PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
mõtlik
Postitaja: Backward Compatibility? ...just stfu, okay? 2005-09-18 03:11:47
http://phplens.com/phpeverywhere/?q=node/view/214

Paneb mõtlema. Kui üks PHP põhiarendajatest soovitab backward compatibility soovijale "...just stfu, okay?", siis mis ettevõtmisega on PHP näol tegemist? Kas Microsoft, SUN jne soovitavad nende toote kasutajal lihtsalt STFU? Tore promo muidugi tootele. Aga TÕSISELT paneb mind PHP suhtes muretsema arendajate suhtumine versiooniuuendustesse - no mina igatahes ei soovi oma koodi pidevalt ümber kirjutada. Kui ikka ükskord on asi valmis tehtud, siis peab see ka töötama tulevikus. Just see on see argument, mida PHP vastased toovad välja, miks PHP pole sobilik suurettevõtetele. SUN, Microsoft & muu Co ravivad endal selles küsimuses kasvõi läbi pe..e hambaid aga PHP? Kui ei meeldi, siis STFU! :)

Kuna mulle ei meeldi PHP meeskonna suhtumine koodi töötamisse "igavesest ajast igavesti", siis hakkavad mõtted liikuma mõne muu keele peale. Soovitusi? Ise mõtlen Ruby peale (ei usu, et tulevikus Java, Perl veebinduses pead tõstavad, see võimalus on neil juba olnud). Milline on siis tulevikukeel veebi treimiseks? :)

Ahjaa, kui PHP 5.1 on väljas, siis pidavat PHP meeskond käsile võtma unicode toetuse (lõpuks ometi!!!), kuid siis alles pidi varem kirjutatud koodiga nalja saama... Ok, teame - STFU! 8-)))

Ning veel üks uitmõte, et kuidas ma klientidele PHP-s kirjutatud rakendust müün (loe: kiidan maa ja taevani), kui platvormi arendajatel on selline suhtumine?

Ja lõpetuseks - mõnus on fantaseerida, et kui Zone serverid kunagi jälle PHP versiooni uuendavad, siis on lademetes fatal erroreid. Kui kellegil tekivad probleemid kliendiga, kes helistab ja kurdab, et mingi fatal error vahib kodulehelt vastu, siis teate mis edasi öelda? Muidugi arvasite juba ära - STFU! 8-)))
Backward Compatibility? ...just stfu, okay?
Postitaja: mõtlik 2005-09-18 03:18:14
Pealkiri: Backward Compatibility? ...just stfu, okay?
Nimi: mõtlik

Unise (ja õllese) peaga läks nimi ja pealkiri sassi. Vabandust! Ei, mida ma räägin? Martin Rebane on väljad vales järjestuses paigutanud. STFU! 8-)
RE: mõtlik
Postitaja: finsoft 2005-09-18 10:39:59
eks see ole PHP üks jamasid olnud läbi aegade, järsud ning fataalsed otsused (superglobalid, ini failiga jamamine) aga siiski ei ole veel olnud ühtegi sellist laksu millest ettevaatlik progeja kergelt üle ei saaks (peab lihtsalt arvestama sellega).

eks neil keevad ka seal vahepeal tunded üle, kui karmid need muudatused olema saavad...eks tulevik näitab

ise ma nokitsen Pythonid ja Ruby-t nii huvi mõttes, käsi peab ikke pulsil olema :)
Postitaja: er 2005-09-18 11:03:22
Üldiselt lähtutakse versioonide nummerdamisel loogikast:
1) kui muutub viimane number, siis on tagasiühilduv,
2) kui muutub keskmine number, siis peaks olema tagasiühilduv
3) kui muutub esimene number, siis ei tasu tagasiühilduvusele loota.

Seega, kui PHP-s tehakse mõned suuremad muudatused, mis pole tagasiühilduvad, siis muutub esimest versiooni numbrit. Selles suhtes on STFU õigustatud.
Lõputu tagasiühilduvuse taga ajamine hakkaks lõpuks arengut pidurdama. Ma arvan, et võrreldes KDE-ga on PHP selles vallas isegi järeleandlik. Hetkel tegeletakse ju PHP4-ga ja PHP5-ga paralleelselt, nii et keegi pole veel kohustatud üle minema. Seda enam on STFU õigustatud.
Isiklikult austan inimesi, kes ütlevad asju otse ja selgelt välja, mitte läbi lillede :)
Postitaja: er 2005-09-18 11:04:34
TSITEERITUD:
siis muutub esimest versiooni numbrit
siis ikka muudetakse esimest numbrit :)
Postitaja: algaja. 2005-09-18 12:13:48
ja minule endale ja teistele ka kes ei teadnud veel: STFU = Shut The Fuck Up
Postitaja: Keegi_Teine 2005-09-18 15:33:38
EI oska kommenteerida, mind isiklikult muretsema ei pane

Tuleviku suhtes vast on jah ruby päris hea valike (endal isiklikult pole aega olnud asja lähemalt vaadata, kuid nii põgusalt on hajutatud pilk peale pandud)

ja siis veel see, et perli ei tea, kuid java+web on tegelikult rohkem levinud kui pealtpoolt paistab :)
Postitaja: p0tsataja 2005-09-18 15:44:56
andmete töötlemiseks/kontrollimiseks kasutada omi funktsioone, isegi mõistlik oleks näiteks str_replace teha oma funktsiooni sisse

function myStr_replace($s, $r, $str)
{
return str_replace($s, $r, $str);
}

põhjus nagu finsoft ütles, et kõigeks tuleb valmis olla, muidugi enamjaolt õpitakse ikkagi vigadest :)
Postitaja: aksel 2005-09-18 18:39:07
TSITEERITUD:
keele peale. Soovitusi? Ise mõtlen Ruby peale (ei usu, et tulevikus Java, Perl veebinduses pead tõstavad, see võimalus on neil juba olnud). Milline on siis tulevikukeel veebi treimiseks? :)

Nagu ka keegi juba mainis - Javat on tegelt palju, eriti suurtes ja tõsistes kommertslahendustes. Soovitusena - miks mitte .NET? Olen ise seda arendanud, kui korralikult teha, on ikka väga mõnus asi. Iseküsimus on muidugi platvorm ja hind jne. Monot ka keegi on proovinud? Ise pole veel jõudnud, aga on kuri plaan see linuxi (apache?) all tööle ajada ja .netis, (aga linuxi all:)) hakata tegema lahedaid asju.
Postitaja: muidumeez 2005-09-18 21:03:45
On pühapäeva õhtu ja ma loodan, et homse tööpäeva ootuses on progejate põhiõlu A.le Coq otsas ja vimm peast läinud. Ehk loeks kogu selle teema üle ja ei laskuks seejärel asjatusse hüsteeriasse. Või mis?
Postitaja: finsoft 2005-09-18 21:38:10
õllevarud meie laos pole veel otsa lõppenud ning autod voorivad välja ka homme varahommikul ;)

Viimati muudetud: 18-09-2005 21:40:14
Muutja: finsoft
Põhjus:

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0901939868927