PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
pangalink.net uuendus
Postitaja: andris 2013-04-19 10:57:23
2 aastat tagasi tõin välja pangalink.net teenuse ning praeguseks kasutab seda suur osa kohalikest veebiarendajatest, kes pangalinkidega kokku puutuvad. Kuna vahepeal on palju aega möödunud, siis otsustasin teha pangalink.net teenusele värskenduskuuri. Hetkel on aktiivne veel vana versioon, aga uut näeb juba aadressil https://beta.pangalink.net/ (https annab hetkel sertifikaadi hoiatuse, aga see kaob, kui uuendus põhidomeenile jõuab).

Võtsin oma tehtud "disaini" asemel kasutusele vana hea Twitteri Bootstrapi (seega on sait ka mobiilisõbralik) ning veidi kõpitsesin ka maksete protokollide kallal - toetatud on Pankade Kaardikeskuse uus versioon 004 (toetab tagasisuunamise aadressi feedBackUrl) ning lõpuks ometi on täielikult toetatud Nordea versioonid 0003 (parameetrid ei pea algama SOLOPMT_ prefiksiga) ja 0004 (leedu spetsiifiline).

Kõige suurem muudatus seisneb selles, et sertifikaate ei saa genereerida enam anonüümselt, vaid registreeritud kontoga. Eeliseks on see, et kõikide maksete detailandmed (nii õnnestumise kui ka vigade korral) salvestatakse ja seega saab kõiki makseid tagantjärgi vajadusel debugida. Näidet, milline näeb välja maksekorralduse detailvaade, näeb siit: https://beta.pangalink.net/payment/5170f8369f6fbc7034000001

Mingi aja pärast panen vana versiooni kinni ja teen uue versiooni aktiivseks. Vana versiooni sertifikaadid jäävad kehtima kuni oma kehtivusaja lõpuni (makset tehes kuvatakse sellisel juhul vana liides, mitte uus).

Kui keegi leiab bugisid või on veel ettepanekuid enne uue versiooni lõplikku välja toomist, siis kuulan huviga.
RE: pangalink.net uuendus
Postitaja: Jux 2013-04-19 11:04:47
Hea asi. Kasutasin seda isegi kunagi, kui hakkasin 0 kogemusega NETSi kaardimaksete vastuvõttu progema. Kui seal kõik valmis sain, siis läks päriskeskkonna kasutuselevõtt sisuliselt paarikümne minutiga töökorda.

Üks asi, mis võiks veel olla, on mingi lühiinfo igasuguste sertifikaatide ja sertifikaadipäringute genereerimise kohta. Pangad ja kaardikeskused väga ei seleta neid asju.
RE: pangalink.net uuendus
Postitaja: andris 2013-04-19 13:14:49
CSR genereerimise abi on hea mõte. Lisasin selle jaoks eraldi vormi https://beta.pangalink.net/keys

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0839591026306