PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
MySQL välja pikkus
Postitaja: saamatu 2005-04-02 19:59:34
kuidas saada MySQL päringus kätte maksimaalne välja pikkus?
Näiteks, tabelis väljad 'id' (INT 10) ja 'nimi' (VARCHAR 250).
Siis kätte oleks vaja saada 10 ja 250.

PHP funktsioonile mysql_field_len() ei ole mõtet viidata, sest vaja neid andmeid otse (SELECT/UPDATE) päringutes kasutada.
RE: MySQL välja pikkus
Postitaja: muidumeez 2005-04-03 11:16:02
See on hea ülesandepüstitus. Miks on see ülesanne nii jaburalt üles ehitatud?
Postitaja: aju 2005-04-03 15:22:39
SHOW COLUMNS-iga saab selle kätte, kuid jah - samas päringus seda ilmselt kasutada ei õnnestu... MySQL sucks
Postitaja: muidumeez 2005-04-03 15:34:22
TSITEERITUD:
SHOW COLUMNS-iga saab selle kätte, kuid jah - samas päringus seda ilmselt kasutada ei õnnestu... MySQL sucks
Mitte et MySQL sucks, vaid MIKS on sellist jaburust vaja MySQL tasemel?
Postitaja: aju 2005-04-03 16:57:30
TSITEERITUD:
Mitte et MySQL sucks, vaid MIKS on sellist jaburust vaja MySQL tasemel?

ma ei tea miks seda vaja on... võib-olla teeb teatud olukorras asja dünaamilisemaks (nt. kui ühte päringupõhja kasutatakse mitmes kohas) ... kuid asi on põhimõttes, et võiks su saada (ei ole just palju palutud)
Postitaja: axelpaan_ 2005-04-03 23:24:42
TSITEERITUD:

ma ei tea miks seda vaja on... võib-olla teeb teatud olukorras asja dünaamilisemaks (nt. kui ühte päringupõhja kasutatakse mitmes kohas) ... kuid asi on põhimõttes, et võiks su saada (ei ole just palju palutud)

miks ei ole külmkapp pesumasin
Postitaja: saamatu 2005-04-04 22:43:03
TSITEERITUD:

miks ei ole külmkapp pesumasin

võrdlus pole just eriti pädev, sest see info on reaalselt SQL pärusmaa ning lihtsalt tehnoloogia küsimus, et seda otse päringus kasutada saaks. Nagu aju juba ütles, siis vaja seda veelgi dünaamilisema tulemuse nimel... kuna seda otse päringus teha ei õnnestu, tuleb see asi lahendada scripti (PHP) tasemel - selleks tuleb seda päringu templeiti PHPga enne modifitseerida... kuid jah vabavaraliste softidega kipub ikka nii olema, et kohati jäävad viletsaks, mille peale muidugi kohe öeldakse, et open-source bla, bla... muuda ise parmeks kui oskusi jätkub. Kuid kunagi ei mõelda sellele, et aeg on raha ja selle asemel, et "raha" raisata MySQL parendamiseks, on tihti mõtekas osta mingi tasuline andmabaasimootor, millel vastavad võimalused juba olemas... sama teema on linuxiga ja usun siiralt, et win on peaaegu alati odavam lahendus kui linux... see, et linux ja kogu sinna juurde käiv soft on tasuta, on kergelt öeldes naiivne jutt... kui võrrlelda win maksumust linuxi spetsialist palgaga.
Postitaja: tipatapa 2005-04-05 09:10:07
kasuta PostgreSQLi
ja kui mõned aastad veel ootad siis saab MySQL ka sellega hakkama
Postitaja: kilukarp 2005-04-05 09:59:43
ühe päringuga ei oska aidata aga kahega on see juba võimalik - ilma php vms. abivahendit kasutamata.

aga milleks seda ikkagi vaja on? - liiga pikad väljad lõigatakse ilma selletagi lühemaks
Postitaja: monte 2005-04-05 14:41:30
TSITEERITUD:

et open-source bla, bla... muuda ise parmeks kui oskusi jätkub. Kuid kunagi ei mõelda sellele, et aeg on raha ja selle asemel, et "raha" raisata MySQL parendamiseks, on tihti mõtekas osta mingi tasuline andmabaasimootor, millel vastavad võimalused juba olemas... sama teema on linuxiga ja usun siiralt, et win on peaaegu alati odavam lahendus kui linux... see, et linux ja kogu sinna juurde käiv soft on tasuta, on kergelt öeldes naiivne jutt... kui võrrlelda win maksumust linuxi spetsialist palgaga.

näita mulle sertifitseeritud MS SQL-i arendajat, TASEMEL windows süsteemiadministraatorit või mõnda muud KÕVA MICROSOFTI tarkvarale spetsialiseerinud meest kes on nõus väiksema palgaga kui linuxispetsialist.

siin tuleb mängu see TCO ehk total cost of ownership. kuigi ise kaldun linuxipooldajate leeri pean siiski möönma et mõlemad pooled väänavad seda TCOd omale soodsamas suunas.

kohasem võrdlus oleks vast et miks kodukülmik ei suuda täita tööstuskülmiku funktsioone.

tõsi ta on et MySQL jääb oma võimalustelt ORACLE-le ja MSSQL-ile alla, aga ta ei peagi neist parem olema.

muuseas suurtes tööstusrakendustes kasutatakse tihti BerkleyDB-d, igivana asi - samas pidavat suurte koormuste juures megakärmelt saama kätte key=>value paarid.

teisisõnu. veebi võib oracle peal ka teha aga suurt pointi nagu pole sest 99 % veebilehti ei vaja sellist võimsust. see ka põhjus miks mysql nii populaarne just veebimeeste hulgas on.

ma pakun et 99% eesti ettevõtetest saaks ka kogu oma vajadused mysql-i peale ehitada nii et jõudu jääks ülegi.

mina olen oma kurvastuseks avastanud et mysql-is on teinekord "odavam" ja kiirem teha kaks lihtpäringut päringut kui üks keeruline ja et paradoksaalsel moel on tihtipeale kiirem mõnigi asi teha koodi tasemel kui hakata seda MySQL-is närima.

see teeb mind kurvaks kuna üks alustalasid mille põhjale kunagi rakendusi kirjutama hakkasin on põhimõte et kõik mis võimalik on kasulik baasitasemel ära teha...
Postitaja: aju 2005-04-05 15:10:23
TSITEERITUD:

see teeb mind kurvaks kuna üks alustalasid mille põhjale kunagi rakendusi kirjutama hakkasin on põhimõte et kõik mis võimalik on kasulik baasitasemel ära teha...

aga see ju suht loogiline, et ta peakski ideaalis nii olema, sest baasi tasemel asjad üldjuhul kiiremad ning samas säilib rohkem dünaamilisust ... suurtemata projektide puhul peaksid ikkagi päringud koodist eraldatud olema (näiteks päringufailides)... kui nüüd vaja kuskil mingeid väljund andmeid muuta, siis saab kõik väljundit puudutavad muudatused päringufaili muutmise tasemel lahendada.
Postitaja: saamatu 2005-04-05 15:33:59
noh ja keegi mingit koodi ei annagi w?imege seda samust kui ei viitsi aidata!Kuradi Ossid!
Postitaja: kilukarp 2005-04-05 16:02:52
oops, punastades langetan pea - kas tõesti olen mina see paha, kes ei suutnud vaesele saamatule koodi kribada?
selline ma siis olengi!
- õnneks keegi ei näinud ega kuulnud ning elu läheb edasi
Postitaja: vakk 2005-04-05 22:05:18
TSITEERITUD:
noh ja keegi mingit koodi ei annagi w?imege seda samust kui ei viitsi aidata!Kuradi Ossid!
Vakk juu mees... sellise suhtumisega ei tee keegi Sulle ühtegi heategu ... vähemalt tasuta mitte (ja ära hakka vastu mölisema ning ropendama) :P

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.100255012512