PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
SMS-teenused
Postitaja: Andrei 2009-12-07 19:53:06
Kuna fortumo, ipx ja veel paljud pakkujad üle maailma võimaldavad luua SMS-teenuseid suht lihtsa vaevaga ja praktiliselt olematute it teadmistega, siis tahtsin natuke kogemusi jagada. Eriti just nende noorte tegijatega, kes arvavad, et väike php teadmine ja keskpärane idee on tulusa SMS-teenuse saladus.

Ärge tapke enda sees olevat noort leiutajat juba eos, tehes omale esimese asjana SMS-teenuse, mis toodab rohkem probleeme kui raha ja hävitab igasuguse huvi teenuse vastu. Raha ei vedele maas ja keegi ei anna seda niisama. Tehke arvutused ja analüüsige oma SMS-teenuse tugevust.

Mõned punktid, mis on abiks arvutuste tegemisel, enne teenuse avalikustamist

1. Rusikareegel, sissetulekute hindamiseks. Kõige optimistlikuma prognoosi kohaselt teenid sa 25-30 senti kasumit külastaja kohta.

2. Reklaam vs. tulu. Ilma reklaamita ei tule ka tulu, aga tulles tagasi eelneva punkti juurde on näha, et ostes reklaami ainult oma sms-teenusele ei ole võimalik jõuda kasumisse.

nt. rate.ee bänneri üks päev maksab ca. 7000 krooni. Kui sa teed killerteenuse, mida kõik tahavad, saavutad sa ideaalsetes tingimustes 10 000 klikki/külastust. Mis teeb 2500 krooni tulu. Ehk siis 4500 kahjumit. Veelgi ideaalsem ja ulmelisem klikkide arv vähendaks natuke kahjumit, aga kasumit ei toodaks kindlasti.

3. SMS-teenus olgu lisaväärtus olemasolevale teenusele. Viimane punkt võtab kokku eelnevad 2. SMS-teenust ei saa teha omaette teenusena.

Ehk siis tüüpiline näide, mida võib netist leida. Kuulutuste leht x, kuhu kuulutuse lisamine käib SMS’ga, selle looja on juba ette kaotanud. Iga külastaja näeb kohe, et teenus on tehtud omaniku rikastamiseks. Kuulutusi on seal ehk paarikümne ümber ja pooled neist on enda lisatud või kahtlase pornomaiguga :)

Mõtle oma mudel läbi selliselt, et kasutaja võtta algul oma konksu otsa ja alles siis küsida temalt raha. Nt. kas kuulutuse puhul ongi üldse kõige olulisem raha teenimise koht, selle lisamine, võibolla tuleks võtta raha hoopis kuulutusele lisatava lisainfo eest (nt. pilt või telefoninumber)

Ja lõpuks kõige olulisem, kas sa ise ostaks enda teenust? Kas sinu sõbrad ostaks seda?
RE: SMS-teenused
Postitaja: piider 2009-12-08 13:34:43
Hui ostaks ise,ega ma debiilik pole,samas v6ib julgelt v2ita,et suur osa inimestest on debiilikud.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0781221389771