PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1 2 3 
HTML ja tema veidrused brauseritega
Postitaja: Priidupoja 2009-02-12 22:28:30

<table border=1>
<tr>
<td>vasak<br><br>v2</td>
<th rowspan="3" style="font-size:40px;">tere<br>tere<br>tere<br>tere<br>tere<br>tere<br>tere<br>tere</th>
<td>parem</td>
</tr>

<tr>
<td>vasak</td>
<td>parem</td>
</tr>

<tr>
<td>vasak</td>
<td>parem<br><br>v2</td>
</tr>
</table>

Ainult opera näitab nii kuidas vaja. Ehk siis opera venitab viimase kasti kõrgus niipalju kui üle jäi - IE ja FF venitavad võrdselt kõik kastid kogu kõrgusega.
Ehk on kellelgil lahendeid!
RE: HTML ja tema veidrused brauseritega
Postitaja: Karl_Punk 2009-02-12 22:57:20
Kas lahendus peab olema kindlasti tabelina?
Postitaja: Priidupoiss 2009-02-13 00:02:43
Kui töötab siis minuarust võib ta elevandijalgadest ka olla
Postitaja: Mainstream 2009-02-13 00:19:15
TSITEERITUD:

Ehk on kellelgil lahendeid!

XHTML Strict... ja screw Opera. Milleks rabeleda brauseri pärast, mida Wikipedia andmetel (http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_web_browsers) kasutab 0.70%?
Postitaja: kaimar k 2009-02-13 00:37:42
mina sinu asemel kasutaks div-e. Terve google täis, kuidas teha. Div-e on mõnusam kasutada ja rohkem on igasugu võimalusi endale sobivamaks kohandamisel.
http://www.google.ee/search?q=css+layout
Postitaja: Priidupoja 2009-02-13 08:33:20
Ma ennist just tahtsin väita et ainult Opera näitab soovitud tulemusi järgi, teised aga mitte :)
Postitaja: Karl_Punk 2009-02-13 09:36:47
Tee DIV'dega

Üks suur DIV, mis määrab kogu ürituse laiuse, ehk on siis see suur tabel.

Selle sisse paned float: left; 3 DIVI ja määrad neile laiused - need on need 3 tulpa

ja nende sisse paned uued DIVid ja need jäävad sul just nii kõrged kui palju on neis infot.
Postitaja: rtfm 2009-02-13 09:58:31
TSITEERITUD:

ja nende sisse paned uued DIVid ja need jäävad sul just nii kõrged kui palju on neis infot.

kõmm kõmm :) kas need divid mille sisse sa need divid teed ei jää just nii kõrged kui palju on neis infot?

Postitaja: kix 2009-02-13 09:59:43
omk!

divide propageerijatele: http://giveupandusetables.com

aga kysimuse esitajale - pane <td height="1"> nendele, mille k6rgust minimeerida tahad. sest kui sa ei defineeri, kui k6rgeid sa tahad, siis on nii see et venitab v6rdselt kui ka see et venitab erinevalt 6ige l2henemine.

Kristo.
Postitaja: rtfm 2009-02-13 10:17:52
TSITEERITUD:
omk!

divide propageerijatele: http://giveupandusetables.com

aga kysimuse esitajale - pane <td height="1"> nendele, mille k6rgust minimeerida tahad. sest kui sa ei defineeri, kui k6rgeid sa tahad, siis on nii see et venitab v6rdselt kui ka see et venitab erinevalt 6ige l2henemine.

Kristo.

Height="1" ei aita sind kuidagi edasi. Tulenevalt standardist ja tabeli iseloomust , et ta koosneb ridadest ja rida lahtritest, siis lahter on alati sama kõrge, kui on rida ja rida on omakorda sama kõrge, kui kõrge on kõige kõrgem lahter reas.

See, et opera näitab neid eri kõrgusena ei tähenda seda, et järgmine sisuelement mida sa kuvada tahad rea all või järgmises reas ei asuks sama kaugel, kui kõrge on rida.

vastuseks oleks vast panna valign="top" lahtritele kus sa tahad , et tekst hakkaks jooksma lahtri ülevalt

Postitaja: Priidupoiss 2009-02-13 11:13:53
valign=top ju muudab tekstipositsiooni lahtris, mitte ei nihuta lahtrit ülespoole. Probleem on selles et lahter algab valelt kõrguselt. Height=1 on ka proovitud...
Height=1 toimib siis kui table-layout:fixed panna, aga siis IE näitab nii, et kõrgus ongi 1px ja teksti siis näha pole, samas FF venib ikka teksti ja sisuga kaasa.
Postitaja: rtfm 2009-02-13 11:53:44
TSITEERITUD:
valign=top ju muudab tekstipositsiooni lahtris, mitte ei nihuta lahtrit ülespoole. Probleem on selles et lahter algab valelt kõrguselt. Height=1 on ka proovitud...
Height=1 toimib siis kui table-layout:fixed panna, aga siis IE näitab nii, et kõrgus ongi 1px ja teksti siis näha pole, samas FF venib ikka teksti ja sisuga kaasa.

no aga võta htmli manual lahti ja vaata mida teeb rowspan :) lahter algab sealt kus ta peabki hakkama, lihtsalt kui sa teed rowspani mis tõleks oleks "hüppa üle ridade" siis järgmistes ridades peaks olema selle jaoks vaba koht ehk selle lahtri kohal ei peaks järgmises reas lahtreid defineerima

sul on vaja sellist tabelit

<table border="1">
<tr>
<td rowspan="3"> vasak </td>
<td> parem</td>
</tr>
<tr>
<td>parem</td>
</tr>
<tr>
<td>parem</td>
</tr>

Postitaja: Karl_Punk 2009-02-13 13:05:25
Mul oli mingi joomla templatega sama kahvel kunagi :)
Lõpuks andsin alla :)

Õpi DIV'de ja CSS kasutamine parem selgeks, alguses on tüütu, aga pikas plaanis tasub ära :)
Postitaja: Priidupoja 2009-02-13 14:35:37
Kõik ütlevad et õpi Div ja CSS ära, kuid ühtegi reaalset näidet keegi ei too(ilmselt ei oska). Kus point on ?

Kusjuures mul ajutine lahendus ongi tabel ja css segamini, aga kuna CSS position:absolute siis pean mingi lehe kõrguse ära fikseerima muidu ei saa tabeli alla enam midagi kirjutada. Aga see ei ole siiski lahendus ja prooviks vähe mõistlikumat lähenemist.
Postitaja: zeratul 2009-02-13 15:40:02
TSITEERITUD:
Kõik ütlevad et õpi Div ja CSS ära, kuid ühtegi reaalset näidet keegi ei too(ilmselt ei oska). Kus point on ?

Kusjuures mul ajutine lahendus ongi tabel ja css segamini, aga kuna CSS position:absolute siis pean mingi lehe kõrguse ära fikseerima muidu ei saa tabeli alla enam midagi kirjutada. Aga see ei ole siiski lahendus ja prooviks vähe mõistlikumat lähenemist.

Ma neid tabelimehi, kes väidavad, et DIV-id on mõttetud, väga tõsiselt ei võtaks. Tüüpide õppevõime lihtsalt ei võimalda kümmekond CSS propertit selgeks saada. Kasutavad selle asemel oma 1x1px pildihäkke ja muud taolist.

Kui tahad näiteid DIV põhiste lahenduste kohta eesti veebist, siis tooks sellised näited:
http://www.postimees.ee
http://www.tallinnapostimees.ee
http://www.elu24.ee
http://www.tarbija24.ee
Postitaja: Karl_Punk 2009-02-13 17:12:59
Point on selles, et sa ei selgita, mida sa teha tahad. Sa küsid kuidas teha nii nagu sa tahad teha.

Joonista pilt, milline peab tulemus olema, siis saad ehk rohkem ettepanekuid.

Miks on vajalik, et üks või teine asi oleks nii nagu ta sul on planeeritud. Siis saad kindlasti paremaid vihjeid.

Hetkel meenutab see natuke olukorda: "Andke vihjeid kuidas puust nuga rauda panna lõikama" Rahvas on segaduses, sest ei viitsi nii keerulist lahendust sulle leiutada :D

Tabelid on hea, lihtne ja arusaadav vahend, aga kahjuks ei ole nii lihtne asi kuigi paindlik.

TSITEERITUD:
Postitaja: kendo 2009-02-13 20:30:09
TSITEERITUD:

Ma neid tabelimehi, kes väidavad, et DIV-id on mõttetud, väga tõsiselt ei võtaks.

Olen tabelimees. Ma ei väida, et div-id on mõttetud, küll aga väidan seda, et saavutan sama hea visuaalse tulemuse tabelitega oluliselt kiiremini. See on lihtsalt kellegi isiklik arvamus, et PEAB kasutama div-e. Ei pea midagi :)

Kuni renderdatud HTML näeb hea välja ja "works as expected" (valideerub kasvõi HTML 3.0ks), pole inimkasutaja jaoks vahet kas juuserinterfeisi tekitab div või td.

Kui keegi on mulle nõus eraldi maksma, et ma tema veebi pimedatele (0.6% maailma elanikkonnast) ja Semantic Weebi agentidele loetavaks ning arusaadavaks teeks, siis why not, aga muidu mitte.
Postitaja: zeratul 2009-02-13 20:44:00
TSITEERITUD:
Ma ei väida, et div-id on mõttetud, küll aga väidan seda, et saavutan sama hea visuaalse tulemuse tabelitega oluliselt kiiremini.

Minu praktika kinnitab täpselt vastupidist tulemust. Aga noh, kui su kliendid sellega rahul on, siis lase aga käia.
Postitaja: kendo 2009-02-13 21:55:12
TSITEERITUD:

Minu praktika kinnitab täpselt vastupidist tulemust. Aga noh, kui su kliendid sellega rahul on, siis lase aga käia.

Õnneks pole siiamaani kohanud kliente, kes kasutajaliidese HTML-is tuhniksid ja vinguksid, et miks "div" tage pole "td" asemel :P

Enveis, inimesed ju erinevad. Mõnel tuleb peast korrutamine lihtsamini kui jagamine, mõnel jälle vastupidi.

Kas oleksid Sa muidu nõus oma div-induse skille demoma ühe üsna krõbedate nõuetega kujunduse HTMLiseerimisel? Iseenesest on too juba lõplikult valmis, tabeldatud kujul ja kulunud aeg on mul enam-vähem teada. Mind huvitab, et kas tõesti oleks mõtet div-indus endale selgeks teha.
Postitaja: hmz 2009-02-13 22:03:42
TSITEERITUD:

Olen tabelimees. Ma ei väida, et div-id on mõttetud, küll aga väidan seda, et saavutan sama hea visuaalse tulemuse tabelitega oluliselt kiiremini. See on lihtsalt kellegi isiklik arvamus, et PEAB kasutama div-e. Ei pea midagi :)
...

Sama siin - just hiljuti oli mul kokkupuude ühe ekraani keskele tsentreeritud veebiga, kus teatud uute detailide lisamisel osad asjad enam keskel püsida ei tahtnud. Müttasin umbes tund aega erinevaid DIV/CSS lahendusi katsetades (et ikka eri brauserid asja üheselt mõistaks) ja olin sunnitud siis ikkagi tegema 3 minutiga lahenduse, mis küll HTML seisukohast lisas veebile 2 nested tabelit, kuid pakkus töökindla lahenduse. Veebikogemust 10 aastat, ju siis olen liiga vana, et uusi trikke õppida :D
Postitaja: div 2009-02-13 22:06:57
Sa kendo näita oma megaraske tabelite baasil kujundus ette. olen kindel, et visuaalselt sama tulemuse saab div-idega ka. ja see ei võta samuti kaua aega oskajal mehel. Ja div-idele üleminek pole sugugi raske. olin minagi sellise valiku ees. Ei kahetse üldse, et divile yle läksin.
Postitaja: kendo 2009-02-13 22:41:18
TSITEERITUD:
Sa kendo näita oma megaraske tabelite baasil kujundus ette. olen kindel, et visuaalselt sama tulemuse saab div-idega ka. ja see ei võta samuti kaua aega oskajal mehel. Ja div-idele üleminek pole sugugi raske. olin minagi sellise valiku ees. Ei kahetse üldse, et divile yle läksin.

Tabelite baasil kujundust ma ette ei näita, sest see annaks siinsetele divi-kahuritele eelise layoudi väljamõtlemise võrra, mida mul polnud. Küll aga postitan kujunduse ja "nõuded" homme kella 14 paiku. Siis läheb stopper käima. Arvesse minekuks tuleks postitada link divinduse zipile ja sellele tehtud md5_file väärtus. Võidujooks lõppeb pühapäeva õhtul.

Eks näis kui kiireid divi-käppasid foorumi lugejate seas leidub ;)

PS. Kui juba idee välja käisin, siis võiks ka väike fun asja juurde kuuluda. Kiireim W3C valideeruva ja nõuetele vastava div-kujunduse demoja saab kasti Alekokk Preemiumi. Saadan kulleriga, eeldusel, et inimene ütleb, et millal ja kuhu märjuke saata.
Postitaja: rtfm 2009-02-14 11:22:40
TSITEERITUD:

Õnneks pole siiamaani kohanud kliente, kes kasutajaliidese HTML-is tuhniksid ja vinguksid, et miks "div" tage pole "td" asemel :P·

mult nõutakse pea igal juhul tabelivaba lahendust seal kus ei ole just tabelandmetega tegu

TSITEERITUD:

Kas oleksid Sa muidu nõus oma div-induse skille demoma ühe üsna krõbedate nõuetega kujunduse HTMLiseerimisel? Iseenesest on too juba lõplikult valmis, tabeldatud kujul ja kulunud aeg on mul enam-vähem teada. Mind huvitab, et kas tõesti oleks mõtet div-indus endale selgeks teha.

no too näiteks , teeme võrdluse
Postitaja: kassu 2009-02-14 14:19:14
Nõustun eelkõnelejatega, et dividega ei ole raske kujundust teha. Üldiselt isegi palju mugavam ja lihtsam (oleneb vaatenurgast).
Tabel on tabelinfo jaoks, mitte kujunduselement.

Ja lehe keskele joonimine on sama lihtne kui tabeliga. Tabeli puhul kasutatakse väga palju <table aligin="center"> vms lahendust, mis aga ei vasta enam ammu standarditele. Või noh, alati võib ka ju html 3 kirjutada... samuti võib noa asemel kasutada teravat kivi...

Igastahes ise pooldan div'e, tabelit kasutan vaid tabelinfo jaoks.
Postitaja: kendo 2009-02-14 14:58:07
Fire at will, divi-kahurid :) Mul kulus sarnase tabelimajanduse peale 5 tundi. Algse kujundustooriku leiab http://hot.ee/divordie/data/div.zip (md5_file == 'eb915aa4e5dbfbb13beee7edf35c6c31') ja kell kukub 15.02.2009 23:59:59

N6uded HTMLile:

* valideerub w3c validaatoris roheliseks (vahet pole, millena)

* n2eb enam-v2hem yhesugune v2lja ja toimib sarnaselt brauserites >= (IE6, FF2 ja Safari 2)

* htmlis pole yhtki "table" elementi ja CSS ei sisalda yhtki "display: table-cell" vms deklaratsiooni

* htmliseeritud kujundus on "liquid" ehk et brauseriakna suuremaks/v2iksemaks venitamisel k2itub tervikuna intelligentselt

* headeri ja footeri k6rgus on fikseeritud ning contendiosa (betoonitekstuuriga pind) resizeb intelligentselt, s.o. t2idab 2ra kogu vaba ruumi, mis headeri ja footeri vahele j22b ning seda olenemata brauseriakna suurusest kusjuures maximeeritud akna puhul peaks vertikaalne kerimisriba olema "hall"

* peamenyy joondub brauseriakna vasakusse 22rde

* keeltemenyy joondub brauseriakna paremasse 22rde

* pildikast uudistekasti kohal joondub alati brauseriakna paremasse 22rde olenemata kuidas brauseriakent resizeda

* uudistekasti laius on fikseeritud ja joondub vasakule j22des samale vertikaalsele joonele kus asub ka pildikasti vasak 22r

* textiosa laius on "liquid", st. t2idab intelligentselt uudiste/pildikasti jupist ylej22va ruumi kui brauseriakent suvaliselt resizeda

Muu jutt:

* kujundus ise on autori6igusega kaitstud seega kui keegi peaks tahtma seda muuks otstarbeks kasutada, siis ei tohi. omalt poolt luban, et valminud divkujundusi loojate loata kusagil mujal ei kasuta.

* ei maksa muretseda kui yksteise peal olevate elementide taustamustrid kokku ei l2he, see oleks hetkel out-of-scope

* div-kujunduse demoyritusest osav6tuks postita divkujundust sisaldav zip-arhiivi link foorumisse koos failist tehtud md5_file outputiga

* "stopper" l2heb kinni foorumipostituse ajaga samal hetkel ja kes ees see mees v6i naine..

* kui 6llede vastu huvi tunned, siis lisa zipile meil.txt ja sinna sisse oma meiliaadressi md5, millelt kontaktid plaanid saata, et keegi teine sinu nime alt trollides 6llet endale n6uda ei saaks

PS. Kui m6ni tabelimees/naine tunneb, et suudaks divimeestele/naistele pika puuga 2ra panna, siis v6ib kolmandat n6uet ignoreerida ja nii8elda vabakuulajana kaasa lyya. Paraku 6lledele niisugune lahendus ei konkureeri..

Leheküljed: 1 2 3 

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0928590297699