PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Võtame tööle PHP programmeerijat
Postitaja: MisterX 2008-02-21 16:51:04
PHP/MYSQL PROGRAMMEERIJA

Töö kirjeldus
veebipõhiste infosüsteemide loomine ja arendamine
andmebaasipõhiste veebirakenduste programmeerimine
tarkvararakenduste tehniline disain
tarkvararakenduste testimine(osaliselt)

Nõudmised kandidaadile
PHP 5, AJAX valdamine
XML, XSL(T), valdamine healtasemel
MySQL, SQL valdamine kesk- või kõrgtasemel
varasem töökogemus tarkvaraarenduses
infotehnoloogia alane kõrgharidus või lõpukursuste tudeng
hea eesti ja inglise keele oskus
soov ja võime edasi areneda

Kasuks tuleb:
erinevate arendusvahendite tundmine
andmebaasisüsteemide tundmine
sertifikaadid, erialased koolitused jms

Ettevõte pakub
selge tööjaotusega ja professionaalset töökeskkonda
ausat ja avatud suhtumist töötajatesse
võimalust edasi areneda tehniliseks tippspetsialistiks või analüütikuks/projektijuhiks

Muu informatsioon
CV-s märkida viited ja lühikirjeldused tehtud tööde kohta.

Lisainfo
Tööleasumise aeg: niipea kui võimalik
Töö tüüp: täistööaeg, töötaja

Kontakt: crioz@hot.ee
RE: Võtame tööle PHP programmeerijat
Postitaja: aksel 2008-02-21 16:55:18
Kas keegi oskab öelda, kuidas saab programmeerija edasi areneda projektijuhiks? Ma pole kunagi sellest loogikast aru saanud, miks projektijuht on "kõrgemal", kui spetsialist. Keegi oskab seletada?
Postitaja: geo__ 2008-02-21 16:58:42
TSITEERITUD:
PHP/MYSQL PROGRAMMEERIJA
..
Ettevõte pakub

ausat ja avatud suhtumist töötajatesse
..

Anonüümsed kuulutused küll avatud suhtumisele ei viita!
Mis ettevõttega tegu on?
Postitaja: ajulääbar 2008-02-21 17:07:55
TSITEERITUD:
Kas keegi oskab öelda, kuidas saab programmeerija edasi areneda projektijuhiks? Ma pole kunagi sellest loogikast aru saanud, miks projektijuht on "kõrgemal", kui spetsialist. Keegi oskab seletada?

No eestis nii ongi. Kunagi kandideerisin ühes riigifirmas programmeerija ametikohale. Üks esimene küsimus neilt oli, et mis ametinimetust ma tahan. Ma palusin saada juhatuse esimeheks ja läksin minema.

Üldiselt jah anonüümsuse kuulutusega tipptegijaid ligi ei trügi ja ma ei tea ühtegi tipp-progejat, kes projektijuhi ametikohast unistaks. Programmeerimine on tegelikult ülikõva ja huvitav loov tegevus.

Soovitan kuulutuse sisestajal lugeda eelmise nädala äripäeva artiklit teemal rumalad ülemused ja oma kuulutus ümber formuleerida.
Postitaja: anonymous 2008-02-21 19:28:48
crioz@hot.ee -- kas Elion võtab tööle?

Alustage sellest, et lisate ka firma, kes pakub tööd.
Postitaja: Endel 2008-02-22 13:03:27
TSITEERITUD:

Väga lihtsalt. Sellepärast et projektijuht vastutab projekti valmimise ja eelarves püsimise eest. Ja talle alluvad progejad.

TSITEERITUD:
No eestis nii ongi. Kunagi kandideerisin ühes riigifirmas programmeerija ametikohale. Üks esimene küsimus neilt oli, et mis ametinimetust ma tahan. Ma palusin saada juhatuse esimeheks ja läksin minema.

ee mis sa sellega öelda tahtsid? :)

TSITEERITUD:
Üldiselt jah anonüümsuse kuulutusega tipptegijaid ligi ei trügi ja ma ei tea ühtegi tipp-progejat, kes projektijuhi ametikohast unistaks. Programmeerimine on tegelikult ülikõva ja huvitav loov tegevus.

On küll aga mingi 50selt progeja olla on ka narr. Inimene peaks ju ikka kuskile püüdlema, analüütik ja projektijuht olekski vast kõige loogilisemad jätkud. A võibolla mõnele meeldib, ei tea.

TSITEERITUD:
Soovitan kuulutuse sisestajal lugeda eelmise nädala äripäeva artiklit teemal rumalad ülemused ja oma kuulutus ümber formuleerida.

Mölin, mölin, mölin, mölin.
Postitaja: ninnunännu 2008-02-22 13:58:23
TSITEERITUD:
On küll aga mingi 50selt progeja olla on ka narr. Inimene peaks ju ikka kuskile püüdlema, analüütik ja projektijuht olekski vast kõige loogilisemad jätkud. A võibolla mõnele meeldib, ei tea.
See on väga küüniline väide, samas ka alandav, nagu oleks progeja amet miski sibi või prügiautojuhi oma, mis kindlasti eeldab hülgamist, kui oled piisavalt vana ja tark. Ära ülitse, mees, mu selja taga istub 65 aastane progeja ja ta on väga lugupeetud isik ka ilma projektijuhiks olemata. Tõeliselt rumal väide.
Postitaja: ajulääbar 2008-02-22 13:59:33
TSITEERITUD:

Väga lihtsalt. Sellepärast et projektijuht vastutab projekti valmimise ja eelarves püsimise eest. Ja talle alluvad progejad.

Väga rumal väide. Jällegi, olen selliseid projektijuhte näinud. Tavaliselt on nad noored nolgid kel ülbust ülegi. Tulemuseks on see, et projektijuht ei arene ja ei saa enam aru mida ta täpselt teeb.
TSITEERITUD:

ee mis sa sellega öelda tahtsid? :)

Just seda tahtsingi. Küsimus pole ametinimetuses vaid profesionaalsuses.
TSITEERITUD:

Ei ole nõus. Olla 50 aastaselt programmeerija on ülikõva. See tähendab, et see inimene ei ole seniilne vaid paindlik ning õppimisvõimeline. Inimesed, kes arvavad, et programmeerimine pole tõsine töö võiksid IT-st natuke eemale hoida. See pole nende ala.
Isiklikult olen koos töödanud selliste inimestega ja see koostöö on midagi muud kui lastega ühes lauas istuda ja fantaseerida. Need mehed teavad mida teevad, kuidas teha ja mis on võimalikud riskid.
TSITEERITUD:
Mölin, mölin, mölin, mölin.

Täpselt. Küsimus ongi selles, et kui toimub ainult ühepoolne kommunikatsioon, siis koostööd ei ole.
Postitaja: ajulääbar 2008-02-22 14:14:55
Ma lisaks loodan, et härra Endel ei arva, et kõik maailma tarkvaraarendajad on kõvasti alla 30 aastased noored nolgid ning PHP ongi ainuke programmeerimiskeel.
Juhul, kui nii on, siis ma palun vabandust, kuid tegu on idioodiga kelle maailm pöörleb ainult ümber tema. Tasuks pisut mõtelda selle üle, kes on arendanud tarkvara mis jookseb tema pangas, arvutis, mobiiltelefonis, pleieris, kellas, autos. Loetelu võiks jätkata. Ma annan vihje: tegu on väga profesionaalsete inimestega, kes võibolla ei programmeeri PHP-s ja tegelevad pideva enesearenguga ja kes ei võibolla tahagi saada projektijuhiks vaid sellega mis neile kõige rohkem meeldib.
Näiteks vabal ajal sõita oma eralennukiga.
Postitaja: Keegi_Teine 2008-02-22 15:20:44
Üldjuhul jah projektijuht ja analüütik ei ole sammud karjääri redelil ülespoole, vaid nad on lihtsalt "yet another" ametid.

Isiklikult mina ei soovi saada ei analüütikuks ega projektijuhiks.
Postitaja: rtfm 2008-02-22 16:04:51
TSITEERITUD:
Üldjuhul jah projektijuht ja analüütik ei ole sammud karjääri redelil ülespoole, vaid nad on lihtsalt "yet another" ametid.

Isiklikult mina ei soovi saada ei analüütikuks ega projektijuhiks.

kõik sõltub inimesest, olen mõlemat ametit pidanud ei tee nukraks kumbki
Postitaja: it-tuus 2008-02-22 16:23:34
TSITEERITUD:
On küll aga mingi 50selt progeja olla on ka narr. Inimene peaks ju ikka kuskile püüdlema, analüütik ja projektijuht olekski vast kõige loogilisemad jätkud.

Äkki on 50selt projektijuht ka narr olla sest mõni teine on samas vanuses juba terve firma direktor või mõne riigi president? Erinevate ametikohtade jaoks on vaja erinevate oskustega inimesi ja üks teise ametis tihtipeale hakkama ei saagi. Kui aga nüüd julmalt võrrelda, siis iga vähegi asisem programmeerija peab nii üksi kui ka kambaga töötamiseks endas sisaldama mingi osa analüütikut ja projektijuhti. Aga proovi sa neid teisi koodi kirjutama panna.

TSITEERITUD:
... samas ka alandav, nagu oleks progeja amet miski sibi või prügiautojuhi oma ...

Kipud isegi teisi ameteid madalamaks liigitama. Ka sibid ja prügiautode juhid on väga vajalikud ja oleks tark tublide tööliste suhtes natuke austust välja näidata, eriti kui nad igal hommikul lähevad vapralt tegema tööd, millele mõtleminegi su nina kirtsutama paneb.
Postitaja: Kaktus 2008-02-23 01:37:23
TSITEERITUD:

Kipud isegi teisi ameteid madalamaks liigitama. Ka sibid ja prügiautode juhid on väga vajalikud ja oleks tark tublide tööliste suhtes natuke austust välja näidata, eriti kui nad igal hommikul lähevad vapralt tegema tööd, millele mõtleminegi su nina kirtsutama paneb.

See oli kõige parem vastus antud foorumi arutelule ...

oled VÕITNUD ... see töökoht on SINU ! :D
Postitaja: Ajusaagim 2008-02-23 11:11:52
TSITEERITUD:

Jah, austust tuleks igaühe suhtes näidata, kes seda väärib, sõltumata, mis ametit ta peab.

Sibiametit heroiseerida pole siinkohal aga mõtet. Iga hommik minnakse vapralt sitta vedama siiski eneseelatuseks, põnevast tööst, eneseteostusest või arengust sellise töö puhul rääkida ei saa. Sibi on sibi sel põhjusel, et ta lihtsalt ei oska mitte midagi muud teha, mis võrreldavas suurusjärgus raha sisse tooks. Töö, millega saab olude sunnil hakkama 99% inimestest, ei ole eraldiseisvalt mingi austusväärsuse mõõdupuu.

Need, kes siin progeja ja projektijuhi staatust võrdlevad - inimesi ja tööprotsesse edukalt juhtida ei ole mitte lihtsam kui programme kirjutada, ning need, kes seda hästi teevad, on hinnas nagu ka head progejad.
Postitaja: Entrepreneur 2008-02-24 00:17:25
Kunagi mu advokaat ütles, et ei ole ühtegi lolli tööd, lollid võivad olla vaid töö tegijad. Tõsi! Ja ka indiviidi enda kontseptsioonist sõltub milline on töö - kas ainult enese elatamiseks, töö+hobi koos jne. Ei mõistaks kedagi hukka - sibi (loe: ka kelner, juhuehitaja, sekretär, mingi-muu-vähe-kooliharidust-nõudev-töö-tegija jne) võib samuti pool aastat surfates hängida ja on õnnelik.
Postitaja: mup 2008-02-25 17:07:18
aga teema juurde tagasi :)

http://www.okidoki.ee/item/15035/

et kui kuulutust juba niikuinii erinevatesse kanalitesse pritsida, siis võiks ka mingit läbivat joont hoida..
Postitaja: Endel 2008-02-29 23:53:06
Oh seda hädakisa.

Minu tagasihoidliku elukogemuse järgi tekib mingil ametikohal töötades teatav vilumus, mistõttu muutub töö liiga lihtsaks ja/või rutiinseks. Siis võib vahetada ametit, levelit, vms. Respekt inimesele kes suudab mitukümmend aastat sama ametit pidada ja olla endaga rahul. Mina ei suudaks - hing ihkab uusi väljakutseid.

Kes see siin pulbitses irooniast rääkides kui väärastunud on minu ettekujutus projektijuhi ja progeja alluvusvahekorrast? Mis teie firmas allub projektijuht progejale või? :):) Nojah võttes arvesse et projektijuhid on noored nolgid ja vastas on ülikogenud (igas mõttes) progeja, ei imestaks :)

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0998299121857