PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
veebilehtede hinnad
Postitaja: T 2011-03-03 17:02:21
Tervist,
Kas keegi oskaks öelda, kuidas hinnatakse veebilehe väärtust?
Kindlasti on olemas teatud hinnad mingi vidina eest, mida lehele lisate.
Muidugi need varieeruvad...Kuid umbes midagi ikka saab öeldud :)

Ette tänades,
T
RE: veebilehtede hinnad
Postitaja: rtfm 2011-03-03 17:27:36
TSITEERITUD:
Tervist,
Kas keegi oskaks öelda, kuidas hinnatakse veebilehe väärtust?
Kindlasti on olemas teatud hinnad mingi vidina eest, mida lehele lisate.
Muidugi need varieeruvad...Kuid umbes midagi ikka saab öeldud :)

Ette tänades,
T

arendaja tunnihind, kujundaja tunnihind, copy tunnihind, projektijuhi tunnihind jne jne
Postitaja: T 2011-03-03 19:20:52
TSITEERITUD:

arendaja tunnihind, kujundaja tunnihind, copy tunnihind, projektijuhi tunnihind jne jne

Tunnihind kujuneb eri lehe tegemisel erinevalt, kuid kindlasti on välja kujunenud kindlad tunnihinnad, mingi kindla asja tegemise eest?

ja oletame, olen/oled/ta on freelancer, n-ö all-in-one freelänts (disain+arendus jne), kes siis kõike üksi lahendab. Kas sellisel puhul tuleb (ettevõtte) jaoks odavam lasta kellegil üksi asi ära teha või ikka tiimiga koos?

T
Postitaja: Teadja 2011-03-03 19:59:58
Eks olene kas ehitad pilvelõhkujat kuskile kesklinna või välikäimlat võrumaa kuppelmaastikule.

Viimasega saab suvaline külavello hakkama mõne pudeli viina eest. Esimesega nii päris pole
Postitaja: re 2011-03-03 21:39:23
TSITEERITUD:

Turumajanduses määrab hinna siiski pakkumise ja nõudluse suhe. Kujundaja tunnihind ei huvita eriti kedagi.
äm ai raight?
Postitaja: T 2011-03-03 22:48:43
TSITEERITUD:

Turumajanduses määrab hinna siiski pakkumise ja nõudluse suhe. Kujundaja tunnihind ei huvita eriti kedagi.

Seega ma oletan, et arendajate (mitte ainult veebi) palk on iga aastaga aina kahanemas?
Tuleb ju neid uusi arendajaid jube palju koolidest, iga aastaga aina juurde.
Postitaja: jac 2011-03-03 23:01:28
kusjuures, ma olen kord elus sattunud ehitama välipeldikut, mitte küll päris munamäe otsa aga ikkagi. Ja tuleb tunnistada et selle töö eest maksti kõvasti rohkem kui keskmine php mees saab :) Aga kahjuks iga päev ei leidu nii häid "peldikuotsi", muidu võiks täitsa neid kokku klopsida :)
Postitaja: rtfm 2011-03-04 07:58:03
TSITEERITUD:

Tunnihind kujuneb eri lehe tegemisel erinevalt, kuid kindlasti on välja kujunenud kindlad tunnihinnad, mingi kindla asja tegemise eest?

ja oletame, olen/oled/ta on freelancer, n-ö all-in-one freelänts (disain+arendus jne), kes siis kõike üksi lahendab. Kas sellisel puhul tuleb (ettevõtte) jaoks odavam lasta kellegil üksi asi ära teha või ikka tiimiga koos?

T

ma ei tea kedagi kes teaks kedagi kes töötab ettevõttes ja kelle tunnihind iga töö puhul eraldi kujundatakse ja kes veel sellega nõus on.

oleneb mis on odav, kui sõltuda ühest inimesest aj tema suvast on odav, siis muidugi, kui olla ise teadlikum ja protsessi juhtida siis samuti. Kui ise oled loll nagu laua jalg, siis aitab ainult partnerlus targematega.
RE: äm ai raight?
Postitaja: blaa 2011-03-04 15:24:42
TSITEERITUD:

Seega ma oletan, et arendajate (mitte ainult veebi) palk on iga aastaga aina kahanemas?

Ei ole päris nii, mul ei ole 2 aasta jooksul palk tõusnud, ega vähenenud. Küll aga olen töö lihtsama ja mugavama valinud.

Uusi arendajaid tuleb ikkagi vähe. Pooled neist (või vanadest kaladest) kaovad välismaale ja ülejäänud ei rahulda Eesti ikkagi veel kasvavat nõudlust ära.
Enamus konkursse nurjub, kuna kandideerib 3 kogemusteta koolipoissi ja see ongi kõik. Kahele viimasele tööle sain ilma konkursita. Aga selleks on vaja siiski saada vähemalt 5a töökogemust hankida ja see võib tõesti niru palgaga tulla.
Postitaja: re 2011-03-04 21:12:43
TSITEERITUD:

Koolist saab vaid algteadmised. Tõelisi asjatundjaid tuleb siiski tikutulega taga otsida.
Isiklikult soovitan tööde valimisel rahalisele kasule lisaks tähelepanu pöörata ka arenguvõimalustele. Eriti algajate puhul.
Postitaja: T 2011-03-05 09:21:38
Tänan kõiki vastuste eest!

Huvipärast, mis oli Teie esimene töö?
Kui palk pole saladus, siis palju Te selle esimese töö eest palka saite?
Kaua seal töötasite?
Milles töö seisnes?
Kuhu sellega nüüd jõudnud olete, sellesmõttes, et millega nüüd tegelete?
Postitaja: Tige programmija :) 2011-03-28 20:57:35
TSITEERITUD:
Tänan kõiki vastuste eest!

Huvipärast, mis oli Teie esimene töö?
Kui palk pole saladus, siis palju Te selle esimese töö eest palka saite?
Kaua seal töötasite?
Milles töö seisnes?
Kuhu sellega nüüd jõudnud olete, sellesmõttes, et millega nüüd tegelete?

12 Aastat treinud kodulehti, Oksjoniportaale ja e-poode!
Antud tööpõld on suur ja lai, Ehki peab ise kliente sebima ja otsima.

Kogemused: veebidisain, php, mysql, java,
Lehti püsti pannud 12 aastaga umbes 2000 ringis

Hetkel saab lihtsa visiitkaardi kodulehe eest 1500-3000 eek kätte kui töö kvaliteetne ja disain viimasepeal
Postitaja: khjats 2011-03-28 21:25:28
Muidugi saab 3000 eek eest tänapäeval vinge koduka :)

Ärge ajage soppa, mehed.

Reeglina saad, mida tellid.
Võid ka 6k eur eest sitta saada.
Võid aga 1k eur eest Kuldmuna saada.
Küsimus on tegijas ja projekti idees endas.

2c
Postitaja: blaa 2011-03-28 21:45:37
"Visiitkaardikoduka" eest, kus on üks-kaks lehte, võib-olla isegi lõikamata png ainult, koos klikatava e-posti aadressiga - loomulikult saab 1500-3000 krooniga.
Postitaja: huvitav.. 2011-03-29 14:22:57
TSITEERITUD:

12 Aastat treinud kodulehti, Oksjoniportaale ja e-poode!
Antud tööpõld on suur ja lai, Ehki peab ise kliente sebima ja otsima.

Kogemused: veebidisain, php, mysql, java,
Lehti püsti pannud 12 aastaga umbes 2000 ringis

Hetkel saab lihtsa visiitkaardi kodulehe eest 1500-3000 eek kätte kui töö kvaliteetne ja disain viimasepeal

mitu sellist "visiitkaardi" kodulehte kuus ette võtad?
Postitaja: rtfm 2011-03-29 16:57:33
TSITEERITUD:

mitu sellist "visiitkaardi" kodulehte kuus ette võtad?

lihtne arvutus näitab, et keskmise palga teenimiseks oleks vaja vähemalt kümme 1600 eekist saiti :) ilmselt jõuab selliseid teha päevas neli või viis , kui kõvasti peale anda ja turgu on
Postitaja: rrrrr 2011-03-29 19:43:14
TSITEERITUD:

lihtne arvutus näitab, et keskmise palga teenimiseks oleks vaja vähemalt kümme 1600 eekist saiti :) ilmselt jõuab selliseid teha päevas neli või viis , kui kõvasti peale anda ja turgu on

Maksud maha, siis 8k... järelikult peaks ikka 20 lehte tegema.

Hea meelega teeks päevas rohkem kui 1 visitkat sellise hinnaga.
Aga vot ei ole selle pumba juures ja kliente nii palju netu.
Huvi oleks (kogemusi aastast 2005).
Postitaja: oleks kliente. . . 2011-03-30 13:34:02
. . . visiidikate peal elakski :)

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0914080142975