PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
Word saveback
Postitaja: ikka ei viitsi logida 2016-11-03 11:52:37
Tere

Kliendil on soov, et oleks võimalik intranetis olevaid dokumente muuta/kommenteerida ja tagasi serverisse salvestada. Jutt käib siis Office tarkvarast ja peamiselt Wordist.

Jah, lihtlabane võimalus oleks dokument alla alla laadida, muuta ja siis üles laadida, kuid see on selline halb lahendus väga mitmetel põhjustel.

Iseenesest on Wordis selline serverisse salvestamise võimalus olemas ja see on kasutusel sharepointis (Wordil tuleb üles salvestamise nupu juurde üks salvestamise nupp juurde, mis saadab serverisse ja sünkroniseerib).

On keegi midagi sellist teinud? Kust kaevama võiks hakata?
RE: Word saveback
Postitaja: sdfsdfsfd 2016-11-03 20:16:05
ainuke mis pähe tuleb on onedrive, seal veebi põhine edit olemas
mingid SDK ka kusagil neti avarustes
https://www.google.ee/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=php%20onedrive%20api
RE: Word saveback
Postitaja: sinu nimi 2016-11-04 10:38:14
Üks võimalus oleks ka see, et kirjutada väike lisamoodul.

Kõik failid peavad olema andmebaasis, PHP abil võtad sisu välja, muudad, salvestad. Kui soovitakse faili juurde mingi kommentaar panna, siis selle salvestad eraldi andmebaasi tabelisse.

Kirjuta asator.rattlehead@gmail.com kui veidi arusaamatuks jäi.
RE: Word saveback
Postitaja: ikka ei viitsi logida 2016-11-04 11:12:44
Onedrive pole hea lahendus - eesmärk on, et dokumendid oleksid reaalselt serveris. PHP'ga faili muutmine ei ole päris see. Soov on just dokumente muuta Wordis.

Iseenesest php pole probleemiks - selles osas saan ilusti hakkama, mis puudutab andmebaasi salvestamist ja kasutajale dokumendi andmist.

Probleemiks on pigem see java/javascripti osa, mis tekitab juurde selle salvestamise/sünkroniseerimise nupu Wordis - et kuidas seda tekitada ja kuidas serverisse andmed salvestamisel saabuvad ning kuidas täpsemalt ette anda, kuhu serverisse nad peavad minema.

Ideeliselt on selline asi olemas: http://www.element-it.com/online-edit-in-openoffice-and-micr mis teebki seda...aga eks ma pean sellest ennast siis läbi närima...mõtlesin, et kuskil on äkki hea juhend/õpetus, mida ma ei ole leidnud.

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0789551734924