PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
erinavad keeled
Postitaja: olematu 2007-06-05 17:10:07
Kuidas oleks optimaalsem teha lehte, kui oleks vaja mitme keele tuge? Et kas lihtsalt teha igast erinevast keelest andmefail mis loetakse massiivi ja siis väljastatakse sealt õiged väljendid või panna keeled SQL baasi? On kellegil kokkupuuteid või kogemusi?
RE: erinavad keeled
Postitaja: . 2007-06-05 18:00:43
PHPs muidu olema selline tore asi nagu gettext. Gettext() funktsioonil olemas ka lühivariant, funktsiooni saab väljakutsuda ka nii _("Tõlgi see ära!");

Aga selle gettext kasutamise mõtekus sõltub juba sellest mida konkreetselt vaja on.

Ise kasutan lihtsama tõlke (kui vaja ainult üksikuid sõnu tõlkida, mitte lauseid) jaoks massiivi, vastavalt valitud keelele loetakse massiiv mällu.
Postitaja: Endel 2007-06-06 11:41:53
Oleneb tõlgete arvust. Kui on rohkem, siis hoia andmebaasis. Kui vähem, siis võib ka failis.

Mulle isiklikult apelleerib andmebaas rohkem, on paindlikum ja adminniliidese ehitamine (juhul kui sellist vaja) on lihtsam, samuti sünkroniseerimine developmendi ja laivi puhul.

Kui on ohtu et sait võib tulevikus suureks kosuda, on mõttekas tõlked jagada gruppidesse, nt rakenduste kaupa. Foorumi puhul nt postitused, kategooriad, foorumid, üldine.
Postitaja: Vendel_tvendel 2007-06-06 18:46:36
Imponeerib äkki ?

TSITEERITUD:
Mulle isiklikult apelleerib...
Postitaja: Endel 2007-06-07 09:46:28
TSITEERITUD:
Imponeerib äkki ?

Jah, ma tänan selle tähelepaneku eest ;)
Postitaja: tiigrikutsu 2007-06-07 09:53:13
Kasutan lahendust, et kõik tekstid on anmdbaasis ning korrapäraselt genereeritakse andmebaasi põhjal iga keele jaoks omaette fail, kus siis massiivina hoitakse kõiki sõnu. vastavalt keelele faili includin lehte tehes.

Positiivne: kiirus - ei ole iga väljendi peale andmebaasi päringut ning tegelikult võtan sisse ju ainult 1 keele muutujad mitte kõiki.

Kui kellegi on kiirem ja parem moodus, siis laske tulla;)
Postitaja: zeratul 2007-06-07 11:58:20
Kas sa mõtled selle korrapärase genereerimise all cache'mist või mingit cron-job'i?
Postitaja: rtfm 2007-06-07 12:33:02
siis kui keegi midagi muudab salvestab uue faili
Postitaja: tiigrikutsu 2007-06-07 12:43:51
TSITEERITUD:
Kas sa mõtled selle korrapärase genereerimise all cache'mist või mingit cron-job'i?

Antud juhul olen lahendanud cron'iga...samal ajal kui vajadus siis saab selel ka käsitsi käima lasta. Igal suuremal lehel on vaja ju 1 kord ööpäevas igasugused optimeerimise jne tööd käima lasta...siis saab ka keele failid üle genereeritud.
Postitaja: zeratul 2007-06-07 14:42:10
TSITEERITUD:
Antud juhul olen lahendanud cron'iga...samal ajal kui vajadus siis saab selel ka käsitsi käima lasta. Igal suuremal lehel on vaja ju 1 kord ööpäevas igasugused optimeerimise jne tööd käima lasta...siis saab ka keele failid üle genereeritud.

Kaldun arvama, et selline asi cron-ga lahendada on natike vale lähenemine.
Esiteks kulub iga kord enne muudatuste rakendamist n-sekundid/minutit/tundi aega.
Teiseks, kui midagi uuendatakse näiteks kord kuus või koguni kord aastas, siis terve ülejäänud aja kedratakse tühja.
Asi peaks ikka nii käima, et peale uuendamist tehakse baasist eksport ja järgmine baasist lugemine toimub alles peale järgmist baasi kirjutamist.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0855669975281