PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
sql päringu abi
Postitaja: nick 2011-01-17 14:47:46
Tere,

mul oleks natuke abi vaja sql päringuga.

mul on mysql tabelit.

tabel Users
id, name

tabel invites
id, person1_id, person2_id, status

staatus on vastavalt kas pending, friend, ignore, none.
kui üks nendest kasutajatest on sisse loginud oleks mul vaja teha leht, kus oleksid kuvatud kõik teisied kasutajad, kuid need, kelle id on koos sisseloginud kasutajaga teises tabelis märgistada vastavalt staatusele.

kas seda saaks teha ühe päringuga või peaksin ma loopides läbi esimese tabeli iga kord kontrollima seise tabeli vastavust?
RE: sql päringu abi
Postitaja: Gandalf 2011-01-17 19:04:30
TSITEERITUD:
Tere,

mul oleks natuke abi vaja sql päringuga.

mul on mysql tabelit.

tabel Users
id, name

tabel invites
id, person1_id, person2_id, status

staatus on vastavalt kas pending, friend, ignore, none.
kui üks nendest kasutajatest on sisse loginud oleks mul vaja teha leht, kus oleksid kuvatud kõik teisied kasutajad, kuid need, kelle id on koos sisseloginud kasutajaga teises tabelis märgistada vastavalt staatusele.

kas seda saaks teha ühe päringuga või peaksin ma loopides läbi esimese tabeli iga kord kontrollima seise tabeli vastavust?

nats segane aga...
esiteks tee id,current_user_id, related_user_id, relation siis on selgem, mida sa teha tahad, et sisseloginud kasutajaga relationid võrdsustakse teise veeru kasutaja id'ga. selgeb sql kirjutada

PHP kood:

// show friends n2iteks
$current_user $_SESSION['user_id']; // or whatever sul hetke sisseloginud user id on
$sql "SELECT person2_id FROM invites WHERE person1_id =  '$current_user' AND status = 'friend'"
//...

teine asi, ära pista invites baasi otse kirjeid fiend,pending jne.. raiskad ruumi ja see ei vasta andmebaasi reeglitele... tee parem vahetabel friend_statuses kus on 0 - pending, 1 - friend jne.... ja siis kasutad seda numbrid ainult relatsiooniks....

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0836710929871