PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Tööpakkumine: PHP programmeerija
Postitaja: Indrek Siitan 2008-10-27 13:41:54
CodeLabis on endiselt üks vakantne koht heale PHP-programmeerijale.

Meie poolt:
- tore, väike ja sõbralik kollektiiv ja mõnus kontor Kristiines
- huvitavad projektid
- paindlikkus tööaegade suhtes
- Macipõhine töökeskkond

Sinu poolt:
- oskus mõistlikult ümber käia PHP, MySQL, DHTML ja Ajaxiga
- oskus oma peaga ja iseseisvalt mõelda-tegutseda

Palganumbritest räägime peale CV-d ja esialgset suhtlemist, aga head tööd hindame vääriliselt.

CV saata, lisainfot ja tekkinud küsimusi saab küsida:

Indrek Siitan
e-mail/msn: tfr@cafe.ee
telefon: 501 7621
RE: Tööpakkumine: PHP programmeerija
Postitaja: sq42na 2008-10-27 17:37:32
Nagu tööpakkumisest näha, peab PHP programmeerija oskama ka DHTML ja Ajaxit ehk siis lisaks CSS, HTML, Javascript ja XML?

Viimati muudetud: 27-10-2008 17:38:03
Muutja: sq42na
Põhjus: typo

Postitaja: kassu 2008-10-27 17:40:35
TSITEERITUD:
Nagu tööpakkumisest näha, peab PHP programmeerija oskama ka DHTML ja Ajaxit ehk siis lisaks CSS, HTML, Javascript ja XML?
Ja mis selles halba on?
Postitaja: Mike43 2008-10-27 18:18:06
minu vastus natuke viisakamal kujul - ehk pääseb tsenseerimisest läbi.

Kas te ostaksite poest kauba tingimusega, et kauba hinna saate teada alles pärast ostu? Mina seda ei teeks. Aga miks palga & töö puhul peaks asi teistmoodi olema?

Minu arvamus selle kohta kui kuulutuses ei näidata palgasummat on lihtne - programmeerijale ei anta teada tema väärtusest, üritatakse ligi meelitada võimalikult palju "huvilisi". Lõpptulemiks näitab see seda, et firma ei tea ise ka oma väärtusest just kuigi palju - ei teata kui suur on programmeerija panus töösse, ehk programmeerija on lihtsalt ressurss.

Lühidalt kokku võetud minu arvamus sellest tööpakkumisest ja kvaliteedist tööturul.
Postitaja: mike43 2008-10-27 18:25:20
Minu vastus tuleneb sellest, et olen ise juba programmeerijana töötanud ligi 5 aastat, ehk selle aja jooksul on käidud nii mõnelgi tööintervjuul. Alati on olnud kogemus positiivsem, kui juba kuulutuses on olnud vähemalt ligikaudne palganumber, see näitab asjatundlikkust ettevõtte poolt.
Postitaja: duke 2008-10-27 18:30:30
TSITEERITUD:
Minu arvamus selle kohta kui kuulutuses ei näidata palgasummat on lihtne - programmeerijale ei anta teada tema väärtusest, üritatakse ligi meelitada võimalikult palju "huvilisi".

Aga mis selles huviliste ligi meelitamises nii väga paha on? :)

Üldisemalt tundub, et Eestis on lihtsalt selline tava. Võtsin just CV Onlinest lahti 10 suvalist töökuulutust, erinevatel erialadel ja _mitte ühelgi_ ei olnud pakutava palga suurust juures.
Postitaja: Indrek Siitan 2008-10-27 18:34:50
Mike,

ma valetaks, kui ma ütleks, et ma ei olnud 100% kindel, et sellist vastust ei tule. :)

Aga palganumbrit ei pannud ma siia välja kahel põhjusel:

- Konkreetse palgapakkumise teeks ikkagi konkreetsele inimesele, sõltuvalt tema töökogemusest ja -oskustest. Inimesele, kellele saab anda kätte spetsifikatsiooni ja vastu saada tulemuse, olen ma nõus ja valmis oluliselt rohkem maksma kui sellisele, kellel peab koguaeg "kätt hoidma", kuna sellisel juhul langeb projektijuhtide/senior programmerite produktiivsus märgatavalt, kes esimesel juhul käehoidmise asemel omi asju teha saaks.

- Ma eelistaks inimest, kes tunneb meil töötamise vastu huvi selle pärast, et me paistame toreda kollektiiviga ja tegeleme huvitavate projektidega, sellisele, kes vahetab töökohta sellel põhjusel, et meie palgapakkumine on 1000 krooni suurem kui ta praeguses kohas. Ja kes paneb lahkumisavalduse lauale samal minutil, kui mõni firma teeb talle veel 500 krooni suurema palgapakkumise.
Postitaja: sq42na 2008-10-27 22:12:26
TSITEERITUD:
Ja mis selles halba on?

Selles pole midagi halba, kui PHP progeja muid asju ka oskab, aga see on imelik, et eeldatakse, et ta peab 5 muud programmeerimiskeelt ka oskama.
Postitaja: kassu 2008-10-27 22:15:49
TSITEERITUD:
Selles pole midagi halba, kui PHP progeja muid asju ka oskab, aga see on imelik, et eeldatakse, et ta peab 5 muud programmeerimiskeelt ka oskama.
html, css, js ja xml on/peaksid olema täiesti elementaarsed oskused php progeja juures.
Postitaja: homo2 2008-10-27 22:27:21
TSITEERITUD:
html, css, js ja xml on/peaksid olema täiesti elementaarsed oskused php progeja juures.

Minu unistus on kyll kunagi leida t66 kus peab ainult phpd kirjutama,hui viitsingi mingi m6ttetu javascriptiga jamada.Oleks siis Java oleks huvitav kuna java on ikka "KEEL" mitte nagu javascript kus on ainult if ja else(pole nyyd vaja kirjutada mis ime scripte te olete javascriptiga teinud,kuna mind t6siselt ei huvita).

Thanke.
Postitaja: Indrek Siitan 2008-10-28 07:38:42
Eks iga inimene on erinev. Minu "unistus" näiteks on teha vingeid veebiaplikatsioone - PHP, HTML, CSS ja JavaScript on selle juures lihtsalt vahendid, mitte omaette eesmärgid.

Sarnase mõttemaailmaga inimest loodaks leida ka oma kollektiivi täienduseks - sellist, kelle jaoks on oluline see, et lõpptulemus oleks selline, et ise mõmised rahulolust ja kliendil on suu vaimustusest ammuli.

Kui lahutada see protsess laiali eraldi PHP-inimesteks, HTML-inimesteks ja JS-inimesteks, on lõpptulemus see, et kõik lükkavad keerulisemad asjad sujuvalt teiste kaela ja ainsaks "kannatajaks" on seesama tulemus.

Päris suurte projektide puhul on see loomulikult paratamatu, aga nende puhul, millega meie tegeleme, on see siiani edukalt toiminud.

Indrek
Postitaja: rtfm 2008-10-28 08:55:54
TSITEERITUD:

Minu unistus on kyll kunagi leida t66 kus peab ainult phpd kirjutama,hui viitsingi mingi m6ttetu javascriptiga jamada.Oleks siis Java oleks huvitav kuna java on ikka "KEEL" mitte nagu javascript kus on ainult if ja else(pole nyyd vaja kirjutada mis ime scripte te olete javascriptiga teinud,kuna mind t6siselt ei huvita).

Thanke.

Veebiprogrammeerija kes lisaks oma põhikeelele ei oska xhtmli, cssi ja javascripti ei ole kahjuks veebiprogrammeerija.

Ps: javascript on üdini objektorienteeritud keel.
Postitaja: kassu 2008-10-28 08:59:31
Huvi pärast küsin, kas HTML oskuse all mõtled oskust teha veebilehele disain või see oskus eeldab lihtsalt asjade muutmise/lisamise jms oskust (st programmeerija asja (html) perse ei keeraks).
Postitaja: rtfm 2008-10-28 09:21:12
TSITEERITUD:
Huvi pärast küsin, kas HTML oskuse all mõtled oskust teha veebilehele disain või see oskus eeldab lihtsalt asjade muutmise/lisamise jms oskust (st programmeerija asja (html) perse ei keeraks).

html oskus: kirjutada standardile vastavat koodi ja saada aru mida mingi olemasolev kood endast kujutab või mida toob kaasa mingi koodiosa muutmine
Postitaja: kassu. 2008-10-28 10:12:20
TSITEERITUD:
html oskus: kirjutada standardile vastavat koodi ja saada aru mida mingi olemasolev kood endast kujutab või mida toob kaasa mingi koodiosa muutmine
Ma tean, mida html oskus endast kujutab, ma tahaksin teada, kas tööpakkuja näeb ja mõistab seda samamoodi :)
Postitaja: Indrek Siitan 2008-10-28 10:49:30
TSITEERITUD:

(D)HTML oskuse all mõtlen ikkagi oskust vormistada olemasolev disain vajaliku funktsionaalsusega kõigile brauseritele söödavale kujule, kujundajaoskusi pole vaja.
Postitaja: homo2 2008-10-28 14:07:51
TSITEERITUD:

Veebiprogrammeerija kes lisaks oma põhikeelele ei oska xhtmli, cssi ja javascripti ei ole kahjuks veebiprogrammeerija.

Ps: javascript on üdini objektorienteeritud keel.

Ei vaidle üldsegi vastu.Loomulikult peab neid oskama.Lihtsalt minujaoks on see natuke ebameeldiv.Loomulikult pole ma eriti süvenenud nendesse keeltesse,kuna teen asja omalõbuks-väldin üldjuhul keeli mis mulle huvi ei paku.Sams kui kunagi põhjalikult seda asja õppima lähen võivad mu seisukohad kiiresti muutuda :P
Postitaja: mike43 2008-10-28 15:34:10
PHP programmeerija kirjutab üldiselt HTMLi/XML-i jms veebistandardseid keeli. CSS/JS/DOM/ teadmised on üldiselt vajalikud, et lihtsalt sisu dünaamilisemaks muuta. Kui mainitud standarditest teadmised puuduvad, siis pole ka PHP-s midagi võimalik kirjutada...
Postitaja: mike43 2008-10-28 15:39:39
Eelmainitud vastus puudutab siis PHP-d veebiapplikatsioonide programmeerimise koha pealt.
Postitaja: peehaapee 2008-10-29 19:49:12
HTML/XML/CSS pole ju iseenesest keerulised "keeled". Normaalne programmeerija oskab lisaks niikuinii kõigi suuremate keeleperekondade keeli mingil tasemel(C/C++, Java/C#, Ruby/Python, PHP, mõni Lisp-i dialekt jne). Kui oskus piirdub ühe keelega, ongi raske töötada. Ja javascripti oskus on veebi puhul tõesti elementaarne. Ma ei saa aru, mis seal siis nii keerulist on. Keele speci põhipunktide läbi töötamine võtab selle keele puhul ca paar päeva ju. DOM ja süntaks ära õppida ja kirjutama hakata. Lisaks veel Dojo, JQuery jms appi võtta ja saab küllaltki kiire tempoga killer veebiappe arendada :)

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0904538631439