PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 
8h arvuti taga?
Postitaja: ou 2007-01-06 10:49:25
Mul küsimus, et programmeerijad on eks vähemalt 8h päevas arvutiekraani taga - et kas silmad ja pea valutama ei hakka? Nimelt varsti ka vbl selle töö peal väheke ja oleks huvitav teada, kuidas neid valusid vältida.
RE: 8h arvuti taga?
Postitaja: ninnunännu 2007-01-06 11:10:06
TSITEERITUD:
Mul küsimus, et programmeerijad on eks vähemalt 8h päevas arvutiekraani taga - et kas silmad ja pea valutama ei hakka? Nimelt varsti ka vbl selle töö peal väheke ja oleks huvitav teada, kuidas neid valusid vältida.
No on alles mõnel probleemid... Kui on vaja, istud 24 tundi ka arvuti taga, kohvi, pitsa ja kokakoola abix... Eriti tänapäeval, kus LCD monitorid on praktiliselt kineskoobi kõrvaldanud, ei tasu nüüd küll karta, et 8 tundi kole on. Muidugi sõltub ka inimesest...
Postitaja: 8h 2007-01-06 11:36:40
Selg on ka ohus 8h järjest sundasendis(istudes) olles, kahjuks tean oma kogemuste järgi seda.

Hankige kindlasti mugavad toolid, tehke regulaarseid pause, venitage, käige trennis,.., muidu võib valusalt kätte maksta.
Postitaja: jätkuks 2007-01-06 13:12:04
Teema laienduseks - mul seni 17" CRT, plaanis nüüd korraliku LCD vastu vahetada. Ilmselt siis mingi laiekraan, 20-21". Progen iga päev ca 6-8 tundi, mänge ei mängi, filme arvutist ei vaata, monitori vaja ainult progemiseks ja fototöötluseks. Ja küsimus - kas progemisel oleks abi ka monitori pivot-resiimi toest? (kood on ikkagi vertikaalselt võttes pikem kui horisontaalselt :)
Postitaja: abc 2007-01-06 13:28:35
Monitoriga seoses. Endale meeldib monitor 19" resolutsiooniga 1280 x 1024. Täpselt paras (mõõtudelt ja resolutsioonilt). See on muidugi maitse asi.

Ise mingi 13 tundi päevas arvuti taga ja alt on hakanud vedama selg ja põlved... Kui silmaarsti juurde asja oli, siis küsisin muuseas ka, et kas pikalt monitori vahtimine ka silmi kahjustab. Vastas, et kui silmadele puhkepause anda, pole häda midagi. 20+ a. vanuselt on silmad juba välja arenenud, seda pole vaja vist karta, et näiteks miinus suuremaks läheb. Midagi eriti p...e keerata ei tohiks. :)

8 tundi peaks olema nii väike aeg, et ei tohiks probleeme tekkida. Väsimus hakkab (räägin endast) tavaliselt tunda andma mingi 12 tunni pärast. Tunnen, et pea ei lõika enam nii hästi.

Ise jään tihti lihtsalt lõpuks arvuti taha magama (silmad kinni/silmad lahti).
Postitaja: rtfm 2007-01-06 13:33:09
monitoril ja monitoril on vahe ka, kui ostad, siis mingi kvaliteetne lcd need on silmadele paremad. Kui hakkad kroone kokku hoidma, siis tea, et teed seda kvaliteedi arvelt
Postitaja: Hubert 2007-01-06 15:37:12
TSITEERITUD:
monitoril ja monitoril on vahe ka, kui ostad, siis mingi kvaliteetne lcd need on silmadele paremad. Kui hakkad kroone kokku hoidma, siis tea, et teed seda kvaliteedi arvelt

täpselt nii...ja tooli kohalt pole samuti mõtet kokku hoida - kõrge seljatugi hoiab ka igatsorti seljavalud ära.
Postitaja: jätkuks 2007-01-06 17:18:00
TSITEERITUD:

No mu silm on jäänud Samsung SyncMaster 215TW, maksab ca 7-8 tonni ringis, kallimaid ei raatsi jah osta, kuna poole aasta pärast on hinnad niikuinii jälle paar tonni kukkunud... Samas silmad annavad tunda, poole aastaga võib veel kehvemaks minna, seega ostan lähipäevil.

Lisamärkusena olgu öeldud, et arvutiga töötan umbes 8 aastat, ütleks et nägemine on -2 pealt paranenud -1,25..-1 peale ja arvutis on üldse ilma prillideta juba parem olla :) Vanust 34 kopikatega, näis mis tervis 20 aasta pärast ütleb.
Postitaja: K 2007-01-07 12:39:13
Need kes siin arvavad, et 8h arvuti taga pole midagi halba tervisele ilmselt lihtsalt ei kujutagi ette mida hea tervis ning selge meel tähendada võivad;)
Postitaja: . 2007-01-07 12:49:04
Kvaliteetne CRT on ikka parem kui kvaliteetne LCD
Postitaja: DeathClaw 2007-01-07 12:58:09
Kui tunnis nii 5-10 min kulutada silmade puhkamisele ja enda liigutamisele, siis on kõik korras.
Postitaja: programmeerija 2007-01-07 18:07:17
Olen nüüdseks ~aasta 8h päevas(mõnikord ka rohkem) seda tööd teinud ja fakt on see, et selline töö(nagu kahjuks ka mitmed teised) on absoluutselt inimloomu vastane. Terve päev paigal istuda ja ainiti ekraani vahtida on rusuv ja stressi tekitav tegevus. Ma ei mõista neid kolleege, kes vabal ajal kodus telekat vahuvad või veel hullem, arvuti taga istuvad, selle asememel et vabas õhus liikuda või sporti teha.

Kui ma leiaks teise töö, kus ma saaksin võrdväärset palka teenida koheselt, siis ma pikalt ei mõtleks.
Postitaja: ninnunännu 2007-01-07 18:27:24
TSITEERITUD:
Olen nüüdseks ~aasta 8h päevas(mõnikord ka rohkem) seda tööd teinud ja fakt on see, et selline töö(nagu kahjuks ka mitmed teised) on absoluutselt inimloomu vastane. Terve päev paigal istuda ja ainiti ekraani vahtida on rusuv ja stressi tekitav tegevus. Ma ei mõista neid kolleege, kes vabal ajal kodus telekat vahuvad või veel hullem, arvuti taga istuvad, selle asememel et vabas õhus liikuda või sporti teha.

Kui ma leiaks teise töö, kus ma saaksin võrdväärset palka teenida koheselt, siis ma pikalt ei mõtleks.
Ef, feik mees
Postitaja: Keegi_Teine 2007-01-07 19:22:36
TSITEERITUD:
... Ma ei mõista neid kolleege, kes vabal ajal kodus telekat vahuvad või veel hullem, arvuti taga istuvad, selle asememel et vabas õhus liikuda või sporti teha. ...

Sa ei ole siis õige programmeerija :P

Viimati muudetud: 07-01-2007 19:22:53
Muutja: Keegi_Teine
Põhjus: blah

Postitaja: Endel 2007-01-07 19:45:47
Tänapäeval ei keera silmi perse mitte niiväga ekraani halb kvaliteet või eredus (monitorid on reeglina piisavalt head) vaid see et sa unustad silmi pilgutada ja üleüldse vahid liiga pingsalt ekraani, st silmad on pinges. (Olen lugenud :) Seega jah nagu eelkõnelejad kõnelesid, iga tunni tagant 5-10 min pausi ja pole hullu midagi.
Postitaja: force 2007-01-07 20:27:15
Ok, aga kui mul pole meeles neid pause teha või pole piisavalt tugev tahtejõud, et seda puhkepausi teha? Kas keegi teaks Win jaoks miski utiliiti, mis iga tunni tagant lihtsalt "jõuga" teeks ekraani 5 minutiks mustaks - st ei laseks tööd teha? Ma küll katsetasin kunagi miski alerterit, aga tekkis loll komme see teavitus kohe kinni panna ja ikka edasi töötada :P
Postitaja: ninnunännu 2007-01-07 20:43:26
TSITEERITUD:
Ok, aga kui mul pole meeles neid pause teha või pole piisavalt tugev tahtejõud, et seda puhkepausi teha? Kas keegi teaks Win jaoks miski utiliiti, mis iga tunni tagant lihtsalt "jõuga" teeks ekraani 5 minutiks mustaks - st ei laseks tööd teha? Ma küll katsetasin kunagi miski alerterit, aga tekkis loll komme see teavitus kohe kinni panna ja ikka edasi töötada :P
Mul on selline alert, lisaks teavitab mind see, et aeg on pellerisse minna, süüa ja juua... Mudu oleks ma kas nälga surnd või lõhki läind. Sest ajusid mul endal ju ei ole
Postitaja: tramaeivoi 2007-01-07 21:47:18
TSITEERITUD:

oh sind eputrillat küll, pole aega, ...
http://support.microsoft.com/kb/317371
Postitaja: tramaeivoi 2007-01-07 21:48:33
tee bat fail ja pane scheduled taski ja voilaa
Postitaja: pausid 2007-01-07 22:37:20
jooge arvuti taga ntx rohelist teed pidevalt, pausid tulevad ise-enesest:p
Postitaja: L&M 2007-01-07 23:12:19
Suitsetamine annab hea võimaluse silmi ja liigeseid puhata ning mõtteid koguda... :)
Postitaja: raigu 2007-01-08 00:07:05
TSITEERITUD:
Teema laienduseks - mul seni 17" CRT, plaanis nüüd korraliku LCD vastu vahetada. Ilmselt siis mingi laiekraan, 20-21". Progen iga päev ca 6-8 tundi, mänge ei mängi, filme arvutist ei vaata, monitori vaja ainult progemiseks ja fototöötluseks. Ja küsimus - kas progemisel oleks abi ka monitori pivot-resiimi toest? (kood on ikkagi vertikaalselt võttes pikem kui horisontaalselt :)

Ma ise kasutan pivotit. Lisaks on arvuti taha ühendatud veel teine ekraan. Pivoti peal on kood, teisel ekraanil igasugused navigeerimise aknad. Ise olen väga rahul :) Kui ekraanile mahub enamasti ikka terved meetodi sisud, siis on palju parem koodi süübida.
Postitaja: hehh 2007-01-08 07:50:26
TSITEERITUD:
tee bat fail ja pane scheduled taski ja voilaa

Probleem pole ju selles, et alert käima tõmmata, vaid selles, et see alert blokeeriks 5 minutiks igasuguse võimaluse seda alerti ignoreerida :P
Postitaja: tohoh 2007-01-08 07:53:31
TSITEERITUD:

oh sind eputrillat küll, pole aega, ...
http://support.microsoft.com/kb/317371

Sa ikka selle lehe lõpust lugesid, et "Kõigi muudetud andmete salvestamise võimalust ignoreeritakse."? :P
Postitaja: Keegi_Teine 2007-01-08 13:28:19
Endal tekivad pausid nagu iseenesest. Kas siis saab põgusalt kollegidega juttu ajada või siis niisama ringi käia või siis isiklikult abi küsimas käia või siis on süüa vaja või siis on juua vaja võis siis on midagi muud vaja. Minuarust asi töötab ja ise olen rahul.

Leheküljed: 1 2 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0914011001587