PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
OOPiga praktiliselt algust teha
Postitaja: oijah 2005-08-27 23:55:02
Tahaks OOPi praktikas kasutada (raamatutest õpitud seda juba mõnda aega), kuid ei tule ühtegi head ideed sellega algust teha. Mõtlesin lingikogu teha, kuid seda OOPi peale teha on ilmselt mõttetu (vähemalt jõudsin sellele järeldusele keset programmeerimist).

Milline oli teie esimene rakendus, mille valmistasite OOPis? Millist praktilist rakendust soovitate OOP teoreetikule programmeerida?
RE: OOPiga praktiliselt algust teha
Postitaja: tore inimi 2005-08-28 05:00:43
Tee näiteks selline logimissüsteem, et kasutaja on objekt, sessioon on objekt (näiteks konstruktor lükkab sessiooni käima session_start()), sessioonimuutujate lisamise ja kustutamise saad teha sessiooni(objekti) meetodite kaudu. Autentimisfunktsioonid saad kah klassi lükata. MySQL-ga ühenduse loomiseks (konstruktori ülessanne) ja päringute läbiviimiseks/loendamiseks (meetodid) võib samuti klassi meisterdada.

Et asja huvitavamaks muuta, siis võid kõigepealt alustada UML diagrammide vorpimisest, pärast kommenteerid koodi (http://www.phpdoc.org/) ning kasutad PHP versiooni 4, kuna references tuleb ikka selgeks saada. Pärast kirjutad sama rakenduse PHP5-le.

Ahh, mida ma siin ikka seletan - ma pole reaalselt vist 100 rida PHP koodi kah kirjutanud (ning PHP on minu esimene kokkupuude programmeerimisega). :))) Küll kogemustega vennad seletavad, kuidas Sa näpuharjutusi läbi viima peaksid.

-----------------------
Sportlikust huvist vaatasin ikka järgi - ma olen kokku PHP-d kirjutanud (ja üldse programmeerinud) täpselt 117 rida. Valetasin eespool. :)
Postitaja: finsoft 2005-08-28 10:03:02
minu esimene katsetus OOP-ga oli abstraktne stringiklass ning siis veel väike ring-värv-suurus klass (kõik Pascalis) ning lõpuks siis tegin ekraanil pöörleva reaalset aega näitava kella objektina, nii et sai neid kellasid X tükki ekraanile panna, aastal 93 oli täitsa tore junn;)
Postitaja: Keegi_Teine 2005-08-28 12:05:02
minue esimene tõeline (neid igast väikseid käkerdisi on sitaks või rohkem) on mu lõputöö, mida ma tõesti julgen oop'l põhinevaks kutsuda

samas on asi liiga suur, et seda alguse n'puharjutusteks kasutada :P
ei soovita seega midagi
Postitaja: muidumeez 2005-08-28 14:49:12
Eh mehed, mehed ... Siin küsiti, kuidas alustada, mitte seda, millal teie alustasite ja mida tegite ... eks ta tiba kasuks võib olla, aga nojah. Võin ise kelkides öelda, et 1993. aastal töötas ühes firmas minu tehtud laosüsteem (OOP Borland Pascalis, Protected mode), mille kogupikkus oli tiba üle 100kilorea ... Aga ma tõesti ei kujuta ette, kas kellelgi sellest enam sooja või külma on :p
Postitaja: algajameez 2005-08-28 15:30:31
Elagu muidumeez! Manev kuningaks!
Postitaja: monte_ 2005-08-28 22:36:57
esimene katsetus oli menüüklass (siis nö TREE või PUU) koos mysql-iga.

ehki olen selel ajapikku parandanud ja muutnud nii et originaalist nagu suurt midagi alles polegi ..... on SISULISELT sama asi mul põhimõtteliselt senini pea iga rakenduse juures kasutusel .... teenib mind truult juba pea viis aastat :p
Postitaja: Keegi_Teine 2005-08-29 11:14:51
TSITEERITUD:
... Siin küsiti, kuidas alustada, mitte seda, millal teie alustasite ja mida tegite ... ...

*cough*
TSITEERITUD:

...
Milline oli teie esimene rakendus, mille valmistasite OOPis?
...

*cough*

kõik on õige! :P

Viimati muudetud: 29-08-2005 11:15:53
Muutja: Keegi_Teine
Põhjus:

Postitaja: est_soft 2005-08-29 11:53:17
Esimene katsetus oli siis mysql API (sh. kontrollmeetodid/ postist tulevate andmete valideerimine).

Ei tea küll, kui OOP see oli, kuid kasutan seda klassi oma rakendustes siiamaani (muidugi seda on natuke edasi arendatud).

Järelikult natuke ikka on ka oop :)

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0823559761047