PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 
HTML element mida ei saa selectida
Postitaja: suva 2007-03-09 03:02:30
Kas on veel peale buttoni mingeid HTML elemente, mille teksti ei saaks selectida või saab mõne CSS propertiga seda määrata?

Ei taha teksti kopeerimise eest kaitsta :) teksti kujul seda nii kui nii teha ei saaks, vaid aretan üht JavaScript menüüd ja hetkel on nupud lihtsalt spanid kujundatud CSSiga, kuid kui kasutaja teeb kliki asemel topeltkliki, siis selectitakse talle kogu menüü, mis on lihtsalt kole vaatepilt :)

Button ei sobi sellepärast, et nii IE kui FF aretavad mingi kastikese nupule juurde peale klikki.
RE: HTML element mida ei saa selectida
Postitaja: ohooo 2007-03-09 10:51:02
Kuda saab inimene arendada javascripti menüüd kui ei tunne kõige lihtsamaid lahendusi isegi?

Või varastasid kuskilt koodi ja üritad nüüd seda oma pisikese ajuga ümber teha?
Postitaja: suva 2007-03-09 13:13:17
TSITEERITUD:
Kuda saab inimene arendada javascripti menüüd kui ei tunne kõige lihtsamaid lahendusi isegi?

Või varastasid kuskilt koodi ja üritad nüüd seda oma pisikese ajuga ümber teha?

Ei varasta, kõige lihtsamad asjad ongi need mille peale tihti inimene ise ei tule, mõtted on lihtsalt juba vales kohas kinni.
Postitaja: Karl_Punk 2007-03-09 13:19:35
ma päris kindel ei ole ja ei viici proovida kahh, aga sa proovi ise :))
Kasuta css'i display: block
See peaks su topeltkliki vastu aitama, teoreetiliselt :)))
Postitaja: zeratul 2007-03-09 14:17:38
Miks sa menüünuppe span'idena teed? Menüü oleks otstarbekam ikka listidena (ul ja li) teha.
Postitaja: rtfm 2007-03-09 14:23:01
TSITEERITUD:
Miks sa menüünuppe span'idena teed? Menüü oleks otstarbekam ikka listidena (ul ja li) teha.

ei pruugi alati olla, kui on palju menüüitemeid ja nad kõik on listidena, siis mingi handheld devicega ilma cssita seda lugeda on paras piin ja scrollid lolliks, spanid jätavad menüünimed ühele reale ja scrollimist kohe poole vähem. Kõik muidugi sõltub olukorrast ja sellest mida saavutada tahetakse
Postitaja: suva 2007-03-09 15:20:04
See pole nn. tree-menu, vaid selline standard File, Edit jne menüü, nagu näiteks veebibrauseril.

Tänan "diplay: block" vihje eest.
Postitaja: asdfas 2007-03-09 16:21:57
ikkagi pane ul li-dega.

float:left;

ja lid on kõik üksteise kõrval.
Postitaja: Karl_Punk 2007-03-09 16:54:42
Just
ja display: block ikka kah, siis on kogu menüüblock link :)))
siis ongi okei :))

TSITEERITUD:
ikkagi pane ul li-dega.

float:left;

ja lid on kõik üksteise kõrval.
Postitaja: suva 2007-03-09 18:34:57
Peab ikka nuppude juurde jääma, sest tellija ütles, et need peavd olema formi elemendid... samas suht mõttetu soov, sest formi elemente saab ka väljastpoolt formi näppida, samuti formi submitida jne... aga ei suutnud talle seda selgeks teha :)
Postitaja: Karl_Punk 2007-03-10 00:53:56
Ole selliste klientidega ettevaatlik :)))
Kui ta on nii kindel mingis sellises asjas, millest ta midagi ei tea, siis on lootust kõvasti ümbertegemist ja lisatööd saada :)))
Loodetavasti on ta ikka maksejõuline.

Või siis oled sa ise algaja ja ei oska elementaarseid asju võhikule selgeks teha ...

Mõlemal juhul on väga raske projekt :D

TSITEERITUD:
Peab ikka nuppude juurde jääma, sest tellija ütles, et need peavd olema formi elemendid... samas suht mõttetu soov
Postitaja: suva 2007-03-10 01:31:02
TSITEERITUD:
Ole selliste klientidega ettevaatlik :)))
Kui ta on nii kindel mingis sellises asjas, millest ta midagi ei tea, siis on lootust kõvasti ümbertegemist ja lisatööd saada :)))
Loodetavasti on ta ikka maksejõuline.

Või siis oled sa ise algaja ja ei oska elementaarseid asju võhikule selgeks teha ...

Mõlemal juhul on väga raske projekt :D

Nii kummaline kui see ka pole, siis kumbki meist ei ole päris võhik, antud juhul pean tõdema, et tellija on isegi targem. Antti mulle terve hunnik JavaScripti ülesandeid ja pean ütlema, et kopp on juba ees sellest, see veebilahenduste arendamine pole ikka minu rida, koguaeg kontrolli kümne erineva brauseriga kas ikka kõik saavad JavaScriptist ühtemoodi aru, üllatusi jagub iga nurga peal. Kõige parem oli IE ja FF arusaam eventist OnChange, tekkis juba lootusetuse tunne, kui nokk lahti, siis saba kinni, kui samba lahti, siis nokk kinni, aga noh mingi lahenduse leidsin - lahendus küll selline, et võtab ennastki muigama kui koodi vaatan.

Täpsemalt teen siis alltöövõttu ja ma isegi ei tea kuhu need koodijupid pärast lähavad :) Ilmselt on selleks tegelikult hea põhjus, miks need elemendid peavad nupud olema, tõenäoliselt on kuskil juba olemas mingi osa koodi, mis sellega arvestab.

Igajuhul kui kuskil vedeleb kole JavaScript menüü nuppudega, siis ... that's me!
Postitaja: einojah 2007-03-10 10:46:11
TSITEERITUD:
Peab ikka nuppude juurde jääma, sest tellija ütles, et need peavd olema formi elemendid... samas suht mõttetu soov, sest formi elemente saab ka väljastpoolt formi näppida, samuti formi submitida jne... aga ei suutnud talle seda selgeks teha :)

kujutage ette mureliku näoga dentisti, kes peab kliendi hambaid ravima pe**e kaudu, kuna klient soovis nii. Hard case.
Postitaja: rtfm 2007-03-10 11:37:08
TSITEERITUD:

kujutage ette mureliku näoga dentisti, kes peab kliendi hambaid ravima pe**e kaudu, kuna klient soovis nii. Hard case.

kujuta ette arendajat kellel on alati õigus ja kes teeb ainult seda mis temale õige tundub
Postitaja: Karl_Punk 2007-03-10 16:31:19
No see on küll vaevalt selline olukord :)
Muidugi on raske sedasi läbi kolmandate osapoolt aru saada mida klient täpselt soovib, aga no formi nupud menüüs on ikka natsa kreisi ja sutsu läbi pe..se hammaste parandamise moodi küll, peab tunnistama :D

TSITEERITUD:

kujuta ette arendajat kellel on alati õigus ja kes teeb ainult seda mis temale õige tundub
Postitaja: . 2007-03-10 17:23:07
TSITEERITUD:
No see on küll vaevalt selline olukord :)
Muidugi on raske sedasi läbi kolmandate osapoolt aru saada mida klient täpselt soovib, aga no formi nupud menüüs on ikka natsa kreisi ja sutsu läbi pe..se hammaste parandamise moodi küll, peab tunnistama :D

See ongi nagu alltöövõtu mõte, et see pole sinu asi mis lõpptulemus on, sulle antakse kriteeriumid mille järgi teatud lõik valmis teha. Ja kui selgub, et need kriteeriumid olid valed ja tuleb hiljem uuesti teha, ega siis muud polegi, et peatöövõtja muudkui plekib oma lolluste eest.
Postitaja: axelpaan_ 2007-03-10 19:08:49
onclick="return false;"
ondblclick="return false;"
OnSelectStart="return false;"
OnDragStart="return false;"
OnSelect="return false;"
Postitaja: tase on langenud 2007-03-13 22:57:28
krt kui sellised veebiprogejad kes ei saa isegi lihtsa javascriptiga hakkama on meie veebiturul ikka nutused lood? Kui palutakse luua javascriptis mingi tõsisem lahendus mis siis teed? Palkad omale veel siit foorumist alltöövõtja alltöövõtja?
Postitaja: Karl_Punk 2007-03-14 00:00:36
Ei ole ikka päris nii.

Selline meetod võiks töötada juhul, kui töö tellija on saanud töökirjelduse proffessionaalselt analüütikult.

Tavapärases loos kus Tross ja Vennad OÜ soovib kodukat freelancerit, on freelanceril ikkagi vaja oma sõna maksma panna.

Sinu kui asjatundja asi on soovitada paremat lahendust, kui selline on olemas. See kui sa kliendiga kaasa noogutad ja siis nohinal soovitud lollust progema hakkad(teades, et see tuleb lähiajal ümber teha) näitab sinu rumalust.

Pealegi ei maksa suurem osa tross ja vennad oü tüüpi ettevõtetest ümbertehtava töö eest mingit raha. Isegi kui ümber tuleb teha nende süü tõttu.

TSITEERITUD:

See ongi nagu alltöövõtu mõte, et see pole sinu asi mis lõpptulemus on, sulle antakse kriteeriumid mille järgi teatud lõik valmis teha. Ja kui selgub, et need kriteeriumid olid valed ja tuleb hiljem uuesti teha, ega siis muud polegi, et peatöövõtja muudkui plekib oma lolluste eest.
Postitaja: zeratul 2007-03-14 10:35:26
TSITEERITUD:
krt kui sellised veebiprogejad kes ei saa isegi lihtsa javascriptiga hakkama on meie veebiturul ikka nutused lood? Kui palutakse luua javascriptis mingi tõsisem lahendus mis siis teed? Palkad omale veel siit foorumist alltöövõtja alltöövõtja?

Enne, kui brauseritootjad Javascripti standardites kokkuleppele ei jõua, ei saa Javascript ka korralikult kasutatavaks. See ei ole ju normaalne, et iga keerulisema lahenduse korral on pool koodi a la
"if browser = see, then tee seda"
"if browser = too, then tee toda"
Ja just seetõttu üritavadki veebitreialid enamasti JS-i kasutada nii vähe, kui võimalik. Aga mida ei kasuta, seda ei oska ja seetõttu on väga palju veebimehi, kel PHP, XHTML, CSS jne käpas, aga JS kohapealt tühi koht.
Postitaja: suva 2007-03-14 12:21:14
TSITEERITUD:

return false; ei olnud probleemiks. Ei mäleta nüüd enam täpselt kumma jaoks aga ühe brauseri jaoks rikkus asja ära onKeydown event input focus olukorras.

Ma arvan, et need olid suht tõsised koodijupid, mis kirjutasin. Miks levib mingi arvamus, et kui inimene ei tunne just liga häasti HTML-i ei või ta kirjutatda JavaScript-i ega PHP-d. HTML polegi minu rida, ma ei ole mingi kujundaja / veebidisainer, ja ma ei peagi teadma HTML-i üksikasju. Kui mulle antakse ülesandeks kujundada leht, siis seda ülsannet ma endale ei võta ja ei olegi kunagi võtnud. Antud juhul tellija jättis täpsustamata, mis elementidest ta seda menüüd tahab, seega jäi mul vabavalik, kuid õnneks enne improvisatsiooni tuli ikkagi ilmsiks, et kindel nõudmine on olemas.

Ja jään seisukohale, et minu asi ei ola hakata oma aega raiskama ümberveenmiseks, et see on halb lahendus, juhtisin sellele küll korra tähelepanu ja sellega minu poolt asi piirdub. Eks inimeste motivatsioonid ole erinevad, mõni tahab raha teenid, mõni maailma parandada, ma hetkel tahan esimest.
Postitaja: vassili 2007-03-14 13:10:35
TSITEERITUD:

Enne, kui brauseritootjad Javascripti standardites kokkuleppele ei jõua, ei saa Javascript ka korralikult kasutatavaks. See ei ole ju normaalne, et iga keerulisema lahenduse korral on pool koodi a la
"if browser = see, then tee seda"
"if browser = too, then tee toda"
Ja just seetõttu üritavadki veebitreialid enamasti JS-i kasutada nii vähe, kui võimalik. Aga mida ei kasuta, seda ei oska ja seetõttu on väga palju veebimehi, kel PHP, XHTML, CSS jne käpas, aga JS kohapealt tühi koht.

Kle nii hull see küll ei ole. Ecmascripti standardid on ju olemas?!?Ise õppisin javascripti ära 95-96 aastal. Ennem seda olin progenud C-d ja Javat. Kui aus olla siis süsprogejatele ongi javascript lihtsam kuna programmeerimise loogika on sarnasem.

ntx javascriptis tere printimine:
document.write("tere");
document.body.innerHTML = "tere";
või javas
System.out.println("tere");

Lihtsale PHP skriptijale tundub võõras süsprogemises keerulisem stringide töötlemine kui ka mälukasutus. Javascript on keel kus väheste vahenditega saavutatakse suurepäraseid tulemusi. Ilma javascriptita oleks veeb paljust ilma. Javascripti kasutatakse ka väljaspool veebi.

Õppige javascripti. See on suurepärane keel. Eestis on suhteliselt vähe javascripti kribajaid. Enamus oskab koodi kopeerida kuid vähegi keerulisemat lahendust luua ei suudeta. Hea progeja kasutab kõik oma vaba aja enesetäiendamise peale ja häid progejaid on meil vaja.

Üldjuhul mina kui ütleme suure it ettevõtte esindaja lähen tellima allhankijalt tööd. Nüüd too hakkab targutama ja püüab kõrvale põigelda minupoolsest nägemusest ja soovitab asju nii kuda tema teadmised võimaldavad. Siis ma valin teise allhankija ja jokk.

Kui kliendi nägemust ei austata siis on selgelt tegu mitte just kõige võimekamate programmeerijatega varustatud ettevõttega. Programmeerija ülesanne on luua kliendi ajus olevad ideed reaalsuseks. Töö ajal ei tohi programmeerija kasutada seda aega õppimiseks, töö ajal tehakse tööd. Õpitakse peale tööd. Klient ei pea ju maksma kinni põhjendamatult kõrgeid arveid tühise lahenduse eest.
Postitaja: suva 2007-03-14 13:24:36
TSITEERITUD:

Pealegi ei maksa suurem osa tross ja vennad oü tüüpi ettevõtetest ümbertehtava töö eest mingit raha. Isegi kui ümber tuleb teha nende süü tõttu.

Minu puhul jääb siis lihtsalt ümbertegemine tegemata, ei hakka ma küll kellegi teise lollust kinnimaksma.

Tasus lepin ikka kokku enne kui midagi tegema hakkan ja kui nüüd mingi ajapärast selgub, et need menüü nupud ikkagi ei sobi, siis lepin enne tegemist kokku uue tasu ja kui ei meeldi, siis lihsalt ei tee.

Antud olukord ei ole nüüd ka päris selline, et "Tross ja Vennad OÜ" tellib mult lihtsalt koduka ja ma improviseerin, nõudmised olid suht täpselt etteantud JavaScript osas nt. põhifunktsioonide nimed ja kirjeldused. Kuna see menüü oli ainuke asi, mis puudutas otseselt HTML-i, siis ilmselt lihtsalt jäi see kahe silma vahele, et mis elementidest see menüü koosnema peaks.
Postitaja: Trossjacompani 2007-03-14 13:28:51
Okei
võid teha selle lehe :P
Postitaja: arc 2007-03-14 15:25:26
TSITEERITUD:
Töö ajal ei tohi programmeerija kasutada seda aega õppimiseks, töö ajal tehakse tööd. Õpitakse peale tööd.

Ma saan sinust küll aru, aga arvan siiski et progeja õpibki töö käigus. Programmeerimise töö on suures osas loominguline, seega saab seal copy-paste varasematest töödest teha vaid teatud ulatuses, kui sedagi. Järelikult tuleb alati leida ka uus lahendus ja selleni jõudmiseks on palju teid, lihtsalt hea progeja leiab õige tee kiiremini (või oskab vale tee kiirmini välistada), kehv progeja peab rohkem katsetama (või peaks ka seda õppimiseks nimetama?).

Aga töö tellija seisukohalt on sul täiesti loogiline suhtumine asjasse :)

Leheküljed: 1 2 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0900158882141