PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 
ei saa yhendust
Postitaja: egert 2004-02-10 19:37:18
tere!
olen nati uba php'ga tegelenud. aga mysql v6tsin k2tte t2na. ja seal need arrorid tulid.

Warning: mysql_connect(): Access denied for user: 'eku@localhost' (Using password: YES) in C:wwwsql.php on line 7

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in C:wwwsql.php on line 8

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in C:wwwsql.php on line 15

Warning: mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in C:wwwsql.php on line 16

kood on poolik seal

PHP kood:
 <html>
<?
php
$hostname
="localhost";
$username="eku";
$password="****";
$database="eesti";
$dbmysql_connect($hostname,$username,$password);
mysql_select_db($database,$db);

$sqlcmd="create tabel minu_raamat(id int auto_increment primary key not null,
pealkiri varchar (255),
kommetaar text,
kuupaev datetime,
telefon int(7)"
;
mysql_query($sqlcmd$db);
mysql_close();

include (
'yy.php');

?>
</html>
no kood on mul kindalt 6ige. selles pole kahtlust. milles jama :(
ette tänades
Midagi, millest algajatele abi oleks
Postitaja: krisper 2004-09-18 13:51:13
Andmebaasist kirjutatud osa all oli üks lõik, millest oleks algajatele abi... see seletaks nii mõnegi asja lahti.
Asi ise järgnev:

Aga milleks punktid ja jutumärgid? Nimelt $sqlcmd on string ning me ei saa selle sees funktsioone käivitada. Selleks tuleb stringi tekstiosa korraks jutumärgiga kinni panna, selle järgi panna stringile otsa lisamise märk, milleks on punkt ja alles nüüd lisame funktsiooni, mis töötleb muutujat( addslashes($muutuja) ). Nüüd vastupidises järjekorras paneme punkti, mis tähendab, et liidame stringile veel mingi osa, ning jutumärgid tähistamaks, et liidetav osa on tekst mitte mingi funktsioon ega muutuja.
RE: MySql ABC
Postitaja: andres_ 2004-10-10 12:58:39
mul on ka jama...tegin kõik nagu õpetuses ja:

Warning: mysql_connect(): Access denied for user: \'andres@localhost\' (Using password: YES) in D:\\www\\loe.php on line 6

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in D:\\www\\loe.php on line 7

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in D:\\www\\loe.php on line 11
Postitaja: andu 2004-10-10 14:26:21
ja miks on seal MyODBC aknas selline tekst:

Not found
Driver 3.5 not found

Palun aidake!!!
Postitaja: rix 2005-02-21 00:40:53
Kõik näib toimivat, kuid peale passi muutmist enam sisse logida ei saa.

PHP kood:
 $sql "UPDATE kasutajad set password='".$_POST["pass"]."' where kasutajanimi='".$_SESSION['kasutaja']."'";
mysql_query($sql) or die(mysql_error());

Enne parooli muutmist saab ilusti sisse/välja logida. Peale muutmist enam ei saa, kuigi andmebaasis on andmed muudetud. Milles viga?
Postitaja: Tundmatu sõdur 2005-07-07 12:13:19
Ma saan aru, et eesmärgiks on PHP õpetamine aga üks ilmseid puuduseid juhendis puudutab SQL käskude vormistamist. Ma pikka aega imestasin, miks praktikale tulnud kirjutavad insert lauseid kujul:
insert into tabeli_nimi values(1,2,3)

Nüüd tean, kust see pärit on. See on halb komme! Kui tahad selle tööga kuskil firmas leiba teenida, siis kirjutad nii:
insert into tabeli_nimi (veerunimi1, veerunimi2, veerunimi3) values(1,2,3)

Kuniks tegeled omale külalisteraamatu tegemisega, võib ju kasutada lihtsustatud meetodit aga kui asjad keerulisemaks lähevad, siis teisiti ei saa. Kuidas näiteks meeldib lugeda koodi juhul, kui tabelis on näiteks 15 veergu, millest 4 on integer ja 6 char(1) tüüpi?
Saad näiteks sellise rea:
insert into XXX values (1,4,3,4,'J','J','E','E','J','E','2005-07-07', 'tekst',12.30,10.5)
Mis see viimane J nüüd oligi? On vaja ette võtta tabeli struktuur, selle asemel, et veeru nimed kohe üles lugeda. Lisaks tähendab teine meetod ka kindlust juhul, kui tabeli struktuur (veergude järjekord) peaks mingil põhjusel muutuma (mis siis, kui mingil põhjusel luuakse tabel ja lisatakse sinna siis veerge teises järjekorras, kui koodi kirjutamise ajal tehti)?
Lisaks võimaldab veergude üleslugemine sisestada NULL väärtust lubavate veergudega tabelisse näiteks nii (oletame, et seesama 15 veeruga tabel, milles ainult 5 veergu on NOT NULL tüüpi):

insert into XXX (veerg1, veerg2, veerg7, veerg8, veerg15) values (1,4,'E','E',10.5)

Muidu tore juhend.

Postitaja: jobu256 2005-07-30 13:09:30
Kuidas teha nii, et tekst mis väljastatkse Tekst mis on link.
et kui kood oleks
echo"<tr><td>".stripslashes($myrow[link])."</td>
Sii tuleb aknasse link Neti.ee
Postitaja: nojah 2005-07-30 13:51:26
TSITEERITUD:
Ma saan aru, et eesmärgiks on PHP õpetamine aga üks ilmseid puuduseid juhendis puudutab SQL käskude vormistamist. Ma pikka aega imestasin, miks praktikale tulnud kirjutavad insert lauseid kujul:
insert into tabeli_nimi values(1,2,3)

Nüüd tean, kust see pärit on. See on halb komme! Kui tahad selle tööga kuskil firmas leiba teenida, siis kirjutad nii:
insert into tabeli_nimi (veerunimi1, veerunimi2, veerunimi3) values(1,2,3)

Kuniks tegeled omale külalisteraamatu tegemisega, võib ju kasutada lihtsustatud meetodit aga kui asjad keerulisemaks lähevad, siis teisiti ei saa. Kuidas näiteks meeldib lugeda koodi juhul, kui tabelis on näiteks 15 veergu, millest 4 on integer ja 6 char(1) tüüpi?
Saad näiteks sellise rea:
insert into XXX values (1,4,3,4,'J','J','E','E','J','E','2005-07-07', 'tekst',12.30,10.5)
Mis see viimane J nüüd oligi? On vaja ette võtta tabeli struktuur, selle asemel, et veeru nimed kohe üles lugeda. Lisaks tähendab teine meetod ka kindlust juhul, kui tabeli struktuur (veergude järjekord) peaks mingil põhjusel muutuma (mis siis, kui mingil põhjusel luuakse tabel ja lisatakse sinna siis veerge teises järjekorras, kui koodi kirjutamise ajal tehti)?
Lisaks võimaldab veergude üleslugemine sisestada NULL väärtust lubavate veergudega tabelisse näiteks nii (oletame, et seesama 15 veeruga tabel, milles ainult 5 veergu on NOT NULL tüüpi):

insert into XXX (veerg1, veerg2, veerg7, veerg8, veerg15) values (1,4,'E','E',10.5)

Muidu tore juhend.

BS!
Kõige "õigem" on minumeelest nii:

INSERT INTO tabelinimi SET midagi="kedagi",kas=1,mis=5
Postitaja: jobu256 2005-07-30 18:04:14
Kas nii saab teha

echo"<a href='.$myrow["aadress"].'> echo".$myrow["link"].</a>"
Postitaja: wizard6 2005-08-10 11:11:32
Kas $sqlcmd on muutuja??
või identifikaator vms

Viimati muudetud: 10-08-2005 11:11:43
Muutja: wizard6
Põhjus:

Postitaja: Erkki. 2005-10-02 14:47:10
Väga hea õpetus. Olin mitmest kohast varem MySql'i uurinud aga põhilise aluse oma mysql teadmistele sain siit ;)
Postitaja: e e 2006-02-20 23:48:08
ikka
Postitaja: dumbass 2006-02-20 23:50:01
Miks see ei tööta?

&mysql >> " " ..$mysql_fetch_array(&mysql , (where 0!=2)) : die(mysql_advanced_query(*));
Postitaja: Eheeee 2006-05-02 20:15:36
Aga kui ma tahan panna tabeli nimeks mõne variable, näiteks nii:

$nimi=rand(0,999999);
$sqlcmd=create table $nimi...

Selle puhul ei tehta tabelit, aga mingit errorit ka ei anta, oskab keegi aidata?

Leheküljed: 1 2 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0121421813965