PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Mitme kasutajakonto kindlakstegemine
Postitaja: est_soft 2005-10-13 16:32:24
On nimelt suur probleem: Süsteemis tohib olla igal inimesel 1 kasutajakonto, kuid mõned loovad endale mitu kontot. Kuidas oleks seda võimalik takistada?

Siiani kasutusel olevad kontrollmeetodid

E-maili kontroll - aktiveerimiskood saadetakse mailile.
IP kontroll - sisselogides salvestu IP kasutajate tabelis vastavasse veergu.
Kui ühe IP-ga on mitu kasutajat, siis need kustutatakse. Kuid see ei paista hästi toimivat, kuna paljudel on dünaamiline ip/proxy.

Seega soovitage midagi mõistlikumat. Näiteks kuidagi cookiedega asi lahendada?

Ette tänades,
est_soft
RE: Mitme kasutajakonto kindlakstegemine
Postitaja: mina 2005-10-13 16:35:18
ega cookiedega ei saa paremini midagi, iga inimene kes veebiprogemist midagi teab see oskab kustutada,

aga tee telefonile koodi saatmine:) ja emaili ka ja vaata ms saab
Postitaja: _ 2005-10-13 16:52:16
TSITEERITUD:
IP kontroll - sisselogides salvestu IP kasutajate tabelis vastavasse veergu.
Kui ühe IP-ga on mitu kasutajat, siis need kustutatakse. Kuid see ei paista hästi toimivat, kuna paljudel on dünaamiline ip/proxy.

1 kasutaja ip kohta. Kuidas siis mina ja mu õde saaksid omada kumbki oma kasutajat? Kui need lähevad kustutamisele, siis sama asi toimub üsna mitmes 5 või 9-korruselises majaski, kus erinevate korterite ja trepikodade peale on 1 väline ip. Üsna paljud koolid, ühiselamud jms paigadki on tihtipeale 1 välise ip-ga. Muud ma ei oska öelda, kui et mulle tundub, et tegu on üsna kasutajavaenuliku lahendusega. Püüa lahendus luua selliselt, et mitme konto omamisel puuduks mingi eriline vajadus. Siis ei viitsi eriti keegi neid tegemagi hakata. Kui see aga ei sobi, siis kasuta id-kaartiga sisse logimist. Sel juhul saad sa tagada 1 konto inimese kohta. Aga mõni teeb ikka kasutajakontosid enda, õe, ema, isa, vanaema ja vanaisa id-kaartidega.
Postitaja: _ 2005-10-13 16:58:02
TSITEERITUD:
ega cookiedega ei saa paremini midagi, iga inimene kes veebiprogemist midagi teab see oskab kustutada,

aga tee telefonile koodi saatmine:) ja emaili ka ja vaata ms saab

WTF is cookie? ja miks neid veel kustutama peaks. Parem hoia SESSID-d jms muutujana, siis skripti sulgedes kindlalt teada, et kettale mingit jama vedelema ei jää.
Postitaja: oooo 2005-10-13 17:03:30
TSITEERITUD:

WTF is cookie? ja miks neid veel kustutama peaks. Parem hoia SESSID-d jms muutujana, siis skripti sulgedes kindlalt teada, et kettale mingit jama vedelema ei jää.
kui sa ei tea siis ära räägi, selles just mõte tal oligi et jääks vedelema, et kui uue akna avab siis ka teada et ei tohiks
Postitaja: _ 2005-10-13 17:14:24
TSITEERITUD:
kui sa ei tea siis ära räägi, selles just mõte tal oligi et jääks vedelema, et kui uue akna avab siis ka teada et ei tohiks

tema tahab, et jääks vedelema aga mulle ei meeldi kui tuba on küpsisepuru täis. seetõttu minu sõber curl hoolitsebki selle eest, et jätta mulje nagu küpsised vedeleksid, kuid tegelikult pole nad muud kui ühe või vajadusel mitme muutuja väärtused.
Postitaja: Ajusaagim 2005-10-13 19:09:58
ID kaart. Pangalink. Muid võimalusi vist pole
Postitaja: vaalaskala 2005-10-13 23:15:11
TSITEERITUD:
ID kaart. Pangalink. Muid võimalusi vist pole

alati jääb võimalus kasutaja visuaalselt tuvastada :) ja talle kasutaja kohapeal regada.
Postitaja: A.S. 2005-10-14 10:48:02
TSITEERITUD:
ja talle kasutaja kohapeal regada.

see pole kindel meetod. Mõni paneb valehabeme ette või muretseb fake-ID. Kõige kindlam meetod on kõik registreeritud kasutajad puuri luku taha panna koos ööpäevaringse valvega. Siis on selge, et need mehed enam teist korda ei registreeri :p

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.083438873291