PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
IPv4 ja IPv6 mis teema nendega on PHP-s?
Postitaja: Tomka 2016-11-16 01:29:31

Teema siis PHP REMOTE_ADDR

IPv4 ja IPv6 on täiesti erinavad IP protokollid, PHP poole pealt on nii, et IPv6 aadress muutub iga päev aga IPv4 on tavalise vormaadiga IP mis sõidab koos kasutajaga kaua(enamikel juhtudel).

Kuna ma olen aru saanud et IPv6 -te IP4 -ks teha ei saa siis, mis saab siis kasutaja tuvastamisega, juhul kui näiteks tahad IP-d blokeerida, siis IPv6 muutub ju nagunii homme uueks.

Kas IPv6 on siis nagu tulevik?

Kas PHP-ga saaks äkki kuidagi mõlemad aadressid saada IPv4 ja IPv6. Praegu on tunne, et kui serveris aktiveerida IPv6 siis kui kasutajal on IPv6 aktiivne, on võimalik ainult IPv6 aadress saada, millega midagi mõistlikku teha ei ole?

Keegi teab midagi rohkemat?

Tänan!

RE: IPv4 ja IPv6 mis teema nendega on PHP-s?
Postitaja: blaa 2016-11-16 09:18:12
Ma ei oska kommenteerida ipv6 sagedasemat muutumist võrreldes ip4-ga, sellega peab nagunii arvestama, mobiilsed seadmed vahetavad ip-d tihemini.

php-s võid nad mõlemad ühesugusele kujule viia nii

echo bin2hex(inet_pton($_SERVER['REMOTE_ADDR']))

andmebaasi võid panna nii

$q = 'insert into log set ip = 0x'.bin2hex(inet_pton($params['ip'])).'';

kus ip veerutüüp on näiteks varbinary
Postitaja: TomKa 2016-11-20 14:52:54
Jälle midagu huvitavat, aga IP'd vist pole enam mõtet muuks kui asukoha tuvastamiseks kasutada...võib-olla ainult kui lühiajalise tegurina SPAMMI vastu, pikas perspektiivsi võib muutuda see suht tühiseks eriti IPv6-ga.
Postitaja: TomKa 2016-11-22 18:05:48
Ei tea miks mõned paisuvad kui rääkida IP tuvastamisest ennem konto sisse logimist (või logi lehe kuvamist ainult teatud ip-le) (adminisse)

ehk siis see nn 90'ndate stiil.

Ja IP kasutamine PHP's SPAMMI või muu niinimeatud lisa turvalisuse huvides.

Paljud "super PHP'd" ütlevad, et IP'd pole mõtekas üldse kasutada sellistel juhtudel ega oma muud otstarvet kui saada punktist a punkti b internetis?

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0780611038208