PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Jama MySQL enkoodinguga
Postitaja: kulu 2005-12-29 17:32:29
Tere. Selline probleem on Win2K ja mysql 5.0.11 masinas.
On tabel, kus on paar välja, kus on inimeste eesnimi, perenimi jne. Väljapikkusteks panin 40- noh, maailm ju eesnime ja perenime jaoks.

Probleem on aga selles- kui ma kasutan MySQL konfis default encodingut, milleks on latin1, siis ma saan tabelisse sisestada probleemivabalt ka täpitähti. Samas veebiväljundis näen nende tähtede asemel mingit suva sodi. Suva sodi näen muidugi ainult baasist tulevate täpitähtede asemel, html-i täpitähti näen ilusti.

Kui ma nüüd kasutan best support for multilingualism või utf8 kodeeringut, siis ei saa jälle tabelisse täpitähti sisestada- veateade on, et data too long vms.

Ühesõnaga- on's kellelgi aimu, kuidas saaks teha nii, et baasi saaks panna täpitähti, mida näeks ka veebiväljundis?

Tänan tähelepanu eest.
RE: Jama MySQL enkoodinguga
Postitaja: rtfm 2005-12-29 18:14:36
TSITEERITUD:
Tere. Tänan tähelepanu eest.

kasuta ka väljastamisel sama encodingut
Postitaja: kulu 2005-12-30 10:07:41
Sa pead silmas html-i enkoodingut? Vaatasin igaks juhuks üle MySQL serveri konfi, panin, et kindlasti oleks latin1 kodeering. Sellega serveri poole pealt täpitähed töötavad.
Panin siis lehe päisesse ka:
<head><META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=latin1"></head>, ent sellest vähe tolku, täpitähti endiselt html väljundis pole. Mida teha, et asi tööle hakkaks?
Aitähh ja head vana lõppu.
Postitaja: rtfm 2005-12-30 10:25:26
TSITEERITUD:
Sa pead silmas html-i enkoodingut? Vaatasin igaks juhuks üle MySQL serveri konfi, panin, et kindlasti oleks latin1 kodeering. Sellega serveri poole pealt täpitähed töötavad.
Panin siis lehe päisesse ka:
<head><META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=latin1"></head>, ent sellest vähe tolku, täpitähti endiselt html väljundis pole. Mida teha, et asi tööle hakkaks?
Aitähh ja head vana lõppu.

see ei ole (latin1) encoding mida sul sellisel juhul vaja läheks ja encodingu võiks paika panna php headeriga. Ma pakun , et tahad midagi vahemikust iso-8859-1 - iso-8859-13.
Postitaja: kulu 2006-01-02 11:38:43
Tere jälle. Vaatasin siis, mis enkoodinguid mulle MySQL konfimise graafiline liides pakub- kahjuks on seal üsna krüptilised nimed, nt. vahemik latin1-latin7 jne, iso enkoodingutest ei paistnud haisugi. Oskab keegi kommentaarida, kuidas ma lõpuks saaks nii baasist tulevad täpitähed kui ka muud täpsid tööle?

Aitähh tähelepanu eest ja kena uut ja hullemat.
Postitaja: rtfm 2006-01-02 11:46:36
TSITEERITUD:
Tere jälle. Vaatasin siis, mis enkoodinguid mulle MySQL konfimise graafiline liides pakub- kahjuks on seal üsna krüptilised nimed, nt. vahemik latin1-latin7 jne, iso enkoodingutest ei paistnud haisugi. Oskab keegi kommentaarida, kuidas ma lõpuks saaks nii baasist tulevad täpitähed kui ka muud täpsid tööle?

Aitähh tähelepanu eest ja kena uut ja hullemat.

kindlasti saad abi sellest , et teed endale selgeks mis asi on encoding.

Aga , kui tahad kiiret lahendust, siis pane endale üks pakutud iso encodingutest ja peaksidki mäel olema omadega, sest Latin-1 = ISO 8859-1 . Täpitähed tulevad, aga susisevates ei ole nii kindel, kui susisevaid kah soovid, siis Estonian iso on iso-8859-15

Loe täpsemalt googlist või aadressilt http://www.webheadstart.org/xhtml/encoding/

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0792710781097