PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Rekursiivne puu
Postitaja: Repentinus 2008-03-26 17:20:52
Tere. Tean, et seda teemat siin mitu korda läbi räägitud, otsisin siin ja Google's, aga aru ikka ei saanud.

Elemente on küll vähe, kuid need võivad olla kõik järjest eelmise alamelemendid. Hetkel on asi nii, et kasutajalt küsitakse järjest 10 elementi koos väärtuste ja vanematega. Elemendi enda ID on lihtsalt järjekorra number, kuid ma ei oska välja mõelda, kuidas seda asja reaalselt kenasti üks teise alla kuvada nii, et kood kohmakas pole. Pole lihtsalt viitsimist hunnikut for-tsükleid koos valikulausetega üksteise sisse kirjutada, pealegi see muudaks jälgimise keerukaks. Keel on C++, seega eelistatud oleks näited selles keeles, kuid saan vabalt ka PHPst aru.

Ärge koodi ette kirjutage vaid andke idee, kuna see mul ikkagi ülesanne, siis poleks väga kena kellegi teise kirjutatud koodi esitada.

Hetkel siis "raske töö" tulemusena selline kood olemas:

struct Tree {
string Value;
int Parent, Code;
bool Used = false;
} Tree[10];

main() {
for (int i = 0; i < 10; ++i) {
Tree.Code = i+1;
cout << "Vanema kood: ", cin >> Tree.Parent;
cout << "Väärtus: ", cin >> Tree.Value;
};

int NumParents[10];
for (int i = 0; i < 10; ++i) {
NumParents[Tree.Parent] += 1;
};

RE: Rekursiivne puu
Postitaja: Repentinus 2008-03-26 17:52:28
Osa koodi läks kaduma kuna süsteem arvab, et need italic tagid. Tegelikult [ i ] mitmes kohas Tree taga.

Viimati muudetud: 26-03-2008 17:52:53
Muutja: Repentinus
Põhjus:

Postitaja: # 2008-03-26 18:01:17
Vector mall (template) + iteraatorid (iterator). for_each mall ka teinekord abiks.
Postitaja: Repentinus 2008-03-27 00:00:58
Ma olen vektoritele mõelnud, kuid ei mõika ikka kuidas need abiks võiksid täpselt olla. Ma olen kindel, et need teeks mu elu lihtsamaks =//
Postitaja: # 2008-03-27 01:31:31
Mida Sa seal olemasolevas koodis üldse teha üritad (eesmärk) - nt. see teine tsükkel. Kirjuta algul kohmakas lahendus siis saab vaadata, kus mida optimeerida või alternatiivina konkreetne sisend ning milline sellele vastav väljund olema peaks.
Postitaja: rtfm 2008-03-27 08:42:09
sa siit foorumist otsi rekursiivne menüü rekursiivne puu ja saad väga täpse vastuse

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.084566116333