PHP.EE FOORUM   
Nimi:   Pass:   Mäleta mind! 
   Teemad | php.ee esilehele | registreeri | Märgi kõik teemad loetuks | #php.ee Skype vestlus | RSS
UUS TEEMA  OTSI  Lehekülgi: 1
mitu asja küpsisesse
Postitaja: masseerija 2016-12-08 12:20:44
kuidas ma saaksin tekitada küpsise nimega "asd" ja sinna sisse lisada mitu asja? tahaksin teha sellist "viimati vaadatud tooted" asja, ehk siis kui tooteid vaadata, lükatakse küpsisesse VÕI sessiooni selle toote nimi vms, mida pärast saaks tsükliga välja võtta
RE: mitu asja küpsisesse
Postitaja: Arvi v 2016-12-08 14:53:10
Struktureeri küpsise sisu ära, näiteks json string.
Postitaja: masseerija 2016-12-08 14:59:01
ma ise kujutasin ette seda nii, et kui if link = see ja too, siis $kypsis[]=setcookie... ehk siis lükkab massiivi, aga ei toimi ikka nii. tahaks, et küpsis on alati sama, aga väärtused erinevad, et pärast tsükliga saan välja echoda info
Postitaja: asdasdsadsad 2016-12-08 16:12:53
Küpsissse salvesta array mis on lastud läbi json_encode või serialize käsu mis selle kenasti stringiks teeb.
Siis cookiet lugedes pead lihtsalt eelnevalt deserialize/decode_json tegema ja vsjo.

Postitaja: masseerija 2016-12-08 16:33:27
ok, aga kuidas ma seda teen, oskad ehk näite anda?

soov on põhimõtteliselt lihtne.
liikudes tootekataloogis, on aadressiribal alati toote ID
soovin igat toodet vaadates lükata kas sessiooni või küpsisesse selle vaadeldava toote ID ja siis kusagil lehel välja kuvada 3 toodet "viimat vaadatud tooted"

ehk oskad anda pisikese koodinäite, kuidas ma need ID-d sinna küpsisesse/sessiooni lükkan ja kuidas välja saan 3 viimast?
Postitaja: ddsfdsfsdfsdf 2016-12-08 18:12:03
Pole aega siin valmis kirjtuada midagi. Konseptioon ju lihne.

mingeid näiteid leiab ka internestist
http://stackoverflow.com/a/4672170/346046

Keegi satrnast asja teinud, aga salvestab ID'de asemel url'e
http://stackoverflow.com/a/34275729/346046

Igastahes. Teed array valmis ja siis serialiseerid ära. Selle tulemuse salvestad cookie sisse.

Kui midaig vaja uuendad avõi välja lugeda sealt siis deserialiseerida ja ongi algupärane info tagasi.

* Vaata, et cookiest saadud infot kontrollid- selle võib kasutaja ise sättida ning on ebaturvaline.
Postitaja: blaa 2016-12-09 10:11:31
TSITEERITUD:

* Vaata, et cookiest saadud infot kontrollid- selle võib kasutaja ise sättida ning on ebaturvaline.

Mistõttu ei ole mõtet küpsistega jamadagi. Sessioon on lihtsam.

PHP kood:

if (kuvatakse tooteleht)
{

$_SESSION['VIIMATI_VAADATUD'][$toote_id] = [$toote_id$toote_nimitime()];

}

//kuva viimased tooted
// võid massiivi ka tagurpidi pöörata, array_reverse($_SESSION['VIIMATI_VAADATUD'])

foreach ($_SESSION['VIIMATI_VAADATUD'] as $id => $meta)
{
  if (
$toote_id != $id//pole mõtet listida seda toodet, mida parasjagu näitame.

{
    echo 
$meta[1],'<br>';
  }
}

Leheküljed: 1

©2002-2013 Martin Rebane & PHP.ee kaasautorid
  0.0790829658508