PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 
Elioni veebimajutus
Postitaja: droid 2008-02-07 15:21:58
Olen siiani läbi aastate omi ja muid veebilehekesi hoidnud zone ja ka muudes virtuaalserverites. Üks klient sai aga Elionilt hea pakkumise, ehk siis Elioni äriühenduse omanikud saavad tasuta veebimajutuse. Tegelikult teinegi klient, kelle veeb ettenägelikult elioni purgist ainult suunatud ja http redirect toimib valutult. Kasutades lihtsat free cms'i sai paraku nüüd esimesel leht sinna pandud, toimis kah, kuigi kasutajaliides, noh see pole teema. Nüüd admin enam ei toimi, tundub et failiõiguste puuduse tõttu. Esimene kontakteerumine Elioniga andis vastuseks, et chmod kasutamine üle ftp on lubatud. Nojaa, muuta saab, aga 655 põhjustab http error 500.... Well, teine päring andis huvitavama tulemuse, lubatud on aga:

Tervist,
Failidel on normaalsed tavapärased õigused 644 ja kataloogidel 755 ning rohkem pole vaja.
Failidele pole execute õigust veebiserveris vaja.
PHP skriptid, millele on antud kirjutusõigus ka teistele peale omaniku (rohkem kui 644), neid ei käivitata, kuna tegemist on potentsiaalselt ohtlike failidega.

Seoses ELioni poolt kirja peidetud ajuhalvatust põhjustava salakoodiga, oleks küsimus laimemale ringile, kas oleks mingi argument, millele nad positiivselt reageerivad? Ehk on kellegil sarnane kogemus juba? Või tuleb de facto sellega arvestada. Ja ehk on infot, millal jpeg'd turvakaalutlustel Veebimajutuses välja lülitakse, seal ju ka turvaprobleem?

Viimati muudetud: 07-02-2008 15:23:33
Muutja: droid
Põhjus:

RE: Elioni veebimajutus
Postitaja: K. 2008-02-07 15:46:56
chmodi muutmine keelata on (andke andeks) lauslollus. Miks peaks keelama nt txt faili kirjutamise? Ehk peaks üldse PHP ära keelama, lubaks vaid txt faile?

Üldiselt, saada kiri, kus põhjendad ära, miks vaja chmod muuta. Kui nad ütlevad, et pole piisav põhjus, on tegu idiootse veebimajutusega.

Siiski, miks sa nt mysql kasutada ei taha, palju mugavam ju.
Postitaja: droid 2008-02-07 17:00:36
Asi kasutabki MySql'i. Samas confifaili tahab adminliides infot kirjutada. Ega ilmselt olekski vaja 777 õigusi. Lihtsalt sellise vastuse peale ei oska nagu midagi tagasi kirjutada. Seda enam, et esmane vastus chmod on lubatud, hilisem selgus, et siiski chmodi võid ju muuta, kuid server ei luba siis faili kasutada ei sobi minu ajuehitusega. Olen amatööridelt ja spetsialistidelt seinast-seina infot pidanud läbi närimsa, kuid Elion on klass omaette. Lihtsalt tekkis mõte, et ehk ma pole ainuke, kes selle probleemi otsa sattus? Ehk on siiski kuskil ka lahendus?
Postitaja: geo__ 2008-02-08 08:51:15
TSITEERITUD:
... Ehk on siiski kuskil ka lahendus?

Kunagi sai ka eliaoniga jamatud, isiklikult ma muud lahendust ei leidnud, kui elioni serveriteenusest kauge kaarega mööda minna.

Postitaja: rtfm 2008-02-08 10:15:36
chmod ennem kirjutust ja peale kirjutust
Postitaja: martin 2008-02-09 23:00:31
Hoidke eemale Elioni serverimajutusest. Ma korra nõustusin kliendi palvel seda kasutama, rohkem ma seda ei tee. Nende teenus on vähe paindlik, konarlik ja kasutatavad tehnoloogiad on ürgajast (veebi mõistes vähemalt). Mingi lihtsa HTML lehekese paned sinna jah püsti, aga korralikku PHP programmi küll mitte (ilma tõsist lisavaeva nägemata).

Viimati muudetud: 09-02-2008 23:00:50
Muutja: martin
Põhjus:

Postitaja: ninnunännu 2008-02-10 00:47:53
TSITEERITUD:
[11-Jul-2005] The PHP Development Team would like to announce the immediate release of PHP 4.4.0.
Ah et miks see tsitaat? Aga sellepärast, et nende virtuaalserverite masin la02.neti.ee sisaldab seda versiooni PHP-st. Ahjaa, la01.neti.ee PHP versioon on lausa 4.3.9 ja MySQL versioon on 3.23.49.
Seega jätke jutud ürgsusest, pole veel kolme aastatki versioon vana, eksole :-p
Postitaja: demit 2008-02-10 02:28:10
elion põlema,
niipalju kui ma olen elioniga kokku puutunud, on see v2ga pain in the ass.. ma parem sealseid pma-si ja muud ei mainigi. Mingi hull nus old ainult kogu weebi asjaga seal.
Postitaja: K. 2008-02-10 02:39:00
TSITEERITUD:
Seega jätke jutud ürgsusest, pole veel kolme aastatki versioon vana, eksole :-p

ÕIGE, mis see 3 aastat ikka on :D
Postitaja: . 2008-02-11 04:38:19
No mis te vingute, "tasuta" saadud asi ju. Endale kulus see küll ära... ühel päeval helistati ja öeldi, et võtke Ärilahendus, kiirem ühendus ja veebimajutus - kuu arve summa jäi praktiliselt samaks.
Postitaja: geo__ 2008-02-11 08:18:51
TSITEERITUD:
No mis te vingute, "tasuta" saadud asi ju. Endale kulus see küll ära... ühel päeval helistati ja öeldi, et võtke Ärilahendus, kiirem ühendus ja veebimajutus - kuu arve summa jäi praktiliselt samaks.

Kui keegi peab extra tööd tegema, siis selline "tasuta" asi hakkab kiirelt kahjumit tootma.
Postitaja: ninnunännu 2008-02-11 09:36:55
TSITEERITUD:
See tähendab et kellele tasuta? Kliendile? Haa, tore küll, kui laed oma muidu igal pool kenaste töötava asja üles, aga see teatab, et Fatal blaa blaa, sest lahendus on juba PHP 5 peal... Kuda ma seletan kliendile, kel pole aimugi versioonidest, et teil on vana asi seal? Seda vandumist on ikka tublisti olnud.
Postitaja: K. 2008-02-11 10:13:25
Samamoodi võiks öelda, et ärge vinguge, kui TERE hakkab TASUTA vananenud piima andma. Tasuta annab ju.
Kui pakkuda teenust, võiks teenus natukenegi kaasaegne olla.
btw, see kahjum, mida nad tekitavad serveripargi uuendamisega, on väiksem kui kahju, mida nad tekitavad seoses maine langusega.
Postitaja: . 2008-02-11 18:17:45
TSITEERITUD:
Samamoodi võiks öelda, et ärge vinguge, kui TERE hakkab TASUTA vananenud piima andma. Tasuta annab ju.
Kui pakkuda teenust, võiks teenus natukenegi kaasaegne olla.
btw, see kahjum, mida nad tekitavad serveripargi uuendamisega, on väiksem kui kahju, mida nad tekitavad seoses maine langusega.

Ise ka usud mida räägid :) Elion maine langus :) ... saa aru, et Elion on massiteenuse pakkuja. Neid vingujaid Elioni teenuste üle on terve Eesti täis.

Kui tahate süüdlast otsida, siis on see pigem klient, kes Elioni pakkumise oma lolluses vastu võtab... keegi ei sunni teda seda tegema.

Ja pealegi mina küll ei vinguks lihtsalt teenitud raha üle... klient võttis vastu otsuse ja kui tahab oma rakendust teises serveris tööle, häda siis selle eest raha küsida.

PS. Hapuks läinud TERE piima võtaks ma vastu hea meelega, sellest saab kõige paremad pannkoogid ja arvan, et nii mõnigi tööstus oleks sellest huvitatud või sa arvad, et tähtaja ületanud piim kallatakse kanalisatsiooni :)
Postitaja: Zera 2008-02-11 18:31:59
Kasuta chown mitte chmod. Pane owneriks seesama kasutaja, kelle alt php-d jooksutatakse.
Postitaja: Keegi_Teine 2008-02-11 18:35:58
TSITEERITUD:

PS. Hapuks läinud TERE piima võtaks ma vastu hea meelega, sellest saab kõige paremad pannkoogid ja arvan, et nii mõnigi tööstus oleks sellest huvitatud või sa arvad, et tähtaja ületanud piim kallatakse kanalisatsiooni :)

Probleem tänapäeva hapupiimaga on see, et poepiimas on niipalju lisaaineid, et see ei ole enam hapupiim vaid mõrupiim, mis peale kõige, ei lähe enam paksuks ka mitte :)
Postitaja: droid 2008-02-12 09:23:18
Kui paarinädalase e-kirjavahetuse tulemus ioli, et chmod lubatud, kuid ei toimi, sai chowni juba pakutud.
Vastus: Tervist,
Tegemist on serveri, mitte klient põhise konfiga.
PHP skriptide õigused ei või olla rohkem kui 0644 ehk -rw-r--r--

Ehk siis keegi on koolis targaks saanud ja teab, et veebiserveri failiõiguseid saab ka serveri poolt sättida ning tõttab aga kohe seda tarkust jagama, eelnevale kirjavahetusele mingitki tähelepanu omistamata.
SSH ligipääsu turvakaalutlustel pole, seega ise seda teha ei saa. Noh, enamustel virtuaalserveritel pole, see veel mõistetav. Paistab jah, et ainuke mõeldav lahendus on klient zone kolida, ennem, kui mind informeeritakse, et neil on serveris ka prose ja mälu:P
Postitaja: no 2008-02-12 18:22:01
No see on see suure, mõnes mõttes monopoolse (vähemalt kunagi) organisatsiooni viga - ägab oma raskuse all, efektiivsusest pole haisugi.

Näiteks tehnikutena töötavad täiesti ebakompetentsed inimesed, kes ei jaga teemast midagi. Muud (väiksemad) eraettevõtted ei saa endale sellist luksust lubada, et selliseid tohmaneid palgal hoida.

Elion supleb rahas, milleks midagi muuta? Elioni tuleb serveri koha pealt vältida nagu katku - teete ainult endal elu raskeks.
Postitaja: heh 2008-02-12 23:39:23
Täna tuli ka "meeldiv" üllatus. Mõtlesin, et noh mida p*rset. Kliendil oli loomulikult võetud Elioni veebimajutus.

Techsupporti vastus oli muidugi optimistlik - võibolla kunagi tulevikus tuleb PHP 5 tugi ka! Jah, eks ma (ja klient) oota siis veel mõned aastad...
Postitaja: Erm 2008-02-13 10:00:53
Neil ei ole PHP5 tuge?
Kas see on Eesti või Aafrika?
Postitaja: mats 2008-02-13 10:30:01
TSITEERITUD:
Neil ei ole PHP5 tuge?
Kas see on Eesti või Aafrika?

Siin on Eesti. Kindlasti olete kuulnud lugusid kuidas eestlased lasid Nigeeria kirjadega endalt raha välja petta.
Kas teate mõnda juhust kus eestlane oleks Aafriklast püganud?
Ilmselt on Aafriklased rohkem arenenud ja kavalamad.
Postitaja: Milleks 2008-02-13 11:52:29
Milleks peaks Elion tõmblema mingi PHP5 toe lisamisega? Selleks peab ju ennast liigutama. Ettevõttel niigi raha kõriauguni ja rohkemgi veel. Milleks?
Postitaja: Keegi_Teine 2008-02-13 11:52:53
TSITEERITUD:

Kas teate mõnda juhust kus eestlane oleks Aafriklast püganud?

Vot tean küll. Sama nigeeria kirja vastusena :P Jah, eestis, eestlane jne
Postitaja: mats 2008-02-13 12:52:09
TSITEERITUD:

Vot tean küll. Sama nigeeria kirja vastusena :P Jah, eestis, eestlane jne

Kas ta suutis panna nigeerlase uskuma ja kas nigeerlane talle raha saatis?
Ise tean eestlast, kes kelkis, et oli mustlast tüssanud:
"Mustlane küsis oma lastele paar kilo liha panni peale panemiseks aga mina andsin ainult vaevalt ühe kilo ja seegi oli kõige viletsam tükk mis mul oli!" Ikkagi saavutus võrreldes rahasummadega mis needusest vabanemiseks on antud.
Postitaja: K. 2008-02-13 16:16:34
TSITEERITUD:
Milleks peaks Elion tõmblema mingi PHP5 toe lisamisega? Selleks peab ju ennast liigutama. Ettevõttel niigi raha kõriauguni ja rohkemgi veel. Milleks?

Selleks, et raha veelgi rohkem juurde teha? Parem server (tarkvara), rohkem kliente, rohkem raha.

Leheküljed: 1 2 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0930318832397