PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Mysql: ühendades tabeleid korduvad tulpade nimed
Postitaja: Apple 2008-05-13 14:05:00
tabel1 (nr, nimi, jne)
tabel2 (nr, nimi, jne)

mis teha sellisel juhul, kui ma tahan saada tagasi tabel1 rea ühendades tabel2 reaga ehk tulemuseks on (nr, nimi, jne, nr, nimi, jne). mysql_fetch_array() kasutades kirjutatakse array tabel1 'nr' element üle tabel2 'nr'? Kas on mingi võimalus, et näiteks tabel2 tulpade nimedele lisatakse näiteks prefiks päringu tegemisel?
Eeldades et ei soovi muuta tulpade nimesid tabelites endis ja kutsuda array elemente tulpade nimedega, mitte numbritega?
RE: Mysql: ühendades tabeleid korduvad tulpade nimed
Postitaja: ajulaabar 2008-05-13 14:23:31
TSITEERITUD:
tabel1 (nr, nimi, jne)
tabel2 (nr, nimi, jne)

mis teha sellisel juhul, kui ma tahan saada tagasi tabel1 rea ühendades tabel2 reaga ehk tulemuseks on (nr, nimi, jne, nr, nimi, jne). mysql_fetch_array() kasutades kirjutatakse array tabel1 'nr' element üle tabel2 'nr'? Kas on mingi võimalus, et näiteks tabel2 tulpade nimedele lisatakse näiteks prefiks päringu tegemisel?
Eeldades et ei soovi muuta tulpade nimesid tabelites endis ja kutsuda array elemente tulpade nimedega, mitte numbritega?

alias.

Select t1.*, t2.nimi as t2_nimi, t2.jne as t2_jne from table1 t1,table2 t2
RE: Mysql: ühendades tabeleid korduvad tulpade nimed
Postitaja: Suur tänu 2008-05-13 14:31:19
TSITEERITUD:

alias.

Select t1.*, t2.nimi as t2_nimi, t2.jne as t2_jne from table1 t1,table2 t2

Tänana kiirele vastamisele... Ma tsipa juhm:D lugesin joinimise kohta ja puha ,seal oli, kuidas tabeli nime teisiti nimetada käsu sees 'as'iga... oleksin pidanud oskama üle kanda tulpade nimedele sama lahenduse...

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0847730636597