PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 
Logimissysteem sessioonide ja MySql baasil
Postitaja: PHP.ee 2002-01-09 13:19:43
Artikli "Logimissysteem sessioonide ja MySql baasil" kommenaarid kirjuta siia
RE: Logimissysteem sessioonide ja MySql baasil
Postitaja: pop 2002-01-16 19:48:42
aga kuidas logout välja näeb?
Postitaja: keevitaja 2002-01-17 15:59:26
ei saa aru mida teeb
$total = $i[0];
$i-s on kirjas mitu kasutajat on olemas. okey. aga mida teeb see 0 seal?
Postitaja: lauri@bensiin.com 2002-01-23 02:42:33
Tervist:)

Failis salajane.php saadetakse ebakorrektse kasutaja korral küll
HTTP vastuses browserile käsk
PHP kood:
 Header("Location: login.php");
küsida kuid
samas ei lõpetata skripti täitmist nagu näiteks käsuga die("nu mida");

Esmapilgul võib kõik õige tunduda aga siiski on otse telnetiga proovides võimalik ilma sisse logimata teha kõike mida sisse logideski.
näide:
tryme.php

PHP kood:
<?php include("sekure.php");echo("Nii siin näidatakse nüüd igast salajast stuffi");?>

sekure.php

PHP kood:
<?php Header("Location: vale.html");?>

Küsimus:

GET http://box/sekure/tryme.php HTTP/1.0
Host: box

Vastus:

HTTP/1.1 302 Found
Date: Wed, 23 Jan 2002 00:35:22 GMT
Server: M2hkur/1.1.11
Connection: close
Content-Type: text/html

Nii siin näidatakse nüüd igast salajast stuffi

Sorry nii pika kommentaari pärast.
Rgds,
Lauri
Postitaja: martin 2002-01-23 12:04:26
brrr. indeed. fixed. i guess. tänks!
Postitaja: luurich 2002-01-25 14:00:22
Kysimus selline....

$sqlcmd='select count(id) from kasutajad where kasutajanimi="'.$HTTP_POST_VARS["kasutaja"].'" AND password=password("'.$HTTP_POST_VARS["pass"].'")';
$result = mysql_query($sqlcmd);
$i = mysql_fetch_row($result);

see id mida sa vastavalt realt otsid...
kas see peab kindlalt olema int, unique, auto_increment

mu on seal kohal varchar väärtus ja sel juhul viskab ta
selle rea>>> $i = mysql_fetch_row($result); kohta
veateate>>> Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:blablablablalogin2.php on line 14

ma ei saa aru mis viga...

oleks hea kui saaksite vastata..

ettetänades luurich
Postitaja: Dumper 2002-01-25 18:58:50
Auu ... kui juba kellelegi õpetada logimissüsteemide tegemist ja sessioone, siis kas ei võiks natuke ka turvalisusest rääkida?
Admini poolelt on see küll hea ja mugav, kui sul parool istub baasis plaintextina aga üldiselt on selline asi ebasoovitatav.
Võiks parooli näiteks md5'ga kokku lasta või muu pöördumatu krüptimismeetodiga.
Ei ole ju eriti raske kasutaja loomisel ja andmete baasi salvestamisel see enne ära krüptida ja siis hiljem kasutaja autentimisel tema sisestatud parool sama meetodiga kokku lasta ja võrrelda andmebaasist tulnud parooliga (mis seal juba istub krüptitud kujul).

Või mis?
Postitaja: martin 2002-01-26 23:26:15
to luurich: viga on pigem selles, et php ei suutnud luua yhendust mysql andmebaasiga http://www.php.ee/index.aw/section=376

to Dumper: mysql funktsiooni password() abil krypteeritud salas6na ei istu baasis plain textina
Postitaja: dumper 2002-01-28 13:38:10
Sorry ... mai misteika to meika ... ei süübinud asja sisusse ... endal ka häbi :)

Less caffeine, more sleep!
Postitaja: mart3 2002-02-09 14:05:46
Mis faili ma selle mysql-i tabeli pean tegema? Mitte ei saa sellega hakkama!

Ette tänades
Postitaja: Reix 2002-03-05 16:49:56
Kas keegi PHP-mees lisaks sellele õpetusele juurde kasutajate õiguste osa. Nt. et oleks 3 user levelit. 1 grupp näeks ühtesid lehekülgi, 2 teisuguseid ja 3 grupp kõiki lehekülgi.

Tänan seda meest, kes selle valmis teeb!
Postitaja: Onu 2002-03-07 19:08:49
To Reix

Aga kas seda nii ei saa teha, et sa user leveli paned andmebaasi nagu tema nime ja isikukoodigi, ainult et see level liigub sul sessioonimuutujana kaasa...
Postitaja: psb 2002-03-07 22:01:34
No ma ei tea - kopisin selle endale ära ja muutsin kõik vajalikud asjad ära. Igaljuhul millegipärast on mul kõik see kasutajaks regamine ja üldse kõik seoses selle logimisega VÄGA aeglane. Kasutajad lisab kyll ära aga kuskile mujale lehele ta edasi ei lähe - paneb, et ei leia kasutajalisamine.php, kuigi see on olemas ja baasi on kasutajad lisatud. Mida teha nüüd?
Postitaja: eferey 2002-03-18 22:31:54
Omk,

mul oli probleem selles, et kui olin kasutajaregamise vormi täitnud viskas windows(XP) ette kasti php.exe has performed an illegal action ... ja
[CGI Error
The specified CGI application misbehaved by not returning a complete set of HTTP headers. The headers it did return are:]
siuke tekst anti webiservu poolt. webiservuks on mul iis 5.1 mis on ennem kõiki php scripte jooksutanud andmebaasiga ja ilma, milles probleem ???

edit: server on õieti konfitud, ma ei tõmmanud seda 700~800 kb-st pakki vaid ikka õige distributsiooni ca 5 mb

Viimati muudetud: 18-03-2002 22:47:24
Muutja: eferey
Põhjus:

Postitaja: eferey 2002-03-18 23:06:57
teen uue posti ei taha teist pikaks ajada :

ok sai tõmmatud php uusim versioon(4.1.2) ja ka php.ini-t(recomended distrost copy winni kataloogi) sai näpitud, nüüd annab siukseid vigasid -

Warning: Use of undefined constant nimi - assumed 'nimi' in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 13

Warning: Use of undefined constant perenimi - assumed 'perenimi' in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 13

Warning: Use of undefined constant kasutajanimi - assumed 'kasutajanimi' in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 13

Warning: Use of undefined constant pass1 - assumed 'pass1' in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 13

Warning: Use of undefined constant pass2 - assumed 'pass2' in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 13

Warning: Undefined variable: probla in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 23

Warning: Undefined variable: kasutajanimi in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 29

Warning: Undefined index: num in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 32

Warning: Cannot add header information - headers already sent in c:inetpubwwwrootkasutajadkasutajalisamine.php on line 54

njah, enam vähemalt ei pangestu aga probleem püsib ikka - some help please :)

sry, et öösel siin läbustan aga kui tegin mysql'i päringuid siis andmed on ntx sinna lisatud, sain ka sisse logida aga loopis vigasid jälle :

Warning: Undefined variable: minusess in c:inetpubwwwrootkasutajadsalajane.php on line 12

Warning: Cannot add header information - headers already sent in c:inetpubwwwrootkasutajadsalajane.php on line 27
salajanePHP Warning: Undefined variable: minusess in c:inetpubwwwrootkasutajadsalajane.php on line 12 PHP Warning: Cannot add header information - headers already sent in c:inetpubwwwrootkasutajadsalajane.php on line 27

Viimati muudetud: 18-03-2002 23:14:44
Muutja: eferey
Põhjus:

Postitaja: atw 2002-03-19 07:46:09
Näeb kahtlaselt errorreporting probleemi moodi välja. php.ini failist on error_reporting vaja väiksemaks keerata - peaks mõjuma..
soovitav oleks:
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
Postitaja: eferey 2002-03-19 16:37:02
tegin aga ikka andis vigasid, eks proovin kui lisan asja om virtuaalservusse kas seal ka nutab.
Postitaja: eferey 2002-03-19 16:54:50
well, sorry for läbu aga arvatavasti on probleem ikkagi minu php konfis, virtuaalservus funkas ilusti :P
Postitaja: zxc 2002-03-24 16:55:59
katsetades seda asja siin, tekkisid probleemid. sain veateate registreerides uut kasutajat:

Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:webrootloginkasutajalisamine.php on line 31

Warning: Cannot add header information - headers already sent by (output started at c:webrootloginkasutajalisamine.php:31) in c:webrootloginkasutajalisamine.php on line 54

mis sombe on?
Postitaja: konn 2002-04-04 08:59:58
kuidas näeks välja sama systeemi juures logout??
RE: Logimissysteem sessioonide ja MySql baasil to Martin
Postitaja: Miki 2002-04-18 17:25:52
tglt mul oleks selline palve.. ma tegin mysql baasil endale kliki lugeja ja oleks vaja teha nii et tehtaks vahet refreshil ja klikil.. ole hea vaata ma kirjutasin foorumisse ka..

http://php.ee/foorum/index.php?post=5680

pliis aita:)
RE: Logimissysteem sessioonide ja MySql baasil to Martin
Postitaja: mutor 2002-06-02 01:47:31
TSITEERITUD:
tglt mul oleks selline palve.. ma tegin mysql baasil endale kliki lugeja ja oleks vaja teha nii et tehtaks vahet refreshil ja klikil.. ole hea vaata ma kirjutasin foorumisse ka..

http://php.ee/foorum/index.php?post=5680

pliis aita:)

Täpsemalt pole aega praegu seletada, aga sa pead lihtsalt kontrollima mis lehelt tuldi ja kui tuldi samalt lehelt kus sa praegu oled (ehk refreshi tehti) siis ei suurenda klikkide arvu ... no täpselt ei tea kas nii asi funkab kah, aga proovi .....

regards ...
Postitaja: loom 2002-07-02 14:19:38
Krt ei tea, mul se login ikke ei taha kudagimoodi töödata.
Ütlbet et on error, error näeb välja selline:
Parse error: parse error in c:phpdevwwwlog_inkasutajalisamine.php on line 27

Niih, ja se 27 rida on selline:
$sqlcmd = "select count(id) as num from kasutajad where kasutajanimi="'.addslashes($kasutajanimi)"'";

NJah, plz aidake, kes oskab öelda mis viga on, sellele tuhat tänu:)
Postitaja: amd 2002-07-04 13:45:17
Viga kuskil kasutaja logimise all:

$sqlcmd='select count(id) from kasutajad where kasutajanimi="'.$HTTP_POST_VARS["kasutaja"].'" AND password=password("'.$HTTP_POST_VARS["pass"].'")';

asemel peaks olema:

$sqlcmd='select count(id) from kasutajad where ( kasutajanimi="'.$HTTP_POST_VARS["kasutaja"].'" AND password=password("'.$HTTP_POST_VARS["pass"].'")';

üks ( oli lihtsalt puudu...
Postitaja: veikko 2002-09-02 08:11:19
tere tere

selline huvitav lugu, et kui võtta lahti veebibrauser, sisestada nimi ja parool, siis liigub küll lehel, mis oli vormi actioniks, kuid ütleb siis 'the page cannot be found' samas kui vajutada 'back' ja sisestada uuesti parool ja salasõna on kõik ok.

kas kellelgi on aimu, mida ma valesti tegin?

ette tänades, veikko

Leheküljed: 1 2 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.015899181366