PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
andmed mysql-st config.ini faili
Postitaja: Evely87 2005-03-07 15:40:27
Andmed on mysql andmebaasis ja seal tehakse ka muudatusi. Kui muudatus tehtud, peaks kirjutama selle ka config.ini faili.
Kuna veeb kasutab seda faili, ei tohiks tekkida olukord kus see fail tühi on või et pole kättesaadav.

Kui toimub muudatus, kas kirjutada kogu fail uuesti või ainult muudetud osa? Ja kuidas seda kirjutamist oleks turvaline ja effektiivne teha? (muutujad mysql-st config.ini faili)

Selle faili sisu struktuur (antud juhul näitena)

config.ini

[css]
bodycolor = #F5F5F5
bodyfont = Verdana
RE: andmed mysql-st config.ini faili
Postitaja: muidumeez 2005-03-07 15:54:42
Kuna sa ei saa kirjutada osa failist üle, siis tuleb nagunii kirjutada kogu fail.
Seadistuse muutmist vaevalt et iga minut tehakse, seega pole vist eriti mõtet keemiat ka arendada.
Tee enne faili sisu valmis ja siis ühe ropsuga kirjuta faili. See kestab nii lühikese aja, et seda ei peaks isegi kasutajad mitte märkama (kui sul just kümneid seltsimehi sekundis lehel ei tegutse).
Postitaja: zzz 2005-03-07 15:57:01
TSITEERITUD:
Andmed on mysql andmebaasis ja seal tehakse ka muudatusi. Kui muudatus tehtud, peaks kirjutama selle ka config.ini faili.
Kuna veeb kasutab seda faili, ei tohiks tekkida olukord kus see fail tühi on või et pole kättesaadav.

Kui toimub muudatus, kas kirjutada kogu fail uuesti või ainult muudetud osa? Ja kuidas seda kirjutamist oleks turvaline ja effektiivne teha? (muutujad mysql-st config.ini faili)

Selle faili sisu struktuur (antud juhul näitena)

config.ini

[css]
bodycolor = #F5F5F5
bodyfont = Verdana

on sellisel keerulisel lahendusel ka mingi põhjendus (st. andmete dubleerimisel)?
Vähegi mõistlik oleks asi lahendada sessioonidega (ehk siis hoida seda infi sessiooni-failis e. muutujas)

kui tullakse lehele esmakordselt, loetakse andmebaasist andmed sessiooni muutujasse (koos viimase update ajaga), hiljem kontrolliatakse näiteks tabeli update aega ja võrreldakse sessiooni omaga - kui see on muutunud loetakse andmed uuesti sessiooni.
Postitaja: Evely87 2005-03-07 16:37:18
Kuskilt lugesin et kui sessioon sisaldab palju infot, siis teeb see aeglasemaks.
Postitaja: axelpaan_ 2005-03-07 16:40:16
mul tekib küsimus,e t miks üldse on neid asju vaja mysql baasi panna.
Muutmise liideses võib need andmed ju võtta ka failist ja salvestada vaid faili.
Nii on mõnusalt lihtne ka manuaalselt failis muudatusi teha, ilma et mingi andmebaas seda hiljem üle kirjutaks.

vaja on vaid tunda konstruktsioone: parse_ini_file() foreach() fopen() fwrite()
Postitaja: Evely87 2005-03-07 16:41:18
Aga üldiselt on plaanis võimalikult palju staatilisena hoida või siis cache-s

Eesmärk, et serverit mitte liialt koormata ja et lehed kiiremini laeksid.
Postitaja: zzz 2005-03-07 16:43:11
TSITEERITUD:
Kuskilt lugesin et kui sessioon sisaldab palju infot, siis teeb see aeglasemaks.

kõik mis sisaldab palju infot teeb aeglsemaks - miks sa arvad, et sinu niisama faili lugemine siis kiirem on kui sessiooni faili lugemine?
Postitaja: Evely87 2005-03-07 17:12:16
Millegipärast tõlkefaile ei panda sessiooni ...
Postitaja: zzz 2005-03-07 21:21:20
TSITEERITUD:
Millegipärast tõlkefaile ei panda sessiooni ...

milliseid?
Postitaja: Evely87 2005-03-07 22:34:37
No näiteks neid

$lang['error202'] = 'Vot sedapsi, saidki hakkama, kõik on pelses';
Postitaja: zzz 2005-03-07 23:19:20
TSITEERITUD:
No näiteks neid

$lang['error202'] = 'Vot sedapsi, saidki hakkama, kõik on pelses';

vot kohe mitte ei hakka minu mõistus peale, miks selliseid asju tehakse - selleks on gettext();
Postitaja: Evely87 2005-03-07 23:21:57
Jällegi ei mäleta täpselt aga sellega oli vist ka mingi kala. Aga äkki tooksid lihtsama näite mida on vaja selle kasutamiseks ja kuidas kasutada?
Postitaja: Evely87 2005-03-07 23:28:38
Natuke olen seda asja uurinud ka aga ma ei kujuta hästi ette kuidas oleks võimalik seda teha dünaamilisena, ilma et mina torgiks, saaks kasutajad teha muudatusi.
Postitaja: zzz 2005-03-08 01:23:51
TSITEERITUD:
Natuke olen seda asja uurinud ka aga ma ei kujuta hästi ette kuidas oleks võimalik seda teha dünaamilisena, ilma et mina torgiks, saaks kasutajad teha muudatusi.

ei saa enam aru millest jutt käib, kas mingite konfiguratsiooni parameetride salvestmisest ja kasutamisest või tõlkimisest. Räägi lähemalt milles probleem seisneb.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0878438949585