PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Palun abi kes selgitaks korralikult kuidas kasutada ENCODING-ut, ja kas UTF-8 kõige universaalsem.
Postitaja: encoding 2008-02-08 13:31:21
Tere,

olen suure mure ees ja palun abi. Olen aru saanud et UTF-8 peaks olema kõige universaalsem encoding nii Eesti täpitähtede kui ka vene tähtede ja muude sümbolite jaoks &%#.

Olen lisanud lehe päisesse:
header('Content-type: text/html; charset=UTF-8');
ja META tag-ide vahele:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

MySQL-is on määratud:
charset: UTF-8 Unicode (utf8)
collation: utf8_unicode_ci

kui nüüd kasutaja lisab vormist kas täpitähti või vene tähti siis phpmyadmin-ist vaadatuna tekib arusaamatu kood. Kas äkki peaksin seda häirima kuna lehel näitab teksti ilusti?

Otsisin Googlest õpetusi ja tekste, otsisin php.ee/foorum-ist aga selget sotti pole saanud.

Oleksin väga tänulik kasvõi mõndade manualide kohta.
RE: Palun abi kes selgitaks korralikult kuidas kasutada ENCODING-ut, ja kas UTF-8 kõige universaalsem.
Postitaja: rtfm 2008-02-08 14:37:36
TSITEERITUD:
Kas äkki peaksin seda häirima kuna lehel näitab teksti ilusti?

sa ei pea muretsema, oled teinud kõik õigesti, phpmyadmin näitab seda kuidas nad tegelikult baasis salvestatakse
RE: Palun abi kes selgitaks korralikult kuidas kasutada ENCODING-ut, ja kas UTF-8 kõige universaalsem.
Postitaja: peetermeetrita 2008-02-08 14:39:56
äkki paned ka juurde veel peale andmebaasiga ühenduse tekitamist ühe päringu saatmise.

mysql_query("SET NAMES utf8");
mysql_query("SET CHARACTER_SET utf8");

üks neist oli õige, ei mäleta kumb
Postitaja: encoding 2008-02-08 14:50:28
Tänud,

panin connectioni juurde mõlemad käsud:

Kas topelt pole üleliia?

Ja nüüd on ka phpmyadmin-is nii öäõü kui ka vene tähed oma õigel kujul. Kuid kas ei oleks targem kui kõik äöüõ ja vene tähed convertida HTML kujule: ä ja ö = &auml; ja &ouml;? Plaanin teha ühte andmebaasi ja kardan et ühtäkki on mul see asi valesti ja kaotan korraga kõik sissekanded.
Postitaja: Endel 2008-02-08 16:25:31
TSITEERITUD:
panin connectioni juurde mõlemad käsud:

Kas topelt pole üleliia?

Ja nüüd on ka phpmyadmin-is nii öäõü kui ka vene tähed oma õigel kujul. Kuid kas ei oleks targem kui kõik äöüõ ja vene tähed convertida HTML kujule: ä ja ö = &auml; ja &ouml;? Plaanin teha ühte andmebaasi ja kardan et ühtäkki on mul see asi valesti ja kaotan korraga kõik sissekanded.

Piisab SET NAMESist. Ühtsele kujul konvertimine - sa oled õigel teel.
&auml; ja &#123; kujul ei ole küll neid mõtet hoida, converdi nad õüäö-kujule.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0787208080292