PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Otsige endale uus elukutse
Postitaja: Nostradamus 2008-05-13 22:55:29
Tulevikus kasutatakse tavaliste firmaveebide valmistamiseks blogisid (näiteks Wordpress) ning järgmises Windowsis (Windows 7) on WYSIWYG lihtsate veebide valmistamiseks kaasas. See on surmahoop levinud tavaliste firmakodukate treijatele (disainerid-programmeerijad). Need ajad saavad läbi, kus tavalise firmakoduka pealt sai midagi teenida. Kasulikum on ehitusele prahti tassima minna, haljastusööliseks, turvameheks jne hakata.

Nn oskustöölisi läheb loomulikult ka tulevikus vaja suuremate lehtede valmistamisel, kuid sellised moodustavad veebimaastikust väikese osa ning tulevikus on ehitustele abitöölisteks oodata paljusid veebitreijaid. Ühesõnaga, loodame et ehitussektor jälle jalad alla saab (kuhugi on vaja ju töötud veebitreijad panna)...

Must tulevik on ka igasugustel arvuti hooldusteenust pakkuvatel firmadel. Tulevikus pole vaja itimeest kontorisse-koju kutsuda, kuna probleemi saab lahendada kaugjuhtimisega neti teel.

Ennustan, et Eesti turule jääb paar veebiarendusega tegelevat ja paar arvutihooldust pakkuvat ettevõtet. Sellised, mis on suured ja korralikud ettevõtted, mitte mingid suvalised...
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: naljatilk 2008-05-13 23:22:50
Ja mitme aasta prognoos see oli... ah? :D
Intregeeriva teema lõid vist ..
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: savimisnimi 2008-05-13 23:31:34
TSITEERITUD:

Tulevikus pole vaja itimeest kontorisse-koju kutsuda, kuna probleemi saab lahendada kaugjuhtimisega neti teel.


Eriti siis kui internetti pole!!!!!!!!
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: ptr 2008-05-14 01:09:28
Arvan et ühiskonnas on taibukate ning samas usaldusväärsete inimeste hulk alati piiratud ja neil tööpuudust karta pole. See, et kasutatakse rohkem valmislahendusi, ei tähenda et oskusi enam vaja pole. Wordpressi jm sarnase normaalselt töölesaamine käib tavalisele inimesele üle jõu. "Õnneks" on wordpressi kujunduse muutmine ka üsna ebamugav.
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: Karl_Punk 2008-05-14 01:13:23
Sa oled idioot, mis siin muud öelda.
Veeb ei ole ammu enam lihtne lehekülg tekstiga, sa ennustad ajastut, mis on möödas juba 5 aastat tagasi. Järjest rohkem muutuvad veebid firma 24/7 esindusteks. Kust saad kõik alates tutvustusest ja töö staatuse jälgimisest, kuni arve tasumiseni.

Järjest rohkem teadvustatakse, et reklaami on nõme teha tänaval, teles või ajalehes. Üha enam muutuvad reklaamid konkreetsele sihtgrupile suunatumaks ja interaktiivsemaks, kampaania seotakse rohkem veebiga. Ei ole ainult bänner, vaid on juba ka näidistoote tellimine. Internetireklaam loob kahepoolse suhte kliendi ja kaupmehe vahel.

See tähendab, et tööd on rohkem kui kunagi varem ja lõppu sellel ei paista :D

TSITEERITUD:
Tulevikus kasutatakse tavaliste firmaveebide valmistamiseks blogisid (näiteks Wordpress) ning järgmises Windowsis (Windows 7) on WYSIWYG lihtsate veebide valmistamiseks kaasas. See on surmahoop levinud tavaliste firmakodukate treijatele (disainerid-programmeerijad).

Viimati muudetud: 14-05-2008 01:15:36
Muutja: Karl_Punk
Põhjus:

RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: geo__ 2008-05-14 09:39:47
Nostradamuse jaoks on web ainult hunnik teksti internetis.
Kui sellega arusaamad piirduvad, siis tõesti ehitusele prahti korjama.
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: peehaapee 2008-05-14 15:44:33
Selles suhtes on sul õigus, et enam ei saa tõesti programmeerijaks nimetada inimest, kelle oskused piirduvad võimega kirjutada skripte, kus laetakse POST requestiga brauserist tulnud päring ja topitakse see MySql-i. Lisaks veel lingid teha ja GET päringust saadud muutujaga õige leht ekraanile manada. Selle jaoks ei peagi olema programmeerija. Nii, et ma ei saa kahjuks aru, miks selline postitus üldse teha... Teiseks: programmeerija töö ei olegi veebivisiitkaarte vorpida. See töö ei nõua ju programmeerimisoskust... Ja mis puudutab töövõimalusi tulevikus, siis praegu ja lähitulevikus on programmeerija töö huvitavam kui eales varem. Mobiilsete võrku ühendatud seadmete võimalused arenevad kiiremini, kui kunagi varem. Üha rohkem suundub www hoopis teenusepõhisele struktuurile. Juba 1995 aastal oli maailmas üle 20 miljoni serveri, mis tähendab, et kui praegune kinnise info paradigma liigub avatud infoteenuste suunas, siis võib ju ise ette kujutada, millised võimalused avanevad. Üks keskmine eestlane ei suudaks ilmselt enam ette kujutada elu ilma ainuüksi riigi poolt pakutavate avalike veebiteenusteta, mida toidavad riiklikud andmebaasid:)) Ja kogu see massiliselt liikuma hakkav info nõuab üle maailma järjest rohkem spetsialiste, kes seda arenada ja ära oskaksid kasutada. Nii, jutt tööpuudusest on küll kohatu :D
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: . 2008-05-14 18:29:14
Kindlasti tulevad selles suunas muutused, aga ütleks, et teema autori järeldused on väärad. Selleks, et arusaada, mis tulevikus toimub võiks vahelduseks vaadata minevikku.
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: No 2008-05-15 04:57:53
Enamus ettevõtteid on väikesed, alla 10 töötajaga. Selliste ettevõtete kodukad olid, on ja jäävad:

TSITEERITUD:
ainult hunnik teksti internetis


TSITEERITUD:
Üha enam muutuvad reklaamid konkreetsele sihtgrupile suunatumaks ja interaktiivsemaks, kampaania seotakse rohkem veebiga. Ei ole ainult bänner, vaid on juba ka näidistoote tellimine.


Tavaline ettevõte ei ole korraldanud, ei korralda ja ei hakka ka korraldama vingeid kampaaniaid, mis seotakse veebiga. Tuletan meelde, et keskmine Eesti ettevõte on alla 10 töötajaga, mitte Hansapank, Saku Õlletehas, Liviko, Arco Vara, Ordi...

Kas nende ettevõtetega tegelevad kooditreijad üle Eesti? Ei, loetud suuremad veebiettevõtted.

TSITEERITUD:
Üks keskmine eestlane ei suudaks ilmselt enam ette kujutada elu ilma ainuüksi riigi poolt pakutavate avalike veebiteenusteta, mida toidavad riiklikud andmebaasid:))


Väga hea, et seda teemat puudutati. Kui paljud veebitreijad saavad selliseid lahendusi luua? Las ma vastan - VÄGA loetud, suurte veebiettevõtete töötajad.

Kuidas on lood nende andmebaaside kasutamisega? Näiteks ID-kaarti saaks mõnuga kasutada. Miks ID-kaardi poolt pakutavat ei kasutata? Sest tavalise firmakoduka jaoks on see täiesti tähtsusetu ning muud lehed moodustavad veebimaastikul väikese osa. Tavalise firmakoduka jaoks jääb see tähtsusetuks ja ebaoluliseks ka tulevikus. Peale selle, millegi keerukama väljatöötamine maksab, ning tavaline ettevõte loeb selle koha pealt ikka raha. Õige ka, tegelikult ju ei vajatagi midagi erilist. Lihtsalt kes me oleme, mida teeme ja kus asume ning kuidas ühendust saab võtta. Kõik! Veebiettevõtte müügimehele, temale muidugi meeldib seletada, et mida kõike vaja oleks, kuidas teha tuleks, interaktiivsust ja bla-bla. Tegelikult ei vaja ettevõtted seda ning ei hakka ka vajama. Jutt käib siis tavalisest, alla 10 töötajaga ettevõttest. No, ja ega ka tiba suuremad ettevõtted ei vaja üldiselt midagi muud. Eks muidugi tegevusvaldkond loeb ka.
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: 6666666666666 2008-05-15 16:26:55
. Tuleb eraldada veebiotreialid programeeriatest .
veebitreialid võivad küll tööta jääda aga ega ehitajatelgi meelakkumine pole enam . Kui 12 kuud jagada suve hooaja palgadga siis ei teeni mittemufigi . Pooled ehitajad 5 aasta pärast kaotavad töö , see on umbes 20000-30000 ehitusega seeonduvat töökohta .
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: to 666 2008-05-15 19:06:45
Tere Swender!
RE: Otsige endale uus elukutse
Postitaja: ajulaabar 2008-05-16 09:44:21
TSITEERITUD:


Eriti siis kui internetti pole!!!!!!!!

Damn, Elion suudab juba teist päeva oma internetiga sõna otseses mõttes näkku piiksuda.
Eile oli naljakas, kui helistasin, siis automaatvastaja ütles, et korrusmaja internetiga on probleem ja järgmine kord juba rääkis midagi suuremast probleemist.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0841479301453