PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 3 
Nimetage kodulehekülgede plusse ja miinuseid.
Postitaja: Mina 2005-11-11 09:45:10
Mul siis koostamisel vastava teema tabel. Ootan asjalike vastuseid ja arvamusi. Aitäh!
RE: Nimetage kodulehekülgede plusse ja miinuseid.
Postitaja: mainer 2005-11-11 10:05:08
Universaalsed head küljed on kiirus, loogiline navigatsioon ja meeldiv kujundus. Kujundus on küll subjektiivne faktor, kuid siiski annab väga suure osa kodulehe külastaja muljest.
Tegijate seisukonalt ka standartitele vastavus. Samas kui reaalselt ringivaadata on standardile vastavaid lehti väga vähe.
Postitaja: Andrei 2005-11-11 10:18:58
Selleks et asjalikku vastust saada, pead vast kõigepealt asjaliku küsimuse esitama.
Postitaja: plussmiinus 2005-11-11 10:55:45
nt plussid oleks: dünaamilisus, kaasaegne kujundus, loogiline ülesehitus, arukas sisu jne

miinus: mitte-dünaamilisus siia ei pruugi mahtuda, sest saab ka teha head staatilist lehte, maitse asi ju
halb oleks vilkumine ja välkumine, et silme ees kirju, nt mustal taustal tumedad värvid, tekstid, ei saa arugi, vähe sisu, ütleme umbes põlve otsas tehtud lehed jms, eks me tea neid kõiki, pooled maailmas sellised
Postitaja: Ajusaagim 2005-11-11 11:01:24
TSITEERITUD:
Mul siis koostamisel vastava teema tabel. Ootan asjalike vastuseid ja arvamusi. Aitäh!

Kui küsimusele otse vastata, siis kodulehe pluss on see, et koduleht aitab ettevõtet turunduseesmärkide täitmisel. Miinus on see, et selle kaudu võib tüütu müügimees saada teada juhatuse esimehe mobiilinumbri, kui see on sinna üles riputatud :p
Postitaja: - 2005-11-11 11:27:21
Oleks hea, kui keegi ka midagi konkreetset nimetaks(kasvõi välismaiseid).
Postitaja: kommija 2005-11-11 12:18:44
Arvutimaailma ühes selle aasta numbris oli minu meelest mingi artikkel kodulehtede heade ja halbade külgede kohta, samas taolisi artikkleid tonnide kaupa ilmunud, soovitan natuke otsida.
Postitaja: MINA 2005-11-11 13:52:47
Mainer ja Plussmiinus aitäh teile.
Andrei- kes tahtis sai aru.
Ajusaagim- ka see on õige aga mitte see mida mina vajan.
Kommija- aitäh vihje eest. Proovisin (muidu poleks siia asjaarmastajate lehele teemat püstitanud) aga järelikult olen halb otsija.
Postitaja: Andrei 2005-11-11 14:43:54
TSITEERITUD:
Mainer ja Plussmiinus aitäh teile.
Andrei- kes tahtis sai aru.
Ajusaagim- ka see on õige aga mitte see mida mina vajan.
Kommija- aitäh vihje eest. Proovisin (muidu poleks siia asjaarmastajate lehele teemat püstitanud) aga järelikult olen halb otsija.

No mõtle nüüd ise. Nii ei saa ju küsida :)

Kodulehel ei ole miinuseid ega plusse. See on lihtsalt üks reklaami kanaleid.

Kas sa mõtled kodulehe kui reklaamikanali plusse ja miinuseid?
Või lihtsalt kodulehe eeliseid ja puudusi?
Või tahad sa hoopis teada mingit müstilist kodulehe plussi ja miinust.

Miinused ja plussid saavad olla ikkagi mingil tegevusel, mitte mingil asjal.

mis sind siis ikkagi konkreetselt huvitab?
Ei ole ju keeruline soov, aga proovi nüüd see korralikult sõnastada.
Postitaja: krt 2005-11-11 20:39:47
TSITEERITUD:
teed tabeli, kolm välja ja kukud täitma:
---------------------------
| id | plussid | miinused |
---------------------------
| 1 | + | - |
| 2 | ++ | -- |
| 3 | +++ | --- |
| 4 | ++++ | ---- |
| 5 | +++++ | ----- |
| 6 | ++++++ | ------ |
| 7 | +++++++ | ------- |
| 8 | ++ ++++ | ---- --- |
| 9 | + + + + | - - - -- |

jne
Postitaja: arvan 2005-11-12 10:24:55
Arvan et eelmise lahenduse võiks teha php-s. Ja kes ütles et sellisedi tabeleid on kõik kohad täis? Mina näen küll esimest korda.
Postitaja: zeratul 2005-11-12 10:51:15
Minu poolsed soovitused oleks sellised:

1. XHTML!
2. Ära kasuta tabeleid kujunduselementidena.
3. Kus vähegi võimalik kasuta CSS (minimaalselt siis HTML atribuute).
4. Hoia oma sait valiidsena (pea lugu standarditest).

Minu isiklik arvamus.
Postitaja: a 2005-11-12 12:07:15
TSITEERITUD:
Minu poolsed soovitused oleks sellised:
2. Ära kasuta tabeleid kujunduselementidena.
Minu isiklik arvamus.

Ehk keegi seletab miks pole soovitav kasutada tabeleid kujunuselementidena.
Need ajad on minu meelest otsas mil mõni brauser ikka väga haigelt asja interpreteeris.
Või ma olen jälle midagi mahamaganud?
Postitaja: ninnunännu 2005-11-12 12:41:04
TSITEERITUD:

Ehk keegi seletab miks pole soovitav kasutada tabeleid kujunuselementidena.
Need ajad on minu meelest otsas mil mõni brauser ikka väga haigelt asja interpreteeris.
Või ma olen jälle midagi mahamaganud?
Ära hakka. DIV versus TABLE tekitab samamoodi mõttetut fleimi nagu ka OOP vs spagett või siis M$ versus Linux
Postitaja: . 2005-11-12 12:48:35
TSITEERITUD:
Ära hakka. DIV versus TABLE tekitab samamoodi mõttetut fleimi nagu ka OOP vs spagett või siis M$ versus Linux
Kui on mingid nimekirjad, siis tabelit diviga ei ole mõtet vist asendada.
Postitaja: iam 2005-11-12 22:29:28
TSITEERITUD:
Kui on mingid nimekirjad, siis tabelit diviga ei ole mõtet vist asendada.
kas nimekiri on kujunduselement? guess not, hoopis andmetüüp :P
Postitaja: . 2005-11-12 22:37:51
TSITEERITUD:
kas nimekiri on kujunduselement? guess not, hoopis andmetüüp :P
Nimekiri on andmetüüp?
Postitaja: scorps 2005-11-15 09:05:09
TSITEERITUD:

jube on vaadata lehekülgi mis on paksult tabeleid ja spacereid täis. Neid renderdatakse juba aeglaselt kuna seda html-i on meeletult ning tabel pole tõesti mõeldud kujunduselemendina vaid nimekirjade kuvamiseks.

Div on hea element kujunduse loomiseks, kuid kuna browserid ei suuda standardeid üheselt mõista siis tuleb aegajalt tabeleid kasutada. Näiteks horisontaalis kolmeosalise layoudi koostamisel . Praegusel ajal on mõistlik leida see kesktee divide ja tabelite seas ning kindlasti jälgida valideerimist.
Loota jääb ainult, et HTML Utopia pole ka reaalsuses enam kaugel.
Postitaja: Zera 2005-11-15 09:45:20
Nimekirja jaoks on samuti omad elemendid olemas.

Tabeleid kasutavad need, kes DIVe kasutada ei oska.
Postitaja: Zera 2005-11-15 09:47:20
Unustasin mainida, et andmete kuvamiseks kasutatakse t6epoolest tabeleid, aga tabelite kasutamine kujunduselementidena on justkui lihtsama ja lohakama variandi kasutamine. T2pselt sama hea, kui koristades pyhkida tolm voodi alla.
Postitaja: Üldiselt 2005-11-15 10:22:11
Sarnaneb tema juba fleimiga, kuid egas midagi.
Kunagi ammu, kui üldse hakkasin kodulehti kirjutama katsetasin paar korda täeilikult CSS-il olevat lahendust.
Kahjuks ei olnud tulemus seda väärt, Eriliselt nõmedaks läks asi siis kui proovida teha disaini mis sõbiks erinevatele resodele.
Laias laastus näib CSS asukoha määrajana olevat surnult sündinud. Arvestades ka andmaedastuse pidevat odavnemist pole ka enam nii oluline veebilehe suurus.
Oma kogemustest võin õelda et realne mõju CSS kasutamisel ei muuda oluliselt allalaetavale lehele kulutatud aege (esimesel lehel) Ja teisel lehel on ka mõju suht väike.
Arvestades olukorda on suht mõttetu layouti CSS-is hoida. Kusagil toodi väide et et CSS lehte on odavam uuele kujundusele panna. Jah see on õige, kuid arvestades seda et CSS2-l põhineva lahenduse eest tuleb ka rohkem maksta on resutlatnt ikkagi null.
Postitaja: Keegi_Teine 2005-11-15 14:24:07
ehk siis... ära kasuta css'i ??
Postitaja: scprüs 2005-11-15 14:36:02
TSITEERITUD:
ehk siis... ära kasuta css'i ??

mina leian et mõõdukalt tuleb leida see piir css-i ja html elementide kasutamise vahel. Kumbki äärmus hetkel ei kõlba.
Postitaja: Üldiselt 2005-11-15 15:02:56
Arvan ka et tuleb leida mingi kompromiss erinevate vahendite vahel. Ise olen tavaliselt viimasel ajal teinud stiilid läbi css aga layoudi läbi tabelite.Samas tundub et lihtsaid layoute võiks ka tegelikult läbi CSS teha, kuid kompleksemate puhul hoiavad tabelid hulka aega kokku.

Postitaja: Zera 2005-11-15 15:52:03
TSITEERITUD:
Arvestades ka andmaedastuse pidevat odavnemist pole ka enam nii oluline veebilehe suurus.
Oma kogemustest võin õelda et realne mõju CSS kasutamisel ei muuda oluliselt allalaetavale lehele kulutatud aege (esimesel lehel) Ja teisel lehel on ka mõju suht väike.

Ei nõustu ABSOLUUTSELT.
Tuletan sulle meelde, et keskmine veebis surfaja ei istu varsti enam kahe megase lingi otsas kontoris (seda teevad pigem meiesugused), vaid järjest rohkem on levinud GPRS ja igasugu pihuseadmed (ärilahendused), mille puhul andmemahud ja kiirus on hetkel äärmiselt kitsas pudelikael. Justnimelt sellepärast tulebki optimeerida veebilehti CSS-ga ja kasutada asju nii, nagu nad on selleks mõeldud, mitte nii, nagu veebikujundajale lihtsam ja kiirem on. Võtmesõnaks oleks XHTML.

Leheküljed: 1 2 3 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0933759212494