PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
constant ja pisike turvalisuse lisa
Postitaja: defineerimine 2013-04-13 21:47:26
kas olen õigesti aru saanud, et konstante saab kasutada ainult enda lehel, kui kuskilt teiselt domeenilt incluudida, siis ei toimi. mõtlen just sellist asja, et ika kuvatava php faili algusel defineerin ühe konstandi ja peale seda include fail, siis seal includetavas failis kontrollib kas on defineeritud ja kui ei ole, siis viskab errori. kas on see loogika õigE?
RE: constant ja pisike turvalisuse lisa
Postitaja: blaa 2013-04-13 22:09:47
Sul on ikka asjad väga sassis.
Programmiliselt ei ole mingit vahet, kust domeenist sa midagi inkluudid. Kood on kood.
Aga, kui see teisel domeenil olev kood on kellegi teise valduses, siis on tal täielik kontroll, sinu rakenduse ja kõige üle, mida sa ise php kaudu oma serveris teha saad.
Postitaja: defineerimine 2013-04-13 22:33:00
mõtlesin nii, et mina kasutan enda index.php faili ja sinna enda serverist inkluudin.

index.php

PHP kood:

<?php
define
('minginimi'mingiväärtus);
include (
'midagi.php');
..............

ja siis midagi.php fail

PHP kood:

if(!defined('minginimi')) {
echo 
'oioioi kui kole lugu';
// või saadan headeriga minema
...........

aga selge, kui ikka asjad sassis mul... see oli lihtsalt üks uitmõte, mis selle teemaga seoses tekkis.
Postitaja: defineerimine 2013-04-13 22:34:03
ja et seda miadgi.php faili EI SAAKS teistesse serveritesse inkluudida, see konstandi teema jäänud veidi segaseks
Postitaja: blaa 2013-04-14 08:57:07
inkluuditavad failid hoia ikka veebivälises kataloogis, siis ei saa teised ligi. Seda kontrollkonstanti ei ole vaja.

/htdocs/index.php
/include/midagi.php

<?php
require_once '../include/midagi.php';

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0836591720581