PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
summa nullini etteantud protsendi järgi
Postitaja: mikroskoop 2013-05-16 09:44:35
Tere!
Vajadus on teha järelmaksu graafik. Muu olen enam vähem tööle saanud, aga ei oska kuidagi lahendada algsummast kindla protsendi mahaarvutamist nullini. Vaja oleks ka peale igat tsüklit info väljastada, et seda infot teiste ridade arvutamisel kasutada.
Valmis lahendust ei küsi. Ainult mõtteid, et kuidas edasi.:)
Tänud asjalike mõtete eest, mida olen siit ikka saanud.
RE: summa nullini etteantud protsendi järgi
Postitaja: geo__ 2013-05-16 10:36:24
$newprice = $price * ((100-20) / 100);
Postitaja: Matemaatik 2013-06-14 17:59:27
Gümnaasiumimatemaatikas on järgnev valem:
L=A(1-p/100)^n
L - lõppsumma
A - algsumma
p - protsent
n - kuude/aastate vms. kogus

Proovi aga seda rakendada kuidagi ;)
Postitaja: pankur 2013-06-14 19:23:21
arvutad kuumakse välja

siis teed tsükli, kus lahutab summast kuumakse maha.

LISAÜLESANNE:
Reaalses elus on nii, et paar senti siia-sinna oleks kogusumma ja kuumaksete summa erinevus kuna kõik ei jagu nii täpselt. See erinevus pannakse viimasesse graafikupunkti.
Postitaja: gaal_ 2013-06-17 13:07:05
Ainuke probleem, mida näen on et finantsasutustes pole aasta enamasti mitte 365 päeva, vaid 360 päeva. Seega 12 kuud aastas on samuti küsitav.
Postitaja: Tarkur 2013-06-17 17:34:44
Mina jälle kaldun arvama, et tegu on esimese kursuse programmeerimisülesandega mitte reaalse eluga. Kui ma eksin, siis on küll midagi valesti, sest lihtsat matemaatikat valdamata ei tohiks üldse järelmaksugraafikuid teha. See järelmaksugraafik tegeleb reaalsete inimeste reaalse rahaga. Ja kui seal tekivad mingid probleemid, siis on see sama graafik sisendiks juristidele või inkassole. Seal lihtsalt ei tohi mingeid vigu olla ja kui sa PHP foorumist nõu küsid, siis paraku ei ole sa adekvaatne neid koostama.
Postitaja: Lollur 2013-06-18 10:13:32
TSITEERITUD:
Mina jälle kaldun arvama, et tegu on esimese kursuse programmeerimisülesandega mitte reaalse eluga. Kui ma eksin, siis on küll midagi valesti, sest lihtsat matemaatikat valdamata ei tohiks üldse järelmaksugraafikuid teha. See järelmaksugraafik tegeleb reaalsete inimeste reaalse rahaga. Ja kui seal tekivad mingid probleemid, siis on see sama graafik sisendiks juristidele või inkassole. Seal lihtsalt ei tohi mingeid vigu olla ja kui sa PHP foorumist nõu küsid, siis paraku ei ole sa adekvaatne neid koostama.

Mina jälle kaldun arvama, et siin ei peaks arvama kalduma.
Selleks see foorum ongi, et küsida asju mida ei tea.
Kas see skriptike hakkab tööle kellegi hobiprojektis või finantsasutuses, pole üldse teemaks.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0866990089417