).

antud juhul on siis kõik ühes failis (mis muidugi ei ole mõtekas - aga üks samm korraga)

PHP kood:

<?php 

if(!strlen($_GET['id'])) 

$id="main"

else 

$id=$_GET['id']; 

switch (
$id

case 
'main'
$out="<table width=100% height=100% bgcolor='#e5e5e5'><tr><td> <a href='index.php?id=pictures'>lehele PICTURES</a> <br> <a href='index.php?id=about'>lehele ABOUT</a> </td><tr></table>"
break; 

case 
'about'
break; 

case 
'pictures'
break; 

default: 
$out="<div align=center><font color='#ffffff'>LEHTE EI LEITUD!</font></div>"

?>

/// SIIT ALGAB SIIS LEHE ÜLDINE STRUKTUUR HTML ///

<html> 
<head> 
<title>Minu leht</title> 
</head> 

<body> 
<tr> 
<td align=center>TERE, SEE ON MINU LEHT&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href="index.php">AVALEHELE</a><td> 
</tr> 
<tr> 

<tr> 
</tr> 

</td> 
</tr> 
</table> 

</body> 
</html> 

Viimati muudetud: 07-05-2004 17:35:28
Muutja: webphp
Põhjus:

Postitaja: phpnewbie 2004-05-08 19:44:37
T2nud!!!
Postitaja: phpnewbie 2004-05-14 16:39:23
<?php

if(!strlen($_GET['lan']))
{
$lan="main";
}
else
{
$lan=$_GET['lan'];
}

switch ($lan)
{

case 'main':
$out="<style fprolloverstyle>A:hover {color: #999999; font-family: Verdana; font-size: 8pt}
</style>
<body link="#C0C0C0" vlink="#C0C0C0" alink="#C0C0C0">
<table width=100% height=143 bgcolor='000000' cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#111111"><tr>
<td bgcolor="#000000" height="143">
<p align="center"> <font face="Verdana" style="font-size: 8pt">
<a href='index.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Home</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<a href='about.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">About</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href='skills.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Skills</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<a href='newsboard.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Newsboard</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href='wilderness.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Wilderness</a><br>
<br><br><br>Welcome to the lair of Pistoda!<br><br><br><br><br><br></font></td></table>";
break;

case 'ENG':
$out="<style fprolloverstyle>A:hover {color: #999999; font-family: Verdana; font-size: 8pt}
</style>
<table width=100% height=143 bgcolor='000000' cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#111111"><tr>
<a href='index.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Home</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<a href='about.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">About</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href='skills.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Skills</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<a href='newsboard.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Newsboard</a>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href='wilderness.php?lan=ENG' style="text-decoration: none">Wilderness</a><br>
<br><br><br>Welcome to the lair of Pistoda!<br><br><br><br><br><br></font></td></table>";
break;

case 'EST':
</style>
<br><br><br>Teretulemast Pistoda koju!<br><br><br><br><br><br></font></td></table>";
break;

default:
</style>
<br><br><br>ERROR!<br><br><br><br><br><br></font></td></table>";
}

?>

<html>
<head>
<title>pistoda</title>
</head>

<body link="#C0C0C0" vlink="#C0C0C0" alink="#C0C0C0" text="#FFFFFF" bgcolor="#000000">
<!--url's used in the movie-->
<!--text used in the movie-->
<style fprolloverstyle>A:hover {color: #999999; font-family: Verdana; font-size: 8pt}
<table width=100% height=80% cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
<td align=center><object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" width="200" height="100" id="pistoda" align="middle">
<param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
<param name="movie" value="pistoda.swf" />
<param name="quality" value="High" />
<param name="bgcolor" value="000000" />
<param name="_cx" value="5292">
<param name="_cy" value="2646">
<param name="FlashVars" value>
<param name="Src" value="pistoda.swf">
<param name="WMode" value="Window">
<param name="Play" value="-1">
<param name="Loop" value="0">
<param name="SAlign" value>
<param name="Menu" value="-1">
<param name="Base" value>
<param name="Scale" value="ShowAll">
<param name="DeviceFont" value="0">
<param name="EmbedMovie" value="0">
<param name="SWRemote" value>
<param name="MovieData" value>
<embed src="pistoda.swf" quality="high" bgcolor="#000000" width="200" height="100" name="pistoda" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" /></object><td>
</tr>
<tr>
<td bgcolor="#000000" valign=center align=center>

<table border="0" bordercolor="#000000" width="700px" height="143px" cellspacing=0 cellpadding=0>
<tr>
<td><?php echo $out; ?>&nbsp;</td>
</tr>

</td>
</tr>
</table>

</body>
</html>

Mis sellel skriptil viga on??
Postitaja: axelpaan_ 2004-05-14 18:02:07
kiirelt silmaga üle vaadates jäi silma, et stringi sees on sul kasutatud jutumärgid, mis on "eskeipimata"

ehk siis vale on
$out = "mingi <font size="10">punane</font>asi";

peaks olema

Postitaja: webphp 2004-05-14 20:15:17
võid kasutada ka teisi jutumärke -> ''
$out='<td width="10%"></td>';

Postitaja: noob 2004-05-15 20:27:39
TSITEERITUD:
kiirelt silmaga üle vaadates jäi silma, et stringi sees on sul kasutatud jutumärgid, mis on "eskeipimata"

ehk siis vale on

peaks olema

TSITEERITUD:
võid kasutada ka teisi jutumärke -> ''

need on mõlemad õiged
$out="<td width="10%"></td>";
???????????????

ja mida tähendab "eskeipimata" ???

ja nyyd tuleb raudselt kust selllised lollid tulevad, aga kysin kord ja teinekord tean ja kindlalt saavad siin ka teised targemaks, selleks et mina loll olen
Postitaja: okokok 2004-05-15 20:29:24
mille järgi ma tean kuhu panna need märgid
Postitaja: webphp 2004-05-15 20:32:37
TSITEERITUD:

need on mõlemad õiged
$out="<td width="10%"></td>";
???????????????

mõlemad on õiged

.
Postitaja: webphp 2004-05-15 20:35:33
TSITEERITUD:
mille järgi ma tean kuhu panna need märgid

slash märgi paned jutumärgi ette, kui kasutad samu jutumärke ka muutujale väärtuse omistamisel.

nt. $muutuja=" "see tekst on jutumärkide sees" ";

.

Viimati muudetud: 15-05-2004 20:37:04
Põhjus:

Postitaja: sdgfgfd 2004-05-15 20:36:32
sama võin panna ka echoga

echo="<td width="10%"></td>"
echo='<td width="10%"></td>'

st yhekordse ' puhul ei pea neid vastupidiseid kaldkriipse kasutama?
" puhul pean?
Postitaja: webphp 2004-05-15 20:40:35
TSITEERITUD:
sama võin panna ka echoga

echo="<td width="10%"></td>"
echo='<td width="10%"></td>'

st yhekordse ' puhul ei pea neid vastupidiseid kaldkriipse kasutama?
" puhul pean?

võid ka kasutada:
$muutuja=' 'see tekst on teistsuguste jutumärkide sees' ';

asi ei ole kahekordsete jutumärkides " , vaid samu jutumärke mida kasutada muutuja defineermisel ei saa kasutada muutuja (stringi) sees

echo ja kõikide teiste funktsioonide puhul kehtib see ka

.

Viimati muudetud: 15-05-2004 20:42:10
Põhjus:

Postitaja: qw 2007-06-12 23:57:22
TSITEERITUD:

võid ka kasutada:
$muutuja=' 'see tekst on teistsuguste jutumärkide sees' ';

asi ei ole kahekordsete jutumärkides " , vaid samu jutumärke mida kasutada muutuja defineermisel ei saa kasutada muutuja (stringi) sees

echo ja kõikide teiste funktsioonide puhul kehtib see ka

.

oled kindel, et siin parse errorit ei saa?
Postitaja: axelpaan_ 2007-06-13 00:13:35
täiesti haiged inimesed, kes kaevavad kolm aastat vana teema välja ja üritavad selles dialoogi aretada
Postitaja: qw 2007-06-13 16:27:47
mnjah... oskan enda kaitseks vaid seda kosta, et see kolm aastat vana teema ilmus rss feedi 12.06.2007 00:55

kuupäevi siin eraldi ei jälginud paraku, suured vabandused
Postitaja: qw 2007-06-13 16:29:10
siiski 20:40 vabandust.

Leheküljed: 1 2 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0909140110016