PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
MQ serverid ApacheMQ ja SonicMQ
Postitaja: monte_ 2009-03-23 22:36:01
Kas keegi on proovinud kahe eestis tegutseva ja nimetuks jääva (:p) suure panga nimetatud JMS message Brokeritega suhelda mingite muude vahenditega peale java?

STOMP-i nad millegipärast ei toeta ja ma ei suuda leida mingit asjalikku infi kuidas emuleerida sarnast suhtlust php vahenditega.

toetatud protokollid:
* OpenWire
* REST
* Stomp
* WS Notification
* XMPP
* AMQP

millest siis jääb vist STOMP-i puudumisel sõelale vaid OPENWire või REst...

ei tahaks nüüd enam käsi üles tõsta .....

RE: MQ serverid ApacheMQ ja SonicMQ
Postitaja: duke 2009-03-24 12:17:23
Räägi sellest lähemalt :)

Tean mis on JMS, aga ma ei teadnud et mõni Eesti pank 'väljast' neile ligi laseb. Kust võiks selle (kohalike pankade implementatsiooni) kohta dokumentatsiooni leida?

Postitaja: rtfm 2009-03-24 12:43:40
http://sourceforge.net/projects/phpmq/ mingi igivana projekt paistab sealt
Postitaja: rtfm 2009-03-24 12:45:35
Postitaja: monte_ 2009-03-24 20:35:22
No SEB kasutab SonicMQ serverit oma pangaliidese juures, kusagilt kodulehe sügavusest saab sellest infi ka. Äriklient -> Kanalid -> Pangaliides, loogika on siis selles, et päring digiallkirjastatakse ja saadetakse MQ serveri Quenuesse ja siis saadakse sealt vastus. näidisrakendus on javas. Mul oleks vaja teha php-s, aga näib lootusetu soov ....

Virtuaalserverisse ei hakka mul keegi selle phpMq asja tarbeks mingit java jubinat ja Manta Ray-d installima ----

Ma lootsin lihtsalt, et tirin vastava soketi lahti ja kirjutan sinna mingis kindlas formaadis teksti (nagu MQ serveriga suhtlemiseks tegelikult on võimalik teha STOMP protokolliga) ja ongi mul php-s klient olemas .... (digiallkirjastamine on lahendatud sk SOAP veebiteenuse kaudu)

üks teine pank aga ei luba oma teenustest rääkida (konfidentsiaalsusleping), nii et pst.
Postitaja: rtfm 2009-03-24 20:38:56
virtuaalserveris oled alati kuses
Postitaja: monte_ 2009-03-24 21:10:05
TSITEERITUD:
virtuaalserveris oled alati kuses

no unistada ju võib :p nad on isegi nõus sertifitseerimiskeskuse küsurea utiliidi kasutamist võimaldama, mis on isegi suur vastutulek ...

.... aga sellest üksi pole abi eriti .... kui juba vaja mittevirtuaalserverit, siis pole enam erilist vajadust x-softi kasutada vaid võib otse win platvormil need asjad olemasolevate kliendiprogrammidega ära lahendada ....
Postitaja: rtfm 2009-03-24 21:25:49
TSITEERITUD:

no unistada ju võib :p nad on isegi nõus sertifitseerimiskeskuse küsurea utiliidi kasutamist võimaldama, mis on isegi suur vastutulek ...

.... aga sellest üksi pole abi eriti .... kui juba vaja mittevirtuaalserverit, siis pole enam erilist vajadust x-softi kasutada vaid võib otse win platvormil need asjad olemasolevate kliendiprogrammidega ära lahendada ....

REST ju suht mugav phpga, miks seda ei taha kasutada?
Postitaja: monte_ 2009-03-24 22:13:14
TSITEERITUD:

REST ju suht mugav phpga, miks seda ei taha kasutada?

no uurin seda, kas rest on vastuvõetav - ka toosama STOMP oleks suht mugav olnud php-ga lahendada ....

üldiselt mul on lihtsalt jõuetu viha - miks on NIIIII lihtne asi, nii keeruliseks aetud? ... (vaja on teha laekumiste kontrolli)

tegelikult tuli mul just geniaalne idee, pakutakse ju laekumiste puhul mail teavitust (mille hind swedbanki puhul on minuhinnangul midagi enamat kui röövimine) .... ma teen mailboxi, sätin sinna teavituse ja käin seda mailboxi php-ga lugemas ..... eeldusel et mulle sinna ka viitenumber sätitakse ....
Postitaja: tfr 2009-03-25 15:52:37
TSITEERITUD:
eeldusel et mulle sinna ka viitenumber sätitakse ....

Ei sätita. Aga see-eest küsitakse 3 krooni iga maili saatmise eest :)

Aga endal on mul sama probleem nina ees, küll mitte nii põletava prioriteediga, et lahendamiseni pole jõudnud veel.

SEB puhul on eriti tore veel see, et SonicMQ-le saab ligi ainult Uneti tunnusega, ehk siis laekumiste kontrolli tegemiseks peab klient itimeestele usaldama kõigi õigustega (maksed jne) kasutajatunnuse :)
Postitaja: SK 2015-01-16 15:23:22
Kas on sellega kusagile jõutud? Kas tõesti ei ole variante peale java?
Postitaja: RLa 2015-01-17 14:03:23
Mõni teine pank normaalsemal kujul teenust ei paku? SEB-st arveldus lihtsalt üle viia.
Postitaja: xyz 2015-01-22 15:22:28
SonicMQ kohta oskan õelda, et peale java kliendi on kindlasti olemas .NET klient ja C/C++ klient. Kui väga tahta ja aega on, siis võid proovid mängida C/C++ kliendiga - võibolla on võimalik PHP extension teha.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.494050979614