PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 3 4 5 6 7 
RE: Firefox hakkab RSS alla laadima
Postitaja: cdg 2005-08-17 20:58:46
Marginaalselt vaid kahjuks, 2mbiti tuleb torust alla .. masinal on proset ja mälu ka :P
Postitaja: noo 2005-08-17 21:05:06
TSITEERITUD:
Minu aju selekteerib juba piisavalt hästi et suuta reklaame ignoreerida enamasti :P Ma jalutan tänaval ka reklaamist tuimalt mööda enamasti :P Ma pidin omal ajal neid NPNK-sid spetsiaalselt otsima linnast :D

Sa ajad nüüd juba veidi rumalat juttu. Mul on üks samasugune tuttav ka, kes saab küll aru, kui miski asi on parem, kuid ikkagi taob vastu rinda ja ütleb, et tema meetod/asi on õigem ja parem. Põhjenduseks toob täpselt samamoodi selliseid mõttetuid väiteid. Selliseid inimesi ma ei salli karvavõrdki. TEGELIKULT saad sa ise väga hästi aru, et ff on parem browser. Ja see reklaami jutt, päeva nali. Kuidas sa saad mööda vaadata mingitest suurtest bänneritest? OK, kui oled mingi üliinimene ja mingit moodi seda suudad, siis ikkagi aeglustavad need väga palju lehe laadimist ja ka ekraanile jääb vähem ruumi. Kui sa ikka veel vaidled ja sellest aru ei saa, siis on sul ikka midagi tõsiselt viga.
Pealegi sa räägid nagu oleks see "switchi" tegemine mingi kuudepikkune protseduur. FF on windowsile 4-5Mb, kui mu mälu ei peta. Veidi extensioneid ja asi on, minu meelest vähemalt, maailma absoluutselt parim veebilehitseja.
Jah, ma juba kujutan ette, mis nüüd tulema hakkab: "Miks ma peaks selle 4-5 mega tirima?" jne jne. Aga miks mitte?
Minu "moto" on ikkagi, et mis on mugavam, seda kasutan. Kui asja saab mugavamaks teha, siis seda ma ka teen.
See on täielik konservatiivse inimese möla, et bännereid ei pane tähele ja tabid on kurjast (OK, vb pole harjunud, aga usu mind, tabid teevad interneti ilusamaks).

Lisaks veel mõned extensionid, mis mul installitud on.

Tabbrowser Preferences - esimene asi, mille installin, mugav
Adblock - väga kasulik vidin
Download Manager Tweak - ka kasulik, downloadi aken on tabis
wmlbrowser - hea vahest wap lehti vaadata
Bookmarks Synchronizer - igas arvutis samad, kasulik

Kunagi oli ka Flashgot'i vaja, enam pole vajadust. Hea jubin, kui vaja kõike pilte vms korraga lehelt alla laadida.

Kui sinuarust, cdg, mugavus on mõttetu, siis kasuta IE'd edasi.

BTW, Firefoxi välimus kenam imo kui IE'l. Pealegi on skinne jalaga segada.
Postitaja: finsoft 2005-08-17 21:16:15
mõiste "parem" on juba subjektiivne, iga inimese ja situatsiooni jaoks...

muide, ka mina suudan suht edukalt ja kiiresti omale ebavajaliku informatsiooni filtreerida, näiteks kasvõi erialast kirjandust lugeda nii, et üleliigne müra jääb kahe silma vahele.

muide, reklaamid saab väga edukalt eemaldada ka IE-lt ;) selleks pole veel browserit vaja nudima hakata

ning ärge jumala eest nüüd arvake, et ma olen mingi paaniline IE fanaatik ja MS kummardaja, oo ei. Ma jälgin suht suure rahuloluga FF-i arengut ning kasutan ka ise, lihtsalt olude sunnil kasutan ma ikkagi lõviosa ajast IE-d ning ma suudan vaadata mõlema poole pealt pilguga, mida siin paljud ei suuda nagu selgelt naha ("FF ruulib, IE imeb, MS ahju!" stiil).
Postitaja: noo 2005-08-17 21:33:43
TSITEERITUD:
mõiste "parem" on juba subjektiivne, iga inimese ja situatsiooni jaoks...

muide, ka mina suudan suht edukalt ja kiiresti omale ebavajaliku informatsiooni filtreerida, näiteks kasvõi erialast kirjandust lugeda nii, et üleliigne müra jääb kahe silma vahele.

muide, reklaamid saab väga edukalt eemaldada ka IE-lt ;) selleks pole veel browserit vaja nudima hakata

ning ärge jumala eest nüüd arvake, et ma olen mingi paaniline IE fanaatik ja MS kummardaja, oo ei. Ma jälgin suht suure rahuloluga FF-i arengut ning kasutan ka ise, lihtsalt olude sunnil kasutan ma ikkagi lõviosa ajast IE-d ning ma suudan vaadata mõlema poole pealt pilguga, mida siin paljud ei suuda nagu selgelt naha ("FF ruulib, IE imeb, MS ahju!" stiil).

Kui see vihje minule oli, siis sa eksid. Ma saan aru, et ega selle IE'ga midagi hullu pole, kui mõistus korras. Mind ärritab (ja mitte vähe) just see IE haipimine cdg poolt. Just praegu on siin "IE ruulib, FF imeb" stiil domineeriv.

Lihtsalt mina ei leia küll ühtegi põhjust IE kasutamiseks, va kui on vaja tõesti mingit ActiveX junni vahtida.

Selle jaoks on muidu olemas selline kasulik extension nagu "IE View"
https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=35&application=firefox
Ja nagu kommentaaris seisab:

"i say that this is the right way for browsing and only the updated persons using this so that,the website requires you to use IE when u are using Firefox/Mozilla!!!!!!!!!!"
Postitaja: . 2005-08-17 22:11:09
Olen noo poolt.

Nüüd võiks kõik sõbralikult ära leppida ning lõpetada see brauseri jutt.
Postitaja: cdg 2005-08-17 22:12:57
oot, mida ma siin haipisin, ma lihtsalt väitsin et FF ei ole parem kui IE , ma pole väitnud et halvem on :P
Et puust ette ja punaseks teha
count(IE->good) == count(FF->good)

sobib ?
Postitaja: . 2005-08-17 22:21:48
TSITEERITUD:
oot, mida ma siin haipisin, ma lihtsalt väitsin et FF ei ole parem kui IE , ma pole väitnud et halvem on :P
Et puust ette ja punaseks teha
count(IE->good) == count(FF->good)

sobib ?
Ei sobi, aga aitab nüüd. Paluuun!
Postitaja: cdg 2005-08-17 22:25:50
Ise alustasid ju, nüüd nutad .. ole teinekord siis tasem, kui adekvaatselt aru ei saa, et on olemas ka teise maailmavaatega inimesi kui Sina :P
Mulle isiklikult võrdlus sobib, ja mott:P
Postitaja: . 2005-08-17 22:32:34
TSITEERITUD:
Ise alustasid ju, nüüd nutad .. ole teinekord siis tasem, kui adekvaatselt aru ei saa, et on olemas ka teise maailmavaatega inimesi kui Sina :P
Mulle isiklikult võrdlus sobib, ja mott:P
Võrdlus tõesti sobib, aga ei pannud ühtegi positiivset asja tähele, mis sa IE kohta oled välja toonud peale nn ilusa disaini, mis on tõesti subjektiivne. Pigem üritasid tõestada, et sul ei lähe vaja Firefoxi ja selle suurepäraseid laiendusi.
Postitaja: cdg 2005-08-17 23:24:15
Või et nendes va laiendustes ei ole minu jaoks enamjuhul midagi ihaldatavat ...
ja järelikult ei saa ma neid ka suurepäraseks lugeda, ega ju ?

Tegelikult on see paras õllekõrval selgeksvaidlemise teema niikuinii, ega ma vist muidu ei kipu aru saama mis selles tabbed-browsingus nii head olema peaks. Kuulu järgi tuleb see IE7-le ka, minu esimene liigutus on ilmselt selle koha üles otsimine kus tolle maha keerata annab :P

Teoorias on see loodud samasisuliste lehtede grupeerimiseks. Minul on see viga, et ma ei käi tervet lehekülge läbi kõiki linke teise aknasse/tabi klõpsides .. tavaliselt liginen ühele saidile lineaarselt. Kui midagi lingitut vaadata tahan, siis vaatan kohe (kui kontekstist aru ei saa) ja tulen tagasi, või siis vaatan rahus hiljem. Ehk siis tabbed browsingu esmaülesannet ei ole minu harjumuste juures lihtsalt vaja. Ja seda lisaväärtust, et vähem aknaid süsteemis lahti on, ka enamasti mitte. Ja siis tuleb kari tegelasi karjuma, et see on nii hea ja ma olen loll, et seda ei kasuta :P kamoon, milline suhtumine peaks karjuva ahvikarja peale kujunema (nu jääb selline mulje - kui oled ära seletanud et näed selline tabide vajaduse põhjus minu puhul ei kvalifitseeru jäädakse ikka endale vastu rinda taguma "aga see on parem" .. hell , why? )
Hüva lõpuks aktsepteeritakse et ei lähe inimesel tabe vaja ei lähe. Olgu, aga "FF on ikka parem kui IE - miks? - tabid on - ahsoo .."

Ja mis extensionitesse puutub võtab lahti IE :
tools->internet optins->Programs->manage addons .. mis te arvate mis need addonid olla võiks teise nimega?
Nii IE kui ka FF-i addonide/extensionite jaoks on olemas avalikud API-id kuis neid kirjutada. Muidugi OSS rahvas kirjutab neid parema meelega FF-le. IE-le kirjutatavad on teinekord tasulised.

Turvalisuse teemadel võib ilmselt arutama jäädagi ..

Ehk siis, ma tõepoolest ei näe miks FF peaks IE-ga võrreldes nii hüpersuper olema. On kena browser , väheke teise visuaalse API-ga tehtud kui IE , harjumise asi. Ja enamvähem samad featuurid mõlemal.

Ainuke eelistamise kriteerium tundubki olema personaalne eelistus , eksju. (ja kõik kes tulevad rääkima et microsoft on niipahaniipaha .. ma irvitasin juba jehoovatunnistajate üle, irvitan pimesi mozillakummardajate üle ka, seni kuni tõesti adekvaatseid põhjendusi ei tule)

Postitaja: kamm++ 2005-08-17 23:27:15
TSITEERITUD:
ie suurim miinus on et too ei suuda korralikult haugata javascripti ja css'i
Postitaja: . 2005-08-17 23:31:32
Jälle mingi Firefoxi kirumine, cdg poolt. Aitab küll, klui oska IE kohta midagi positiivset öelda, siis ei ol mõtet mõtlematult teist brauserit maha teha ilma asjasse koralikult süübimata.
Postitaja: noo 2005-08-17 23:35:41
Oeh, minu jõud on otsas. Kaua võib keerutada? Ma ei ole ikkagi lugenud siit mõnda VÄGA head põhjendust, miks just IE'd kasutada. Kas sellele küsimusele polegi vastust? Ja "miks ka mitte" pole mingi vastus!

Mis puutub tabidesse (jube naljakaks kisub see juba), siis nt googlest midagi otsides (ja ka teiste otsingute kasutamisel) on maru mõnus tulemusi uues tabis vaadata, mine tea, äkki lähed sealt veel edasi mõned lehed. Siis hakka seda backi tümitama... Noh, vb mõnele meeldib klikata...

Ja ff'i plusse on siia välja toodud juba väga palju, vägagi olulisi punkte, minumeelest.

Tahaks nüüd lõppude lõpuks kuulda ka mõnda IE oma.

Ja palun mitte selle tabbed browsingu peale enam rõhuda, välimuse peale ka mitte. "ie ikoon on ilusam" on ikka veidi nõme.
Postitaja: cdg 2005-08-18 00:00:23
Kirjutas kamm++ sellel lehel nii:
TSITEERITUD:
ie suurim miinus on et too ei suuda korralikult haugata javascripti ja css'i

soovitaksin üles otsida sama threadi message selliste parameetritega:
Postitaja: aju 2005-08-17 16:27:12

TSITEERITUD:
Jälle mingi Firefoxi kirumine, cdg poolt. Aitab küll, klui oska IE kohta midagi positiivset öelda, siis ei ol mõtet mõtlematult teist brauserit maha teha ilma asjasse koralikult süübimata.

Jälle mingi IE kirjumine . poolt. Aitab küll. Kui ei oska FF kohta midagi positiivset öelda, siis ei ole mõtet mõtlematult teist brauserit maha teha ilma asjasse korralikult süübimata. Eksju ?

Ma olen juba korra selgitanud Sulle, et FF ei ole kõvasti parem kui IE. Minu jaoks personaalselt vähemalt. Olen ma väitnud et halvem on? KUS? paluks kuupäev ja kellaaeg (peale selle esmase probleemi eksju - aga see on ka rohkem teema, et ühtse koodiga crossplatform asi ei pruugigi saada niimoodi elada)

Ja , ma ei hakka tooma ühtki head põhjust IE kasutamiseks, sest ma lihtsalt ei viitsi nii sügavale objektimudelitesse ja tehnilistesse asjadesse süübida. Lehti mida mina külastan saab sarnase kvaliteediga brauseida pea suvalise brauseriga. Ehk siis,

Ma olen siin juba vähemalt VIIS KORDA ÖELNUD ET FF EI OLE HALVEM KUI IE JA EI OLE PAREM. Kuna te lõpuks aru saate, et see ei ole FF-i halvustamine IE suhtes ?
Postitaja: aju 2005-08-18 00:09:21
TSITEERITUD:
Võrdlus tõesti sobib, aga ei pannud ühtegi positiivset asja tähele, mis sa IE kohta oled välja toonud peale nn ilusa disaini, mis on tõesti subjektiivne. Pigem üritasid tõestada, et sul ei lähe vaja Firefoxi ja selle suurepäraseid laiendusi.

IE kõige suurem "pluss":
Arvestatav hulk lehti on IE only (VBscript, ActiveX, JS)
HTML parsimises kõige intelligentsem. St paljud lehed, mis internetis vedelevad ei tea standartitest mitte midagi.

Mis puutub extensionitesse, siis mitte ühtegi neist ei saa nimetada plussideks FF kasuks, sest jutt käib ikka veebibrauserist (tuletan meelde mis see on, sest mõni mees on vist selle suures vaimustuses unustanud - programmijupp, mille põhiülesanne on HTMLi tegemine ekraanipildiks) mitte "kosmoselaeva" juhtimiskonsoolist... kõige parem oli Winampi kontrollimine FFist :) kas köögis olevat kohvimasinat ei saaks kuidagi FFiga kontrollida (suht tüütu on programmeerimise kõrval püstitõusta, kööki minna, lülitada kovimasin sisse ja siis jälle tagasi tulla) !?!?!?

Mis puutub reklaami, siis mina isiklikult vaatan reklaami heameelega, sest reklaamis võib alati peituda ka mingit olulist infot... otsest kasulikku infot ilmselt küll suht vähe, kuid kaudne info on väga oluline loominguliseks mõtlemiseks (st. uute ideede saamiseks)

Mis puutub TABidesse, siis see on pelgalt harjumuse asi, ise kasutan IEd ja FFi 50%-50% juba pikemat aega ning mingit erilist puudust neist IEs küll ei tunne.

Viimati muudetud: 18-08-2005 00:11:00
Muutja: aju
Põhjus:

Postitaja: kamm 2005-08-18 00:09:54
TSITEERITUD:
Kirjutas kamm++ sellel lehel nii:

soovitaksin üles otsida sama threadi message selliste parameetritega:
Postitaja: aju 2005-08-17 16:27:12

vaataks korra ka sama threadi message selliste parameetritega:
Postitaja: kamm 2005-08-17 18:50:02
Postitaja: . 2005-08-18 00:35:11
IE ja Firefoxi ühele pulgale panemine on Firefoxi mahategemine! Mis ajast veebilehed koosnevad ainult HTMList. Kuhu jääb CSS(2) tugi???
Postitaja: aju 2005-08-18 00:37:32
TSITEERITUD:

tõepoolest, palju on neid lehti, mis ainult ie'ga loetavad. eeldades et internet != Microsoft Corp. võiks ikka nati standaritest lugu pidada

Ei taha tõesti enam sinna standardi teema vaidlusesse laskuda, mis kunagi finsoft'iga sajast vaatenurgast läbikäidud sai.
MS teeb "standardeid", see on fakt. (et jälle kobisemist ei tuleks, siis juhin tähelepanu sellele, et sõna standardid on jutumärkides)

Ja nagu juba eelpool ütlesin, siis on väga suur vahe kas kirjutada JS IE-le või JS mis toimib IE ja FFiga. Kui rakendusel pole tõesti FF vajadust, siis hoiab sellega suht palju aega kokku.

Ja kohe mitte ei saa ma mainimata jätta, et need FF pealesurujad on ilmselt pigem linuxi inimised (kuidas muidu seda pahameelt põhjendada)... ja kahjuks pean tõdema, et viimasel ajal on minu arvamus linuxi inimestesse allapoole läinud, sest kunagi oli nende suhtumine kuidagi neutraalsem, kuid viimasel ajal midagi muud ei kuulegi, et M$ tarkvara on pask... jääb tõesti juba mulje nagu Jehoova tunnistajatest.

Viimati muudetud: 18-08-2005 00:41:01
Muutja: aju
Põhjus:

Postitaja: . 2005-08-18 00:57:27
Ei ole Linuxi kasutaja ning sõbrad/tuttavad Firefoxi kasutajad samuti mitte.
Postitaja: noo 2005-08-18 09:09:03
Firefixi kasutasin ammu enne linuxit. Praegu küll jah linux.
Aga jutt käib praegu siiski windowsi platvormist ma eeldan, niiet op sys ei mängi siin rolli.
Ja cdg, kuidas sa saad öelda, et pole toodud välja FF'i plusse?
Postitaja: cdg 2005-08-18 09:36:16
Vaata kullake :P Nagu kuskil siin paaris minu poolt postitet vastuses kirjas on, et millised on need suured plussid mis peaksid MIND (mitte kedagi muud, MIND , mõtle mida see tähendama peaks) ümber veenma. Samuti on ära toodud punktid mis ei veena. Kui oled selle läbi lugenud ja ära seedinud vaata üle kogu ülejäänud thread, ja leia need asjad mis peaksid kasulikud olema. Ja too siis palun kokkuvõtteks välja.

Seni:
On paar extensioni mis on ehk tõesti omas kitsas alas abiks , aga mille vajadus tekib korda kaks kuus. - ei ole ju eriti adekvaatne põhjendus miks peaks kapitaalselt kolima.

On mingisugune jutt standarditest. Vaata, ma olen süsteemiprogeja
(mitte just avalike veebide nikerdaja). Ma tegelikult ei kirjuta enamasti ise HTML-i ja CSS-i, healjuhul XML-i, aga ka selle eest hoolitsevad pigem muud asjad.
KUI ma HTMLi kirjutama pean, koos javascriptiga enamasti (ehk siis DHTML) on mul olemas nõuded. KUI neis nõuetes on kirjas firefox siis ma seda ka kasutan, projektisiselt, tavasurfamisel elan IE-ga edasi.

Niisiis, HTML-i ja CSS-i parsimise standardid mind tegelikult väga ei huvita. Peaasi, et asjad enamvähem käivad. Visuaalse ilu punktide pealt tagaajamine ei kuulu minu vastutusalasse enamasti. Kunstiandega on mul ka sitasti läinud. Nu ei oska arvutiga joonistada. Värvitaju on ehk loodetavasti olemas, mingisugune (0/1 kas on liiga palju/vähe/koledaid värve/toone või ei ole).

Niisiis, mind huvitaksid pigem pluginad nagu headers (HTTP standarditest kinni pidamine on kindlasti abiks) ja ehk veel mõni jubin. Igasugu bloatware-i nagu winampi controlid browseris, ma ei kannata.

Niisiis, on kena jutt, vot. Ja nüüd siis paluks suuri vahesid miks FF on parem kui IE. Mina olen siin vaid väitnud et nad on enamvähem sama funktsionaalsust pakkuvad jubinad. Minu jaoks. (jah ma tean, isegi selle headerite teema annab ilma FF-ta lahendada, ma olen suuteline vabalt ise proxy valmis kirjutama delphis, vast isegi IE-le addoni, aga ei näe suurt vajadust. Üks põhilisemaid asju miks mul masinas FF üldse on :P Aga see ei ole igapäevane, isegi mitte iganädalane vajadus. Läheb teist teinekord vaid põhja modimisel vaja. - jah, mu põhi ei tegele HTML-iga :P output tuleb output librast ikka)

Seejuures ma üldse ei eita, et kellelegi teisele on FF absoluutne päikesest eredam sooja ja valguse allikas, mis lisaks ka kõhu täis söödab ja ajusse lõpmatus koguses endorfiine eritab.

P.S. hell with it, ütle kuupäev ja kellaaeg , saame #php.ee irc-us kokku ja võtame punktid ükshaaval läbi näiteks?

Viimati muudetud: 18-08-2005 09:39:34
Muutja: cdg
Põhjus:

Postitaja: cdg 2005-08-18 09:45:03
Kurat! ajan siin täielikku pada. See HTTP headerite jälgimise soft on IE-le juba olemas
http://windowsmarketplace.com/prices.aspx?itemId=1014567&
maksab ainult 49 taala. Jah see on extension :P IE-le .. imestage nüüd eksju:P
edit:
olgu ma neetud, edaspidi researchin asju tsipa kauem. On ka freeware olemas "ieHTTPHeaders" googlesse ..

Viimati muudetud: 18-08-2005 09:47:45
Muutja: cdg
Põhjus:

Postitaja: kamm 2005-08-18 09:49:55
TSITEERITUD:
Vaata kullake :P Nagu kuskil siin paaris minu poolt postitet vastuses kirjas on, et millised on need suured plussid mis peaksid MIND (mitte kedagi muud, MIND , mõtle mida see tähendama peaks) ümber veenma. Samuti on ära toodud punktid mis ei veena. Kui oled selle läbi lugenud ja ära seedinud vaata üle kogu ülejäänud thread, ja leia need asjad mis peaksid kasulikud olema. Ja too siis palun kokkuvõtteks välja...

selle kohta ütleks: kellele meeldib ema, kellele tütar - maitsed on erinevad

kuigi jah, firefox == tütar, ie == ema ;)
Postitaja: cdg 2005-08-18 09:52:04
TSITEERITUD:
kuigi jah, firefox == tütar, ie == ema ;)

olgem ikka täpsed:
IE == kuri võõrasema
siis pigem :D
Postitaja: noo 2005-08-18 09:59:25
Vahepeal räägime tavakasutajatest, vahepeal härra cdg'st...
Minu on ausaltöeldes täiesti ükskõik, mis browserit sina kasutad. See, kui sinule isiklikult tabid ja mõned vägagi kasulikud, minu jaoks vähemalt, extensionid ei meeldi, on sinu enda mure. Ela siis ebamugavalt. Aga sina ei ole siiski maailm, või oled? Ma arvan, et enamus, ja ma pean silmas tohutut enamust (u 80-90%), praegustest IE kasutajatest hakkaksid kohe tabe "armastama", kui nad vaid teaksid, mis asjad need üldse on. Kindlasti teeksid inimesed omal surfamise mugavamaks ka mõnede extensionite installimisega. KUI NAD VAID TEAKSID ...

Las ma pakun, sul linuxis ka X'i pole, käsureaga saab ka ju kõik ära teha ;)

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.110657930374